به گزارش سایبربان

ویژگی "ردیابی نشو" یا به‌عبارت‌دیگر دی‌ان‌تی (DNT: Do Not Track) یک قابلیت است که موجب حفظ حریم خصوصی افراد در فضای اینترنت می‌شود.

برندان لینچ (Brendon Lynch)، مدیر حریم شخصی کاربران شرکت مایکروسافت، روز جمعه (3 آوریل) در وبلاگ خود نوشت: "ویژگی دی‌ان‌تی دیگر به‌صورت پیش‌فرض در پنجره تنظیمات ویندوز اکسپرس نخواهد بود، اما به‌زودی ما کاربران خود را از چگونگی فعال کردن این ویژگی در مرورگرهای خود آگاه خواهیم کرد."

...

۱۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

ژمالتو، (Gemalto) یک شرکت بین‌المللی امنیت دیجیتالی است که در زمینه ارائه نرم‌افزارهای کاربردی، دستگاه‌ها و تجهیزات امنیتی مانند کارت‌های هوشمند فعالیت می‌کند.
بر اساس گزارش این شرکت در سال 2014 بیش از یک میلیارد رکورد اطلاعات هک شده است، نکات جالب توجهی از این گزارش برداشت می‌شود که تعدادی از آنها در ادامه آورده شده است:
-بیش از نیمی از حملات به شماره‌های کارت‌های اعتباری، شماره‌های تأمین اجتماعی و دیگر اطلاعات شخصی انجام ‌گرفته است.
-آمریکا هدف بیشترین حملات سایبری بوده است....

۱۶:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

با توجه به نگرانی‌های کره جنوبی نسبت به تهدیدات روبه رشد سایبری کره شمالی، یک قرارگاه امنیت سایبر در این کشور تشکیل خواهد شد. این قرارگاه، یک برج مراقبتی برای مقابله با هکرهای کره شمالی فراهم می‌کند. هم‌چنین رئیس‌جمهور کره جنوبی قصد دارد که شخصی را برای تصدی مقام ریاست این قرارگاه معرفی کند. کره جنوبی امنیت اینترنت خود را با همه‌ی آسیب‌پذیری‌هایش از سال ۲۰۱۰ با تشکیل فرماندهی سایبری تقویت نمود. این کشور، کره شمالی را متهم به یک دسته از حملات سایبری به مؤسسات نظامی، بانک‌ها، سازمان‌های دولتی، شبکه‌...

۱۵:۲۶ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری ایرنا، بر اساس مطالعه وضعیت وب در مارس 2015 که توسط شرکت Menlo Security منتشر شد، 21 درصد از سایت‌ها دارای آسیب‌پذیری‌های شناخته‌شده هستند. شرکت Menlo Security 750 هزار دامنه یکتا را موردبررسی قرار داده است.
به گفته کوسیک گوروسوامی، مدیر ارشد فناوری شرکت Menlo Security، صفحه نخست هریک از 750 هزار دامنه در Alexa 1 Million یک‌بار مشاهده‌شده است.
وی افزود: این یک اسکن فعال برای سایتی خاص و مرور تمامی صفحات آن نبوده است، بلکه یک اسکن تک‌صفحه‌ای از طریق مرورگر بوده است که...

۱۵:۰۰ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

هکرها برای پشت سر گذاردن مانع تأیید هویت دومرحله‌ای که در بسیاری از وب‌سایت‌های بانکی مورداستفاده قرار می‌گیرد به تاکتیک تماس تلفنی متوسل شده و با جلب اعتماد صاحبان حساب‌های بانکی به بهانه‌های مختلف توانسته‌اند اطلاعات موردنیاز در این زمینه را هم به دست آورند.
به نقل از خبرگزاری فارس، بررسی تازه موسسه آی‌بی‌ام نشان می‌دهد در جریان حمله مذکور موسوم به Dyre Wolf مهاجمان باتجربه توانسته‌اند حساب‌های بانکی شرکت‌ها و مؤسسات مشهوری را خالی کنند...

۱۴:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

اخیراً، کاربران گوگل کروم و فایرفاکس در زمانی که وب‌سایت‌های با پسوند "cn" یا با دامنه‌های چینی زبان را باز می‌کنند، با پیغامی مواجه می‌شوند که نسبت به هک شدن سیستم‌های آنها اخطار می‌دهد. علت این کار ظاهراً به دلیل این است که مرکز اطلاعات شبکه اینترنت چین (CNNIC) که نام دامنه‌های چینی را ثبت می‌کند، به یک شرکت ناشناخته و فاقد شرایط اجازه‌ی انتشار گواهی‌نامه‌های امنیتی غیرمجاز را برای چندین دامنه ی گوگل  داده است. هم‌چنین شرکت موزیلا اظهار کرد که این شرکت ناشناخته ، فرآیندهای امنیتی ضعیفی را مستند...

۱۲:۳۱ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

باوجود همکاری کامل شرکت امریکن اکسپرس (American Express) در مراحل بازرسی، هنوز نحوه افشا شدن اطلاعات کارت و اینکه چگونه این اطلاعات در دسترس اشخاص ناشناس قرارگرفته، اعلام‌نشده است.
علاوه بر این، اسامی صاحبان کارت‌ها و شماره تأمین اجتماعی (SSN) آنها نیز افشا شده است.
اطلاعات کارت اعتباری و شماره تأمین اجتماعی 500 نفر در ایالت کالیفرنیا افشا شده است. بر اساس قانون ایالت کالیفرنیا این افراد باید یک نامه هشدار خطر از طرف شرکت دریافت کنند.
اطلاعات سرقت شده شامل شماره‌حساب، اسامی صاحبان...

۱۲:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

این دو کشور همراه روسیه قصد دارند که جزء دولت‌هایی باشند که بیشترین توانایی را در جنگ سایبر دارند. یکی از کارشناسان آمریکایی در مسائل چین گفت «اطلاعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد که کشور چین برای مسئله سایبر، ده درصد بودجه‌ی خود را نسبت به سال گذشته افزایش داده و از بیست درصد به سی درصد رسانده است. رقمی که در برخی گزارش‌ها  آمده چیزی حدود ۱۴۳٫۶ میلیارد دلار بودجه برای جنگ سایبری چین است. هم‌چنین برخی گزارش‌های اطلاعاتی حاکی از راهبردهای طولانی‌مدت پکن برای تقویت توان جنگ سایبری خود است.». موسسه بین‌...

۱۰:۵۹ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

از سال 2013 که ادوارد اسنودن شروع به افشاگری‌هایی درباره وجود حفره‌های عامدانه در نرم‌افزارهای مختلف اعم از کدگذاری شده و غیر کدگذاری شده زده بود، بسیاری از متخصصان حوزه‌های رمزگذاری برای اطمینان کاربران خود از ایمن بودن نرم‌افزارهای شرکت خود دست به اقداماتی زدند.

لازم به ذکر است اغلب این اتهامات به نحوه همکاری این‌گونه نرم‌افزارها با آژانس امنیت ملی ایالات‌متحده آمریکا بوده است.

تروکریپت (TrueCrypt) درواقع نرم‌افزاری است برای...

۱۰:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين
به گزارش سایبربان

مایکل راجرز (Michael Rogers) اظهار داشت که آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) در شش ماه گذشته در بررسی نفوذهای سایبری به بخش‌های خصوصی کمک کرده است. همچنین وی اعلام داشت که انتظار می‌رفت این همکاری‌ها سریع‌تر انجام پذیرد.
مایکل راجرز در روز دوم آوریل در کنفرانسی که به میزبانی انجمن نیروهای مسلح ارتباطات و الکترونیک در واشنگتن برگزار شد گفت: " از آنجایی آژانس امنیت ملی دارای قابلیت‌های فنی در حوزه امینت اطلاعات است، ما باید به دنبال راهی باشیم که قابلیت‌های آژانس امنیت ملی به بخش‌های خصوصی کمک کند."...

۱۰:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۶/فروردين