به گزارش سایبربان

از ابتدای بکارگیری NanoCore RAT توسط مجرمان سایبری در سال 2013، نسخه‌های متفاوت و تکامل‌یافته‌تری از این تروجان در مراحل مختلف عرضه‌شده است.

تروجان دسترسی از راه دور (Remote Access Trojan) NanoCore اولین بار در سال 2013 در زمان انتشار نسخه آلفا توسط فروم‌های زیرزمینی و در زمانی که هنوز کامل نشده بود، منتشر شد.

از آن زمان 4 نسخه بتا توسط منابع مختلف منتشر شد و درنهایت یک نسخه کامل و...

۱۶:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۵/فروردين
به گزارش سایبربان

انتشار این اطلاعات توسط گروهی که خود را "بخش هک داعش" می‌نامند، صورت گرفته است. هدف از این کار تحریک طرفداران داعش در آمریکا برای ترور این اشخاص است.
"بخش هک داعش" علاوه بر نام و محل اقامت این سربازان، تصاویر آنها را نیز در وب‌سایت " www. justpaste.it" منتشر کرده است. بنا بر ادعای این گروه، نظامیان موردنظر در عملیاتی که علیه داعش صورت گرفته است، حضورداشته‌اند.
حملات موردنظر هیچ‌گونه آسیبی به سامانه‌های نظامی وارد نکرده است
طبق ادعای این گروه (بخش هک داعش)، اطلاعات...

۱۵:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۵/فروردين
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، مدیر این شرکت که در ماه‌های اخیر بارها در مورد جاسوسی‌های سایبری پیچیده آمریکا و انگلیس بر ضد کشورهای دیگر و ازجمله ایران افشاگری کرده حال باسیل اتهامات این رسانه‌ها مواجه است.

اولین بار نشریه بلومبرگ بیزینس با چاپ مقاله‌ای وی را به حذف نام روسیه از گزارش‌های مربوط به جاسوسی‌های الکترونیک متهم کرد. این در حالی است که این شرکت به‌طور مرتب گزارش‌هایی در مورد جاسوسی‌های سایبری آمریکا، اسراییل و انگلیس منتشر می‌کند.

به ادعای این نشریه...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۵/فروردين
به گزارش سایبربان

طبق گزارش‌های منتشرشده تقریباً نیمی از محصولاتی که مجهز به سیستم‌عامل اندروید هستند در معرض خطر این نوع آسیب‌پذیری قرار گرفته‌اند. حفره‌ای که به تازگی کشف شده به فرد نفوذگر این امکان را می‌دهد تا با استفاده از یک فایل اندرویدی (APK)، پس از ورود به گوشی موبایل به جمع‌آوری اطلاعات حساس قربانی بپردازد و سپس اگر بخواهد این اطلاعات را با اطلاعات دیگری در همان وسیله جایگزین کند.

 به گفته سخنگوی شرکت PaloAltoNetworks، با اینکه گوگل و...

۱۳:۱۸ - ۱۳۹۴/۰۵/فروردين
به گزارش سایبربان

وزیر دفتر کابینه انگلیس فرانسیس‌ماد (Francis Maude) در روز سه‌شنبه (24 مارس) اظهار داشت که دانشگاه‌های این کشور برای دانشجویانی که دوره‌هایی مرتبط با امنیت سایبر بگذرانند، بودجه در نظر گرفته است.
دانشجویانی که به مدت یک سال در دوره‌‌های علوم فناوری، مهندسی و ریاضی تحصیل کنند و یا دانشجویانی که در طول سال با دولت این کشور و شرکت‌های امنیت سایبری همکاری دارند، مبلغ 4000 یورو از طرف دانشگاه دریافت می‌کنند.
از طرفی در این طرح، دانشجویان انگلیس باید حداقل به مدت سه سال برای دولت این کشور کار...

۱۳:۱۵ - ۱۳۹۴/۰۵/فروردين