به گزارش سایبربان

به گزارش ایسنا، نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، جالب این است که وزارت امور خارجه آمریکا هرگز خودش را برای ساخت یک حساب کاربری برای هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق این کشور به زحمت نینداخته است. به علاوه کارمندان کلینتون نیز از قانون ثبت فدرال که کارمندان دولت را ملزم به حفظ و نگهداری نامه‌نگاری‌ها و مکاتبات در سرورهای وزارتی و سازمانی می‌کند، تبعیت نکرده‌اند.

نامه‌ها و ایمیل‌های مقامات فدرال به عنوان اموال دولتی تلقی می‌شوند و باید در بخش دولتی...

۱۸:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

 یک نشریه‌ی جدید از مکافی،در مقاله ای به این نکته اشاره کرد که چگونه مهندسی اجتماعی اطلاعات شخصی و تجاری اشخاص را هک می‌کند. در خلال این گزارش بیان‌شده بود که بیش از 60 در صد از ایمیل‌ها در سراسر جهان به‌عنوان اسپم شناخته می شوند. هم‌چنین افزایش شدیدی از فیشینگ ایمیل ها مشاهده شده است.
هکرها همیشه برای سوءاستفاده از آسیب‌پذیری مردم از آخرین فنّاوری‌ها بهره می‌برند؛ اما نکته‌ی مهم در اینجا هوشیاری است. افراد باید مطمئن شوند که اشخاص آموزش‌دیده در زمینه‌ی سایبری وجود دارند که همیشه می‌توانند به...

۱۷:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

یک شرکت رایانه‌ای فعال در حوزه امنیت، عینکی طراحی کرده که باعث نامرئی شدن شما در برابر دوربین‌ها و نرم‌افزارهای تشخیص هویت می‌شود.
به گزارش فارس به نقل از اس.ام.ان ویکلی، شرکت AVG می‌گوید این عینک‌های نامرئی کننده باهدف کاهش کارایی نرم‌افزارهای تشخیص چهره افراد و ایجاد اختلال در عملکرد آن‌ها طراحی‌شده‌اند.
عینک‌های مذکور از دو فناوری مادون‌قرمز و یکپارچه‌سازی با سیستم بازتابنده برخوردارند که تشخیص چهره کاربر را ناممکن کرده و از افشای هویت افراد از طریق...

۱۷:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به نقل از فارس، مقامات آمريکايی مدعی هستند روسيه موفق به طراحی بدافزارهايی شده که قادر به نفوذ به سیستم‌های کنترل صنعتی و خرابکاری در آن‌ها هستند.

در تازه‌ترين گزارش ارزيابی تهديدات جهانی که توسط اداره اطلاعات ملی آمريکا تهیه‌شده، حملات سايبری بزرگ‌ترین تهديد برای آمريکا و جهان در حال حاضر دانسته شده است.

در بخشی از اين گزارش آمده است: احتمال وقوع حملات مصیبت‌بار از جانب هر بازيگر خاصی در حال حاضر بعيد است. ما...

۱۶:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

این جدال از جایی شروع شد که باراک اوباما دریکی از سخنرانی‌های اخیرش با موضوع فضای سایبری از وضع قوانین جدید بر فضای سایبری کشور چین ابراز نارضایتی کرد و اظهار داشت: دولت آمریکا تمامی کمپانی‌های خود در حوزه فناوری اطلاعات را مستلزم خواهد کرد به رعایت قوانین سخت‌گیرانه سایبری در قبال کشور چین.

امروز در واکنش سخنرانی اخیر رئیس‌جمهور آمریکا، سخنگوی وزارت خارجه چین به صراحت از وضع این قوانین بر فضای سایبری خود دفاع کرده و در بخشی از سخنانش، این‌گونه عنوان کرد: تمام کشورها با...

۱۶:۱۹ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری مشرق، اخبار ایران و تحلیل‌های پیرامون آن به طور مستمر در رسانه‌های خارجی (اعم از غربی و منطقه‌ای)  منعکس می‌شود. نگاهی به موضوعات پرداخته شده درباره ایران می‌تواند تصویری کلی از نقاط تمرکز این رسانه‌ها در داخل و نحوه انعکاس و جهت‌دهی آن به فضای افکار عمومی در کشورهای خود و جهان ارائه دهد.
به گزارش پایگاه نشنال اینترست، ظهور امنیت سایبری به عنوان یک مشکل جهانی نشان می‌دهد که کشورها از فناوری‌های سایبری در جهت منافع امنیت ملی و سیاست خارجی خود بهره‌برداری می‌کنند. سوالی که مطرح...

۱۵:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

جیمز کلپر (James Clapper)، در طی تحویل گزارش ارزیابی تهدیدات جهان به کنگره که توسط جامعه‌ی اطلاعاتی آمریکا (Intelligence Community) نوشته‌شده بود، اظهار کرد که همان‌گونه که حملات سایبری پیچیده‌تر می‌شوند، آمریکا باید خود را برای مقابله با این حملات در مقیاس وسیع‌تر آماده کند.
هم‌چنین وی اشاره کرد که ما سلسله حملات مداومی را که از منابع گوناگون هستند پیش‌بینی می‌کنیم. این حملات خسارات زیادی را روی رقابت‌های اقتصادی و امنیت ملی آمریکا خواهد داشت. هم‌چنین وی مدعی شد که تهاجمات سایبری به این کشور...

۱۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

این برنامه برای تأمین امنیت اطلاعات این کشور و جلوگیری از هرگونه حمله سایبری به این اطلاعات طراحی‌شده است.
این برنامه باید دارای دستورالعمل‌های روشنی برای توسعه‌ی امنیت فضای سایبری باشد. به‌عنوان‌مثال جنگ‌های سایبری میان دو کشور آمریکا و چین که دست‌کمی از یک جنگ فیزیکی نداشت، می‌تواند الگوی مناسبی جهت پیشرفت تایوان در این زمینه باشد.
امروزه دامنه‌ی حملات و جنگ‌های سایبری می‌تواند بسیار گسترده باشد. به‌تازگی این حملات شامل حمله به سامانه‌های اقتصادی کشورهای قربانی شده است.
به‌عنوان‌...

۱۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

روز پنجشنبه 26 فوریه، جیمز کلپر (James Clapper) رئیس دفتر مدیریت اطلاعات ایالات‌متحده (Office of the Director of National Intelligence) در کمیته خدمات مسلحانه‌ی سنای آمریکا اعلام کرد حملات سایبری سال 2014 به شرکت سندز (Sands Corp)، کار ایران بوده است. این شرکت به شلدن ادلسن (Sheldon Adelson) میلیاردر حامی جمهوری‌خواهان، تعلق دارد.

 

بر تابلوی کازینوی سندز بیت الحم واقع در لاس‌وگاس آمریکا نوشته شده:...

۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند
به گزارش سایبربان

دیوان محاسبات آمریکا یک گزارش ۴۲ صفحه‌ای انتشار داد که طی آن به ناتوانی سازمان هوانوردی فدرال برای احراز هویت کاربران و هم‌چنین نداشتن کنترل کافی بر دسترسی به رایانه‌ها اشاره کرد؛ بنابراین سیستم هوایی این کشور در معرض خطرات سایبری است. این دیوان برای رفع این مشکلات، افزایش برنامه‌های سازمانی و آموزش در این زمینه و هم‌چنین ثبت بهتر سوابق کاربران را به سازمان هوانوردی فدرال پیشنهاد داد و این سازمان نیز با این پیشنهاد موافقت کرد.

۱۳:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۲/اسفند