به گزارش سایبربان

راج، معاون رئیس انجمن حسابرسی و کنترل سامانه‌های اطلاعاتی (Information Systems Audit and control Association)، در طی گزارشی اعلام کرد که هکرها شاید یکدیگر را نشناسند اما وقتی صحبت از پول می‌شود، استعدادها و توانایی‌های خود را باهم ترکیب می‌کنند. هم‌چنین وی افزود برخلاف تلاش سازمان‌ها برای مقابله با هکرها، این دسته از راهبردهای جدید برای یافتن نقاط ضعف سیستم فناوری اطلاعات استفاده می‌کنند. وی به این نکته اشاره کرد که نوعی از تهدید به نام تهدید مداوم و پیشرفته (ATP) وجود دارد که در آن یک هکر صبورانه...

۱۷:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه اقدامات دولت آمریکا برای تقویت توان سایبری خود، ارتش این کشور به دنبال جذب هکرها در مرکز فرماندهی سایبری خود است.
مرکز فرماندهی سایبری ارتش آمریکا ۵ سال قبل تأسیس شد. این مرکز برای متمرکز کردن عملیات در فضای سایبری این کشور، ‌تقویت توانمندی‌های سایبری دفاعی و تقویت توان و تجربه سایبری ارتش تشکیل شد.
همچنین مرکز فرماندهی سایبری ارتش آمریکا با آنچه حملات سایبری دشمنان بر جای گذاشته که بودجه سالیانه آن حدود ۵۰۹ میلیون دلار شده، در حال مقابله است.
در...

۱۶:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

نیاز به حضور دیگر کشورها در ارتقای امنیت فضای سایبری از زمانی دارای اهمیت به سزایی شد که تعداد ناامنی‌ها و حملات سایبری در این چند سال اخیر در اروپا به میزان زیادی افزایش یافت و از سویی افشاگری‌های ادوارد اسنودن (کارمند سابق آژانس امنیتی ملی آمریکا موسوم به NSA) مهر تأییدی بود به جهت نیاز به ارتقای امنیت درگوشی‌های موبایل، تبلت‌ها و وسایل ارتباطی، برای اروپا و جلوگیری از جاسوسی‌های ایالات‌متحده آمریکا.

SSH  اکنون به عنوان...

۱۶:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

یشا یکی از سازمان‌های وابسته به شوراهای شهر شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه باختری است.
بنا بر گفته منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی، این گروه که خود را به‌عنوان "ارتش واقعی تونس" معرفی کرده‌اند، به وب‌سایت شورای یشا نفوذ کردند. از اقدامات این گروه دادن شعارهای ضد رژیم صهیونیستی از قبیل "فلسطین آزاد" و همچنین آهنگ‌هایی مرتبط با جنبش حماس در این وب‌سایت بود.
ایگال دیلمونی (Yigal Dilmoni)، معاون رئیس شورای یشا، بیان کرد که این حملات در پاسخ به راه‌اندازی کمپین اینترنتی "مخالفت با تأسیس کشور...

۱۶:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که شرکت تجارت الکترونیکی آمریکایی پی پل یک شرکت امنیت سایبر این رژیم به نامCyActive را به مبلغ شصت میلیون دلار خواهد خرید. CyActive که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد، در زمینه‌ی پیش‌بینی حملات سایبری در آینده فعالیت می‌کند. لازم به ذکر است که این دومین معامله برای به دست آوردن شرکت‌های اسرائیلی توسط این شرکت تجارت الکترونیکی است. هم چنین پی پل در سال ۲۰۰۸ شرکت فراد ساینسز (FraudSciences) را به مبلغ صد و شصت و نه میلیون دلار خریداری کرده بود.. شرکت مزبورکلاه‌برداری‌های...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

رابطه پنهانی یک گروه نفوذکننده به نام گروه Equation با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بار دیگر بر نقش این کشور در حملات ویرانگر سایبری در جهان تأکید کرده است. گروه تحقیق و تحلیل امنیت سایبری کسپرسکی (GreAT) سابقه طولانی در این‌گونه افشاگری‌ها دارد و تاکنون بیش از 60 گروه فعال این عرصه را به جهان معرفی کرده است. بر اساس گزارش کسپرسکی، گروه Equation نسبت به سایر گروها، حملات پیچیده‌تری را انجام می‌دهد.
بر اساس گفته محققان کسپرسکی گروه Equation از ابزارهایی استفاده می‌کند که برای ساخت و ارتقا آن‌ها...

۱۵:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس به نقل از سی نت، سیا به‌طور علنی و رسمی اعلام کرده که در قالب بخشی از برنامه‌های خود برای تجدید سازمان‌دهی و ایجاد تحولات اساسی که از زمان تأسیس این سازمان در سال 1947 تابه‌حال بی‌سابقه بوده، قصد دارد یک بخش مدیریتی جدید در سطح عالی به وجود آورده و آن را نوآوری دیجیتال نام‌گذاری کند.
این مدیریت جدید وظیفه یکسان‌سازی و تلفیق برخی واحدهای موجود در سیا را بر عهده می‌گیرد که ازجمله آن‌ها می‌توان به مرکز اطلاعات عملیات اشاره کرد که به ارزیابی تهدیدهای موجود برای سیستم‌های...

۱۵:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

پهباد‌های غیر‌نظامی برای اهداف مختلفی مانند کمک کردن به کشاورزان، انجام عملیات امداد و نجات و ارسال مرسوله‌های پستی استفاده می‌شوند؛ اما این پهباد‌‌ها نگرانی‌‌ها‌یی را نیز ایجاد کرده‌‌ا‌ند. مشاهده تعدادی پهباد نا‌شنا‌خته در آسمان کشور فرانسه و پروازهای مرموز در حریم هوایی ایستگاه‌های هسته‌ای کشور فرانسه مقامات این کشور را دچار سردرگمی کرد. هم‌چنین یک پهباد در واشنگتن در نزدیکی کاخ سفید دچار سانحه هوایی شد.
ویولتا بالک (Violeta Bulc)، کمیسر حمل‌ونقل اتحادیه اروپا، در جمع متخصصان هوانوردی و...

۱۴:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

این شرکت به‌تازگی در حال کمک به توسعه فیبر نوری فوق‌سریعی برای شبکه‌های اینترنتی است. این فیبر نوری بیست و پنج هزار کیلومتر است که دو سوم سرزمین‌های اشغالی این رژیم را پوشش می‌دهد. این توسعه توسط شرکت سهامی الکترونیک اسرائیل که یکی از شرکای بزرگ سیسکو است صورت می‌گیرد. گروه مسؤولیت اجتماعی سیسکو در اسرائیل همچنین در حال طرح زیرساخت‌های فناوری در سازمان‌های فلسطینی نیز است. یو آوا سامت (Yoav Samet)، معاون رئیس این شرکت اظهار کرد که ما اسرائیل را به‌عنوان یک کانون توجه برای نوآوری‌ها و سرمایه‌گذاری‌...

۱۴:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند
به گزارش سایبربان

بنابر گفته مأموران دیوان محاسبات آمریکا، باوجوداینکه اداره هوانوردی فدرال (FAA) اقداماتی را برای محافظت از سامانه کنترل ترافیک هوایی در برابر تهدیدات سایبری انجام داده است، همچنین ضعف‌های مهم کنترل امنیتی وجود دارند. این ضعف‌ها توانایی اداره هوانوردی فدرال را برای اداره امن و بی‌عیب نقص سامانه حریم هوایی ملی مورد تهدید قرار می‌دهد.
علاوه بر این، طبق گفته مأموران دیوان محاسبات آمریکا، ضعف‌ها در سامانه کنترل ترافیک هوایی شامل کامپیوترهایی می‌شود که وظایفی شامل: کنترل و محافظت محدوده‌های سامانه...

۱۴:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۸/اسفند