به گزارش سایبربان

ورد پرس، تقریباً برای مدیریت حدود 75 میلیون وبگاه در سراسر جهان مورداستفاده قرار می‌گیرد. یکی از دلایل اقبال بالای کاربران به این سامانه مدیریت اطلاعات، نصب سریع و راه‌اندازی آسان و انعطاف‌پذیری بالای آن در برابر تنظیمات دلخواه کاربران است؛ اما موضوعی که این روزها، ذهن کاربران را به خود مشغول کرده است، آسیب‌پذیری بالای وردپرس در برابر حملات سایبری است.
بر اساس تحقیقی که توسط مرکز امنیت سایبری ایمپروا (Imperva) انجام‌شده است، وردپرس 24 درصد بیشتر از سایر سامانه‌های مدیریت اطلاعات در جهان، مورد...

۲۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

درگیری پایان‌ناپذیر بین سازمان‌ها و مؤسسات مربوط به بخش بهداشت و درمان هر کشور و مهاجمان سایبری، همواره مشابه بازی موش و گربه است. در این میان، هکرها نقش موش را بازی می‌کنند و همواره در تلاش برای عبور مخفیانه از کنار گربه‌ای هستند که از اطلاعات محافظت می‌کند.
سالیان سال، گربه‌ها نه‌تنها آسیبی به موش‌ها وارد نمی‌کرده‌اند، بلکه آن‌ها را در یافتن حفره‌های یاری می‌کردند. اما با بروز سرقت‌های عظیم اطلاعاتی از بخش سلامت آمریکا و برخی نقاط دیگر دنیا طی سال گذشته، مشخص شد که موش‌ها دیگر نه‌تنها...

۱۸:۴۸ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

نوآم گرین (Noam Green)، مدیر تولید این شرکت بیان کرد که این تولید جدید، فایل‌هایی را که وارد سیستم می‌شوند نوسازی می‌کند و هرگونه عناصر بدافزار را پاک خواهد کرد. این نوسازی به این شکل است که یا اسناد را به فرمت PDF تبدیل می‌کند یا در قالب فرمت فایل اصلی بازسازی می‌کند. هم‌چنین وی افزود که آنتی‌ویروس‌های مرسوم سریع هستند اما فقط بدافزارهای معروف را در ۹۳ در صد از موارد شناسایی می‌کنند. این شرکت هنوز قیمت این ابزار را مشخص نکرده است؛ اما مدیر تولید این شرکت گفته که این ابزار با توجه به سرمایه‌ی شرکت‌...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

VBA از زبان‌های برنامه‌نویسی برای توسعه‌ی نرم‌افزارهای مایکروسافت است. در طی 6 ماه اخیر، هکرها فایل‌های آلوده‌ای را با استفاده از کدهای VBA ضمیمه‌ی ایمیل‌هایی که در اینباکس هستند می‌کنند. این بدافزار به‌عنوان یکی از رایج‌ترین مواردی است که به‌عنوان یک ابزار لازم در ترفندهای اسپم استفاده می‌شود. حدود 83 در صد از موارد، این بدافزار در 3 word 1997-200 قرارداشت. ولی در حال حاضر نیز مورداستفاده‌ی هکرها قرار می‌گیرد. هم‌چنین بدافزار مزبور در اکسل و پاورپوینت نیز گاهی یافت می‌شوند.

۱۵:۰۴ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

این وب‌سایت در حوزه‌ی اخبار اینترنت فعالیت می‌کند و گروه هکرهای ناشناس در پی هک آن هستند. شخصی که وب‌سایت او موردنظر هکرهاست، سابو مونسگر (Sabu Monsegur) نام دارد که از شناخته‌ترین افراد در دنیای هک محسوب می‌شود که شاخه‌ای از گروه هکرهای ناشناس به نام Lulzsec را تشکیل داد. هکرهای ناشناس با این کار قصد تنبیه فرد مذکور را به دلیل خبرچینی برای FBI دارند.

۱۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

به نقل از واحد مركزي خبر، اسنادی که امروز چهارشنبه 20 اسفند منتشر شد نشان می‌دهد دولت نیوزیلند عملیات جاسوسی الکترونیکی خود را از چین که متحد تجاری اصلی این کشور است تا قطب جنوب توسعه داده و اطلاعات حاصله را با آمریکا و دیگر شرکای بین‌المللی‌اش سهیم می‌شود.

این اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط اداره موسوم به اداره امنیت ارتباطات دولتی این کشور تحویل آژانس امنیت ملی آمریکا و نهادهای اطلاعاتی استرالیا، انگلیس و کانادا شده است که در کنار نیوزیلند عضو شبکه...

۱۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

بد افزارهای مورداستفاده توسط این مجرمان 23 تا 29 ساله از طریق وب‌سایت‌های، "soundfest.com.vn" و "clickdi.com" منتشرشده‌اند.

پس از آلوده کردن تلفن هوشمند، بدافزار به صورت خودکار اقدام به فرستادن پیام کوتاه از تلفن همراه قربانی به شماره‌های تلفن هوشمند می‌کند. شماره‌های تلفن هوشمند (Premium rate numbers) به صاحبان اجازه کسب درآمد از طریق دریافت پیام‌های کوتاه و تماس‌های ورودی را می‌دهد.

بعد...

۱۲:۲۷ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

آسیب‌پذیری 5 سال پیش مایکروسافت که مربوط به فایل‌های .lnk می‌شد و بدافزار Stuxnet از آن استفاده کرد، هنوز به‌طور کامل وصله نشده است. بدین ترتیب تمامی سامانه‌های مایکروسافتی از سال 2010 تاکنون حتی پس از وصله نیز آسیب‌پذیر بودند و مایکروسافت وصله کامل این آسیب‌پذیری را ارائه نکرده بود.

امروز مایکروسافت قصد دارد تا وصله آسیب‌پذیری CVE-2015-0096 را ارائه دهد. هنوز مشخص نیست که آیا استفاده از این آسیب‌پذیری به...

۱۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

هم‌چنین طبق گزارش شرکت امنیتی FireEye، یک شرکت پاکستانی به نام ترنچولاس (Tranchulas) که مدعی آماده‌سازی پاکستان برای جنگ سایبری است، ادارات هندوستان را با ارسال ایمیل‌هایی که حاوی بدافزارها بودند موردحمله قرار می‌داد. ازجمله چیزهایی که برای این هکرها مهم بودند می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 سلاح‌های مورداستفاده‌ی هند و مکان نگهداری آنها،
تعداد افراد مستقر در مناطق هندوستان،
ساختار سازمان‌های هندوستان و اینکه آیا برنامه‌های نظامی دارند یا خیر

 

۱۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند
به گزارش سایبربان

به گفته رئیس لابراتوار کسپرسکی، حملات سایبری در تهاجمات خود رنگ و آبی جدید پیداکرده‌اند و هدف حملات آنان معطوف شده است به شبکه‌های زیرساخت نظیر برق، تأمین آب، کشاورزی، تولیدکنندگان مواد شیمایی و دیگر زیرساخت‌های حیاتی در جهان، این روند در حال مبدل شدن است به یک تهدید جدی برای بشر.

درنتیجه قبل از آن‌که سازمان‌های زیرساخت با سرعت کند خود بتوانند به سطح ایمنی مطلوب دست پیدا کنند، این مهاجمین به سرعت با حملات سایبری خود، آنان را با چالش‌های جدی مواجه خواهند کرد.

...
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۲۰/اسفند