به گزارش سایبربان

دولت ژاپن به‌تازگی اقدام به جذب تعدادی هکر کلاه‌سفید کرده است. این هکرها در گروه تازه تأسیسی که دولت ژاپن تشکیل داده است، به‌کارگیری خواهند شد. قرار است که این گروه، درزمینه تشخیص و محافظت در برابر تهدیدات بالقوه سایبری، دولت را یاری دهند.
ژانویه امسال نیز دولت این کشور اقدام به تأسیس مرکز ملی راهبرد امنیت و آمادگی در برابر حوادث سایبری (NISC) کرد که به‌عنوان پایگاه اصلی عملیات سایبری در این کشور فعالیت خواهد کرد.
بر اساس گزارشی که از جانب موسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات ژاپن (NICT)...

۱۹:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

در حال حاضر امنیت سایبری در صنعت و فناوری از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و همواره نگرانی‌ها از به مخاطره افتادن آن در میان مدیران وجود داشته است. در اینجا به گام‌هایی که شرکت‌های تجاری می‌توانند در این حوزه بردارند تا مورد حملات سایبری قرا نگیرند می‌پردازیم.

- استخدام یک هکر کلاه سفید برای پیدا کردن ضعف‌ها و حفره‌های موجود با دیدی کاملاً تخصصی  

- الزامی شدن رمز گزاری بر روی هارد، به طوری که در زمان دزدیده شدن لپ‌تاپ مدیر و یا کارمندانی که با بخش مدیریت سیستم در ارتباط...

۱۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

وی علت این گفته را فناوری اطلاعات و ارتباطات پایدار و محیط اقتصادی و سطح نسبتا بالایی از اعتماد در استرالیا در مقایسه با کشور های همسایه عنوان کرد.هم چنین وی افزود که استرالیا می تواند جایگاه اقتصادی خود را تقویت کند تا در امنیت سایبری آسیا نفوذ کند. هم چنین وی بیان کرد که اندونزی،تایلند و چین سه کشوری هستند که از حملات سایبری رنج می برند و ویتنام هم یکی از بالاترین کشورهای آسیب پذیر از ناحیه ی بدافزار هاست.هم چنین او هند را منبع اصلی باج افزار ها اعلام کرد.
 

 

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری فارس ، ظاهرا این جاسوس افزار از شرکت امنیتی ایتالیایی Hacking Team خریداری شده و رهبران این کشور از آن برای مقابله با افراد مورد نظر خود در خارج از این کشور استفاده کرده اند.
این جاسوس افزار که آرسی‌اس (Remote Control System: RCS)‌ نام دارد می تواند ابزار رمزگذاری داده ها را مختل کرده و دسترسی به داده‌هایی که از این طریق قفل شده‌اند را ممکن کند. از طریق این جاسوس افزار می توان به طور مستقیم به برنامه ها و داده های نصب شده بر روی یک رایانه دسترسی پیدا کرد.
فعالیت این...

۱۶:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

برخلاف ممنوعیت فیس بوک و توئیتر در شش سال گذشته در چین، توئیتر یک دفتر تجاری در هنک کنگ افتتاح کرد. هدف از تشکیل این دفتر کمک به شرکت‌های چینی این شبکه‌ی اجتماعی در چین است. این دفتر تبلیغات مشتریان را درمیان جمعیت‌های تجاری چینی موردتوجه قرار می‌دهد.

۱۶:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

شبکه اجتماعی جدید به نام کالیفیت‌بوک در روز یکشنبه (8 مارس) ساخته و در کمتر از 24 ساعت ناپدید شد. هنوز مشخص نشده است که آیا نابودی این شبکه از قبل برنامه‌ریزی‌شده بود یا توسط روابط عمومی نابودشده است.
نام اصلی این شبکه اجتماعی، خلافه‌بوک (Khelafabook) بوده که پس از ترجمه از زبان عربی به کالیفیت تبدیل‌شده است. این شبکه اجتماعی از هواداران گروه تروریستی داعش حمایت می‌کند.
طراح این شبکه اجتماعی شخصی به نام ابو مصعب (Abu Musab) است.
شبکه اجتماعی ساخته‌شده توسط این گروه بلافاصله پس از...

۱۶:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

به گفته مدیریت بحران کشور دانمارک روز دوشنبه هفته گذشته (2 مارس) شهر مدیسون یک حجم بالایی از فعالیت‌های اینترنتی را تجربه کرد. این فعالیت‌ها همانند حملات سایبری در خارج بوده‌اند.
روز جمعه (6 مارس) پلیس شهر مدیسون یک شخص بی‌نام و 19 ساله را به قتل رساند. سه روز بعدازاین موضوع حمله سایبری به این شهر اتفاق افتاد. این اتفاق در بسیاری از جوامع دیگر نیز رخ‌داده است، به‌عنوان‌مثال حمله سایبری به ایالت میسوری (Missouri) که بعد از قتل مایکل براون (Michael Brown) اتفاق افتاد.
پلیس شهر مدیسون در...

۱۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

گوگل‌اپ ساخته‌شده برای صاحبان مشاغل دارای حفره امنیتی است که به هکرها اجازه می‌دهد تا ایمیل‌های فیشینگ ارسال کنند. بدین ترتیب هکرها می‌توانند با هر دامنه‌ای ایمیل‌های خود را ارسال کنند.

گوگل‌اپ برای صاحبان مشاغل، یک بسته نرم‌افزاری است که دارای ابزارهای حرفه‌ای مشاغل است. ازجمله ابزارهای موجود می‌توان به ایمیل، تقویم اشتراک‌گذاری، فضای ذخیره‌سازی آنلاین، تماس‌های تصویری، ابزارهای ویرایش متن و دیگر موارد لازم برای مشاغل نام برد.

به‌منظور استفاده از این...

۱۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۹/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش ان‌بی‌سی، این پایگاه‌ها شامل پایگاه خودروهای مسابقه‌ای در ایالت اوهایو، یک مرکز خیریه در میسوری و یک کلیسا در کانادا می‌شود که پرچم داعش در آنها به نمایش درآمده است.
حملاتی مشابه در مونتانا، نیویورک، ماساچوست و مینه‌سوتا نیز گزارش‌شده است.
سازمان اف بی آی اعلام کرد که ازاین‌گونه حملات اطلاع دارد و در حال برقراری تماس با مقامات پایگاه‌هایی است که هدف حمله قرارگرفته‌اند.
یک تحلیل‌گر امنیتی در گفتگو با شبکه تلویزیونی ان‌بی‌سی اعلام کرد بعید به نظر می‌رسد این حملات ارتباطی...

۰۹:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۹/اسفند