به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری فارس،ICS-CERT که وظیفه انجام عملیات واکنش سریع را در برابر این نوع حملات بر عهده دارد در گزارش تازه خود حملات سال مالی ۲۰۱۴ را در بازه زمانی اول اکتبر ۲۰۱۳ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۴ موردبررسی قرار داده است و  طی آن موفق به شناسایی بیش از ۲۴۵ حمله و واکنش در برابر آن‌ها شده است.

بر اساس این بررسی ۷۹ درصد حملات از میان صنایع مختلف مربوط به بخش انرژی بوده و نکته نگران‌کننده این است که در ۶۵ مورد نفوذ سایبری به سخت‌افزاری موسوم به ICS...

۱۷:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين
به گزارش سایبربان

اسلاک (Slack) یک پایگاه اطلاعاتی محبوب است که کاربران در آن علاوه بر فعالیت‌های معمول در شبکه‌های اجتماعی به چت گروهی می‌پردازند.

طی گزارشی که این هفته توسط مدیران این شبکه اجتماعی منتشر شد، عنوان‌شده طی این نفوذهای اخیر بسیاری از اطلاعات پروفایل کاربران نظیر شماره تلفن، آدرس، ایمیل و شناسه‌های عبوری توسط این هکرها به خطر افتاد و بخش اعظمی از این اطلاعات توسط این هکرها به سرقت رفت، این پایگاه همچنین در ادامه گزارش خود این‌گونه عنوان کرد که کاربرانی...

۱۶:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين
به گزارش سایبربان

لیست موردنظر توسط شرکت امنیت اطلاعات سکونیا (Secunia) گردآوری‌شده است. شرکت سکونیا این اطلاعات را از طریق ابزار PSI(Personal Software Inspector) جمع‌آوری کرده است. ابزار PSI برای یافتن و ثبت آسیب‌پذیری‌های موجود در نرم‌افزارها بر روی یک رایانه نصب می‌شود. این ابزار متعلق به شرکت سکونیا است.
کاهش آسیب‌پذیری‌های «خیلی حساس» در سال ۲۰۱۴
بر اساس گزارش شرکت سکونیا، میزان آسیب‌پذیری‌های موجود در نرم‌افزارها در سال ۲۰۱۴ به ۱۵٫۴۳۵ افزایش یافت. این آسیب‌پذیری‌ها در ۳٫۸۷ محصول از ۵۰۰ شرکت نرم‌...

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش ارائه‌شده توسط شرکت آکامای برای سه‌ماهه چهارم سال 2014 میلادی، این شرکت حملات سایبری علیه آمریکا را رصد کرده و شناسه (IP) هکرها را از 199 منطقه و کشور در جهان مورد شناسایی قرار داده است. آکامای یکی از بزرگترین شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی در جهان است که پایگاه اصلی آن در ماساچوست آمریکا است. همچنین ارائه خدمات شبکه ابری نیز در مجموعه فعالیت‌های این شرکت قرار دارد. این شرکت مدعی شده است که تنها می‌تواند ip افراد مهاجم را رؤیت کند و قابلیت شناسایی فرد هکر را ندارد. در میان کشورهای...

۱۵:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين
به گزارش سایبربان

شرکت اینتل به جهت قرار گیری در صدر بازار فروش سرور و نیز افزایش هرچه بیشتر سرعت در پردازنده‌های خود، قصد دارد از FPGAهای سفارشی در سرورهای خود استفاده کند. قرار است به زودی FPGA هایی که توسط این شرکت تولید می‌شود بنا بر نوع فعالیت‌های شرکت و یا کاربر موردنظر با خصوصیاتی خاص تولید گردد که این تولید منحصر به فرد قرار است به سرعت بخشیدن به پردازش‌ تحلیلی مورد نظر مشتری نهایتا منجر شود؛ شرکت آلترا در این راستا می‌تواند اینتل را یاری کند.

...
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين
به گزارش سایبربان

براساس گزارش محققان امنیتی با شناسایی میزان گرمای تولیدی از یک رایانه به رایانه مجاورش، می‌توان یک کانال ایجاد کرد که کلیدهای رمزنگاری، کدهای مخرب و هر نوع داده‌ دیگری را انتشار داد.
این پل ارتباطی میان دو رایانه BitWhisper نامیده شده است. کانال ارتباطی براساس چیزی به نام thermal pings بنا شده است که توسط محققان استفاده می‌شود تا اتصال دو شبکه از طریق گرما و مجاورت، شناخته شود.
حمله BitWhispre بسیار پیچیده است اما به دلیل آنکه برای پیاده‌سازی آن به تغییراتی در سخت‌افزار نیاز نیست،...

۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين
به گزارش سایبربان

کارشناسان آمریکایی معتقد هستند که از هر 10 حمله سایبری صورت گرفته علیه آمریکا، 9 عدد از آن‌ها توسط Spear-Phishing آغازشده است و این نوع از حملات سایبری، آمار بسیار بالایی را در ایالات‌متحده به خود اختصاص داده است. این نوع از حملات سایبری به جهت سرقت اطلاعات مورداستفاده قرار می‌گیرد.
بنا به گزارش منتشرشده از جانب شرکت امنیتی Trend،نود درصد از حملات صورت گرفته علیه سونی، آندم، پنتاگون و صدها پایگاه دولتی و غیردولتی آمریکایی از طریق Spear-Phishing صورت گرفته است.
این نوع حمله، از طریق ارسال...

۱۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين
به گزارش سایبربان

هدف اصلی برگزاری این اجلاس دوروزه، تمرکز بر روی فناوری‌ها و راهبردهایی که می‌تواند از سامانه‌ها و اطلاعات در مقابل تهدیدات روبه رشد سایبر دفاع کند، بود. موضوعات مطروحه در این اجلاس به‌قرار ذیل بود:
۱. تبادل اطلاعات درزمینه ی راهبردها و سیاست‌ها،
۲. گفتگو راجع به فناوری و تحقیق و توسعه و تربیت نیروها ۳. بررسی مسائل امنیت سایبری،
۴. ارائه‌ی مطالبی که شرکت‌کنندگان بتوانند در سازمان‌های خود مورداستفاده قرار دهند،
۵. مسئله‌ی به اشتراک‌گذاری اطلاعات و قوانین مربوط به آن،
۶....

۱۲:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين
به گزارش سایبربان

تهدیدات آنلاین، در تمامی زمینه‌ها، جهان را تهدید می‌کنند، اما با پیدایش شیوه جدید حملات هکری علیه خودروها، رانندگان نیز دیگر از گزند این تهدیدات در امان نبوده و ممکن است هرلحظه در جاده‌ها، موردتهاجم سایبری قرار بگیرند.
در همایشی که در رابطه با موضوعات مختلف سایبری در سنگاپور در حال برگزاری است، ابزار ارتباطی جدیدی معرفی شد که در خودروها مورداستفاده قرار می‌گیرد. موضوع جالبی که در این میان مطرح شد، آسیب‌پذیری بالای این وسیله در برابر حملات هکری است. این ابزار به‌نوعی منبع حملات هکری را در...

۱۰:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين
به گزارش سایبربان

برخی از وظایف این سازمان در سنگاپور، توسعه‌ی امنیت سایبر و افزایش آگاهی مردم از طریق اجرای برنامه‌های گوناگون است. به‌گونه‌ای که با ایجاد یک محیط مناسب بتواند پاسخگوی حملات سایبری باشد. هم‌چنین این سازمان جدید، وظیفه‌ی بهبود دفاع سایبر در بخش‌های حیاتی مختلف مانند انرژی، آب و بانک را بر عهده دارد. سازمان امنیت سایبر به‌جای سازمان امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات (SITSA) فعالیت خواهد کرد و برخی از وظایف سازمان توسعه اطلاعات و ارتباطات این کشور را نیز به عهده دارد. ازجمله‌ی این وظایف، فعالیت گروهی به...

۱۰:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۸/فروردين