به گزارش سایبربان

بن لاوزکی (Ben Lawsky) رئیس بخش خدمات مالی و اعتباری نیویورک، از قانون‌گذاری‌های جدیدی خبر داد که به نهادهای مالی درزمینه مقابله با یک حمله سایبری ویرانگر کمک خواهد کرد. وی این حمله را به آخرالزمان (Armageddon-type) تشبیه کرده است و عنوان کرده که مقامات آمریکایی به‌شدت نگران بروز چنین حمله‌ای هستند، زیرا این حمله می‌تواند تأثیر ویرانگری بر اقتصاد خارجی این کشور داشته باشد.
بن لاوزکی در بخشی از سخنرانی خود گفت :"ما نگران بروز حمله‌ای بزرگ در طی دهه پیش رو و یا حتی زودتر از آن...

۲۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

48 نهاد ازجمله شرکت ارتباطات نیپون (Nippon)، ارائه دهندگان خدمات مدیریت حمل و نقل بزرگراهی، راه‌آهن ژاپن، بانک‌های این کشور و جمعیت صلیب سرخ، جزو بخش‌هایی هستند که در قانون جدید این کشور، موظف به افزایش توان امنیت سایبری خود شدند. از این نهادها خواسته شده‌است تا ضمن افزایش توان امنیت سایبری خود در زمینه‌های مختلف، اطلاعات حملات سایبری احتمالی را در اختیار سایر بخش‌های کشور قرار دهند.
دولت، در پیش رو بودن المپیک 2020 توکیو را، اصلی‌ترین علت برای تصویب قانون ارتقاء توان امنیت...

۱۹:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

کارشناسان معتقدند بیش از 5 میلیارد برنامه اندرویدی متعلق به شرکت گوگل که تاکنون توسط کاربران دانلود شده است، دارای نوعی آسیب‌پذیری است که می‌تواند توسط هکرها مورد تهاجم قرار بگیرد. محققان شرکت FireEye معتقدند که 96 درصد بدافزارها، بر روی اندروید متمرکز شده‌اند.
مشکل نرم‌افزارهای اندروید متن باز بودن (open source) آن است و همین موضوع باعث شده است تا دسترسی به سیستم عامل امکان‌پذیر باشد.این موضوع، فرصتی برای هکرها فراهم کرده است تا از این طریق به ساخت بدافزارهای مخرب دست بزنند...

۱۸:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

 این آژانس جدید توسط Director Of National Intelligence(مدیریت مرکز اطلاعات ملی) تشکیل خواهد شد و وزارتخانه‌های اجرایی و آژانس‌های دیگر این کشور، DNI را در تشکیل این مرکز جدید یاری خواهند داد. راه‌اندازی و شروع به کار این آژانس جدید تا پایان سال مالی 2016 خواهد بود. این آژانس جدید CTIIC نام دارد که از سرواژه‌های Cyber Threats Intelligence Integration Center (مرکز یکپارچه‌سازی تهدیدات سایبری اطلاعات) تشکیل‌شده است. وظیفه‌ی این مرکز، هماهنگ کردن و الزام به اشتراک گذاشتن اطلاعات آژانس‌های گوناگون مانند...

۱۸:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

وب سایت های دولتی این کشور هدف حملات اختلال سرویس توزیع شده قرار گرفتند که بسیار متفاوت ازچنین حملاتی که قبلا به وب سایت های این کشور صورت می گرفت، بود. به‌علاوه، یک بلاگ به نام Geenstijl.nl و وب‌سایت شرکت مخابراتی Telfort نیز مورد حمله قرار گرفتند. تا حالا، هیچ‌گونه جزئیاتی که نشان دهد این حمله چگونه واقع‌شده وجود ندارد. امروزه در این دسته از حملات از شیوه‌های مختلفی مانند تقویت NTP،DNS یا از بات نت‌ها استفاده می شود. ریموند دیکسهورن Raymond Dijkxhoorn مدیر شرکت Prolocation اظهار کرد که منحرف کردن...

۱۷:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

شرکت‌های سنگاپور نزدیک دو میلیارد دلار به دلیل فعالیت‌های سایبری خلاف مقررات از دست‌داده اند که منجر به رکود یا تعطیلی بی‌برنامه‌ی آن‌ها شده است. این خسارات حدود 375 میلیارد تا 575 میلیارد دلار تخمین زده‌شده است. این حقیقت توجه شرکت‌های بیمه را به خود جلب کرد که محافظت از شرکت‌ها را پیشنهاد کنند. مقامات این کشور در حال کار با شرکت‌هایی هستند که پوششی برای خطرات سایبری فراهم و آن را مدیریت کند.
طبق گفته Boston Consulting Group، گروه مشاوره‌ی تجاری بوستون، بازار اقتصادی جهانی بیمه سالانه حدود یک...

۱۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

حساب توئیتر مجله NewsWeek توسط گروهی که خودشان را خلیفه‌ی سایبری می‌نامند و ادعا دارند که وابسته به داعش هستند، هک شد. هم چنان‌که حساب توئیتر فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده (United States Central Command) را هک کرده بودند. حساب توئیتر این مجله برای مدت ۱۴ دقیقه هک شد. این گروه تصویر صفحه اصلی این حساب را تغییر داده و پیام‌های تهدیدآمیزی را نیز به اشتراک گذاشتند. هم‌چنین اسامی‌ای را انتشار دادند که آن‌ها را به‌عنوان مجاهدان شجاع درراه داعش توصیف می‌کنند. ازجمله اقدامات دیگر این گروه هک وب‌سایت خبری The...

۱۷:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

ریچ بارگر (Rich Barger) افسر ارشد اطلاعات شرکت ثریت‌کانکت (ThreatConnect)، گفت: "بدافزاری که سازمان بهداشت انثم را هدف گرفت، بدافزاری منحصربه‌فرد است، چراکه امضای دیجیتالی آن بسیار دقیق است. بررسی‌های ما نشان می‌دهد که دو حمله ذکرشده (سازمان انثم و پیمانکار آمریکایی) از طرف کشور چین انجام‌شده است." ثریت کانکت یک شرکت پاسخ‌دهنده به تهدیدات سایبری است که در حومه شمالی ویرجینیا واقع است.
گزارش شرکت ویرجینیایی ثریت کانکت همزمان با ادعای سازمان فدرال آمریکا مبنی بر در شرف دستگیری متهمان حمله‌کننده...

۱۶:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

در حال حاضر فارمینگ به یک نگرانی بزرگ برای تجارت الکترونیک و بانکداری آنلاین تبدیل‌شده است، متأسفانه آنتی ویروس‌ها و نرم‌افزارهای ضد جاسوسی نمی‌توانند کاربران را در مقابل حملات این گروه از هکرها محافظت کنند.
نحوه کار این نوع مهاجمین به گونه است که می‌توانند با تغییر فایل‌های میزبان در یک کامپیوتر، و با ورود به حفره‌های قابل‌نفوذ نرم‌افزارهای تحت دامنه(DNS)  از قربانی بهره‌برداری کرده و حساب‌های کاربری او را موردتهاجم قرار دهند.
گزارش‌ها از برزیل حاکی از آن است که به تازگی گروهی با روش هک...

۱۵:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند
به گزارش سایبربان

در هفته اخیر حدود 1 میلیارد دلار به بانک‌های جهان صدمه مالی واردشده که قسمتی از آن سرقت از صد حساب بانکی در 30 کشور بوده است. به گفته‌ی شرکت کسپرسکی این سرقت از بزرگ‌ترین سرقت‌ها در تاریخ بانک‌ها بوده است و به نظر برخی از اقتصاددانان ازنظر پیچیدگی و اندازه بی‌سابقه بوده است.
حملات سایبری به بانک‌ها همواره در اولویت هکرها قرار دارد. همچنین حفظ اموال مردم به سطح امنیت بانک‌ها در چگونگی دسترسی به اطلاعات مصرف‌کننده و حساب کاربری آنان بوده است.
حال‌آنکه روزبه‌روز با پیچیده‌تر شدن حملات...

۱۵:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۰/اسفند