به گزارش سایبربان

دولت انگلیس از دستگیری 57 هکر به علت ارتکاب جرم در حوزه امنیت سایبر توسط پلیس این کشور خبر داد. این جرائم سایبری شامل دزدی از شبکه‌های دولت و شرکت‌ها، کلاه‌برداری‌های آنلاین و توسعه ویروس‌ها و بدافزارهای رایانه‌ای، می‌شود. دستگیری مجرمان سایبری توسط 25 عملیات پلیس در تمام نقاط انگلیس انجام شد.

سازمان جنایی بین‌المللی بریتانیا (NCA)، از دستگیری یک مرد 21 ساله خبر داد. این مرد متهم به ملحق شدن به گروهی از هکرها بود که در سال 2012 نزدیک به 400.000 آدرس...

۱۶:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۷/اسفند
به گزارش سایبربان

مسئولین شرکت اعلام کرده‌اند، با توجه به افزایش خطر تهدیدات هکری و احتمال هدف قرار گرفتن تأسیسات حیاتی و زیرساختی‌های نفتی در سراسر جهان، افزایش امنیت سایبری، بسیار لازم و ضروری به نظر می‌رسد و ما نیز باید هم‌راستا با سایر شرکت‌ها، امنیت سایبری خود را افزایش دهیم.
نیمی از تأسیسات و زیرساخت‌های این شرکت، طی سه سال آینده در طرح منسجم دفاع سایبری در برابر هکرها ایمن‌سازی خواهند شد.
این شرکت بزرگ نفتی، در همین راستا، قراردادهای امنیتی با شرکت‌هایی چون شرکت تجهیزات شبکه سیسکو (Sisco) و شرکت...

۱۶:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۷/اسفند
به گزارش سایبربان

فرانک کندال (Frank Kendall)، معاون وزارت دفاع آمریکا، بعد از سخنرانی برای جامعه مهندسین نیروی دریایی آمریکا (American Society of Naval Engineers) در واشنگتن در مصاحبه‌ای با رویترز گفت: "مشکل حملات سایبری، درباره امنیت سامانه‌های تسلیحاتی و مسائل مربوط به آن‌هاست. این مسئله یک مشکل فراگیر است و به توجه بیشتری نیاز دارد."
کندال از برنامه‌ریزی لازم برای افزایش امنیت سایبری فاز جدید طرح "قدرت خرید بهتر" (better buying power) خبر داد. به گفته کندال، وی در حال کار بر روی بخش ویژه‌ای از نیازهای امنیت...

۱۴:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۷/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست خبری مراسم رونمایی از "وای‌فای لامپ" (گلوری) و همچنین سایت اینترنتی این محصول ساعت 10 هجدهم اسفندماه با حضور لاله افتخاری مؤسس و رئیس فراکسیون حمایت از مخترعان، نخبگان و نوآوران مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود.
دانشجویان دانشگاه تهران در قالب یکی از مجموعه‌های نوآور ایرانی، برای اولین بار محصولی را معرفی می‌کنند که امکان یکپارچه‌سازی و گسترش شبکه اینترنت "وای‌فای" را به‌صورت پیوسته و هوشمند در قالب یک لامپ کوچک (و شکل‌های دیگر) به وجود آورده‌اند.
"وای فای...

۱۳:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۷/اسفند
به گزارش سایبربان

این کشور قصد دارد با کمک به شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت در روستاها در بازارهای بین‌المللی جایگاهی مستحکم‌تر به دست آورد. به گفته یکی از رهبران ارشد چین دولت این کشور در سال جاری بودجه بیشتری را نسبت به سالیان پیش برای فناوری‌های نوظهور خود اختصاص داده است.

نخست‌وزیر چین (Li Keqianq) در افتتاحیه مجلس این کشور در بخشی از سخنانش عنوان کرد: چین در حال ایجاد یک اینترنت پلاس است، آن هم باهدف طرحی برای ارتقای اینترنت موبایل، رایانه، محاسبات عظیم، پردازش‌...

۱۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۷/اسفند
به گزارش سایبربان

سامانه‌های امنیتی بیومتریک شامل استفاده از روش‌های خودکار تشخیص یا تأیید هویت فرد از طریق اندازه‌گیری مشخصه‌های خاص او مانند شبکیه چشم، عنبیه، اثرانگشت یا DNA می‌شود. در ظاهر این سامانه‌ها توانسته‌اند در مقایسه با روش‌های دیگر، امنیت بیشتری را تأمین کنند.

ناکارآمدی استفاده از اثرانگشت، که در تلفن‌های هوشمند نیز از آن‌ها استفاده می‌شد، توسط چندین روش ارائه‌شده توسط محققان امنیتی، اثبات شد. امروزه استفاده از عنبیه چشم مرسوم است زیرابه نظر می‌رسد...

۱۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۷/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش سایت خبری سی‌آی‌او (CIO) این شخص 23 ساله مظنون به دست داشتن در حملات سایبری سال گذشته علیه سامانه ارتباطی ماهواره‌ای وزارت دفاع آمریکا بود.
نفوذ به این سامانه، در 15 ژوئن سال 2014 اتفاق افتاد که منجر به سرقت اطلاعات از سازمان "خدمات ماهواره‌ای پیشرفته متحرک" (EMSS) شد. سازمان ایی‌ام‌اس‌اس توسط آژانس سامانه‌های اطلاعات وزارت دفاع آمریکا (DISA) اداره می‌شود. این سازمان قابلیت‌های ارتباطی در سطح جهان را که شامل انتقال داده‌ها و تماس‌های صوتی می‌شود، برای سربازان آمریکایی و دیگر کارکنان...

۰۹:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۷/اسفند
به گزارش سایبربان

به نقل از خبرگزاری مهر، محمدرضا فروزنده دوست اظهار داشت: این ارزیابی بر اساس، سند راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات کشور و همچنین، مصوبه دولت که  دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری را مکلف کرده تا از تخصیص اعتبار برای خرید محصولات افتا و ضد بدافزارهایی که به تأیید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نرسیده، خودداری کنند، صورت گرفته است.

مدیرکل ارزیابی امنیتی محصولات با اشاره به اقدام‌های سازمان فناوری اطلاعات ایران در این...

۰۹:۱۶ - ۱۳۹۳/۱۷/اسفند