به گزارش سایبربان

کاهش جهانی قیمت نفت فعالان و پیمانکاران این صنعت در سراسر جهان را وادار به کاهش هزینه‌ها در این بخش، به نسبت گذشته کرده است. اما نکته مهم در این میان، توجه به این موضوع است که آیا کاهش اجباری هزینه‌ها، بر سرمایه‌گذاری در زمینه امنیت سایبری حوزه نفت نیز اثر خواهد گذاشت؟
بیشتر کارشناسان صنعتی و مقامات دولتی آمریکا، ازجمله وزارت امنیت داخلی (DHS)، فرماندهی سایبری ایالات‌متحده و همچنین آژانس امنیت ملی (NSA) برآورد کرده‌اند که بیش از 40 درصد حملات سایبری در منطقه آمریکای شمالی، صنعت نفت و منابع...

۲۰:۰۵ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

آمار این درخواست طبق خبری که روز دوشنبه منتشر شد، اکنون به 35 هزار مورد رسیده است.

اکثریت این درخواست‌ها مربوط هستند به پرونده‌های جنایی مانند: سرقت، آدم‌ربایی، تهدید و ... که این دولت‌ها به دنبال اطلاعاتی نظیر آدرس، شماره تلفن و آی پی و ... از جنایتکاران هستند تا بتوانند ردی از این افردا پیدا کرده و آنان را دستگیر کنند. فیس‌بوک نیز در مقابل، این درخواست‌ها را موردبررسی قرار می‌دهد و در صورت معتبر بودن این درخواست‌ها به بخشی از آنان پاسخ می‌دهد ولی به‌طور کل به دلیل مبهم...

۱۶:۳۶ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

دستگاه قهوه ساز هوشمند که به آی‌کتل (ikettle) معروف است، از جدیدترین و مدرن‌ترین دستگاه‌های هوشمند حال حاضر دنیاست. این دستگاه دارای یک نرم‌افزار است که در سیستم‌عامل‌های آندروید و آی‌اواس (IOS) نصب و اجرا می‌شود. با نصب این نرم‌افزار درگوشی هوشمند خود می‌توانید هرزمانی که اراده کردید تنها با لمس صفحه گوشی خود سفارش یک قهوه دل‌چسب را به دستگاه بدهید. می‌توانید برای این دستگاه ساعت‌هایی را مشخص کنید که در آن ساعات دستگاه قهوه را آماده کند و سپس با ارسال یک پیام به گوشی شما، از آماده بودن آن شما را...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

مقامات آمریکایی در حال بررسی اطلاعات شرکت جی‌پی‌مورگان هستند. در پی این بررسی‌ها، مقامات این کشور اذعان داشتند که در چند ماه آینده شکایتی علیه هکرهای حمله‌کننده به شرکت جی‌پی‌مورگان تنظیم خواهند کرد.
به گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز، مقامات سازمان اف‌بی‌آی قاطعانه از یافتن و آوردن مجرمان در برابر قانون سخن می‌گویند.
همچنین مقامات اجرای قانون نیز بر این باورند که بسیاری از این مجرمان قابل‌دسترسی هستند. چرا که آنها در کشوری زندگی می‌کنند که آمریکا با این کشورها قرارداد استرداد مجرمین دارد....

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

سناتور آمریکا جان مک‌کین (John McCain) رئیس کمیته‌ی مجلس سنا، اخیراً بیاناتی را در کمیته‌ی اطلاعاتی در مورد لایحه‌ی به اشتراک‌گذاری اطلاعات امنیت سایبر سال 2015 داشت. وی از پشتیبان‌های اصلی این لایحه است. هم‌چنین وی از آرای بالایی که در کمیته‌ی منتخب سنا در امور اطلاعاتی برای تصویب این لایحه وجود داشت اظهار شادمانی کرد. وی گفت «این لایحه‌ی مهم ازجمله بالاترین اولویت‌های من در کنگره بود و طی چند سال اخیر، من ساعات زیادی در تلاش بودم تا در مورد این لایحه‌ی امنیت سایبر مذاکره کنم. زیرا برای درک اهمیت...

۱۴:۲۱ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

یاهو این افزونه امنیتی را باهدف رمز گزاری پست‌های الکترونیک و بهبود امنیت برای کاربران خود راه‌اندازی کرده است، تصمیم به این اقدام پس افشاگری‌های سازمان امنیت ملی آمریکا صورت پذیرفت.

طبق گزارش‌های رسیده این اقدام اخیر یاهو به درخواست کارشناسان ارشد امنیتی بوده است. در ابتدا Alex Stamos مدیر ارشد امنیت فناوری اطلاعات یاهو، گزارش‌هایی از آسیب‌پذیری‌های پست‌های الکترونیک در وبلاگ شخصی‌اش منتشر نموده بود.

خبر ارائه این افزونه به کاربران...

۱۲:۴۴ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

تجارت استرالیا چندین سال است که جلوتر از دولت این کشور در زمینه ی امنیت سایبری با گروهی از نخبگان و متخصصین این کشور عمل می‌کند. در میزگردی که به میزبانی شرکت خدماتی کی پی‌ام جی (KPMG) و روزنامه‌ی استرالیایی AFR در سیدنی برگزار شد، رئیس سابق نیروهای ارتش این کشور کریس بری (Chris Barrie)، آسیب‌پذیری‌هایی که دولت و سازمان‌های دفاعی این کشور با آن روبرو هستند را گوشزد کرد. هم‌چنین در این میزگرد، نماینده‌ی موسسه‌ی سیاست‌های راهبردی استرالیا، مایکل کلی فورد (Michael Clifford)، اشاره کرد که شرکت‌های صنعتی...

۱۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

کارشناسان آزمایشگاه کسپرسکی لیستی از سایت‌هایی را کشف کردند که توسط سازمان امنیت ملی آمریکا استفاده می‌شد. همچنین این کارشناسان اعلام کردند که سازمان امینت ملی از این سایت‌ها برای نصب بدافزارها به روی رایانه‌های شخصی افراد در سراسر جهان استفاده می‌کرد.
در حال حاضر مهلت استفاده از این سایت‌ها به پایان رسیده و سازمان امنیت ملی توانایی نظارت بر آنها را ندارد. در حالی که ارزش آنها در این زمان به هزاران دلار می‌رسد.
شرکت کسپرسکی 300 عدد از این سایت‌ها را شناسایی و 133 عدد از آنها را منتشر کرد...

۱۰:۵۴ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری شفاف، گروهی که خود را وابسته به تشکیلات تروریستی "داعش" اعلام کرده، با هک کردن یک صفحه فارسی‌زبان در فیس‌بوک، اخبار خود را به زبان فارسی منتشر کرده است.
روزهای گذشته "داعش" با هک کردن یک صفحه فارسی فیس‌بوک به نام «اخبار سوریه»، اقدام به چاپ اخبار و ویدیوهای خود در اینترنت به زبان فارسی کرد.

 فارسی بکار رفته در این سایت بیشتر به فارسی محاوره‌ای نزدیک است، و غلط‌های دستوری و املایی...

۱۰:۳۱ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری تسنیم، انگلیس در حال بررسی فضای مجازی برای افزایش تعداد کارشناسان امنیت سایبری است و سعی در ترغیب قشر جوان‌تر جامعه  به سمت کارآموزی در محیط‌‌های واقعی کسب‌وکار دارد.

جرائم سایبری روزبه‌روز در حال افزایش هستند و ازاین‌رو نیازمندی به تخصص امنیت سایبری نیز به همین تناسب دوچندان شده و بسیاری از کشورهای پیشرفته به فکر راه‌حلی برای عقب نماندن از این نیاز بالقوه هستند.

به گفته فرانسیس ماود، رئیس دفتر نخست‌وزیر انگلیس، گفته است که انگلیس در بخش امنیت سایبری پر جنب...

۰۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۲۵/اسفند