به گزارش سایبربان

این بدافزار  Superfish نام دارد و به‌طور پیش‌فرض در برخی لپ‌تاپ‌های ساخت شرکت لنوو وجود دارد. Superfish با نفوذ به ارتباطات رمزگذاری شده HTTPS، داده‌های حساس کاربران را به سرقت می‌برد. فعالیت مخرب Superfish تا حدی است که دولت آمریکا نیز وارد عمل شده و بیانیه امنیتی را برای کاربران لنوو منتشر کرده است. 
یک محقق امنیتی وب‌گاهی را به نشانی https://filippo.io/Badfish راه‌اندازی کرده است که در آن کاربران می توانند از آلودگی یا عدم آلودگی رایانه خود باخبر...

۱۶:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۲/اسفند
به گزارش سایبربان

مشاهید حسین (Mushahid Hussain)، رئیس کمیته دفاعی سنای پاکستان، گفت: "ازآنجایی‌که جنگ‌های سایبری یک تهدید امنیتی به‌حساب می‌آیند، وجود یک راهبرد برای مقابله با آن‌ها در پاکستان امری ضروری است." وی روز سه‌شنبه (17 فوریه) در یکی از دانشگاه ملی علوم و فناوری "ناست" (NUST: National University of Science & Technology) درباره‌ی یک کتاب امنیت سایبری سخنرانی کرد. نویسنده این کتاب دکتر توقرال یامین (Dr Tughral Yamin) و موضوع آن امنیت سایبر است.
مشاهید ضمن ارج نهادن به این کتاب و همچنین اشاره به تلاش...

۱۵:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری فارس به دنبال انتشار اسناد تازه‌ای از سوی ادوارد اسنودن در مورد هک شدن سیم کارت‌های دهها اپراتور در سراسر جهان، حال مشخص شده که برخی شرکت های مخابراتی ایرانی از جمله اهداف مهم این حملات بوده اند.
فوربس  و اینترسپت در این زمینه گزارش می‌دهند، دو سازمان جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا و ستاد ارتباطات دولت انگلیس با هک شدن شرکت هلندی Gematlo بزرگترین و مشهورترین سازنده سیم کارت در دنیا و سرقت کدهای رمزگذاری داده های سیم کارت ها توانسته اند از سال 2010 به بعد مکالمات میلیون ها...

۱۵:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۲/اسفند
به گزارش سایبربان

این بدافزار توسط گروهی با نام Equation توسعه یافته است و باعث نفوذ بدافزارهای پیچیده‌تر به سامانه قربانی می‌شود. همچنین Equation یک گروه جاسوسی سایبری پیشرفته است که به تازگی توسط تیم تحقیقات جهانی و تجزیه و تحلیل کسپرسکی شناسایی شده است.
کسپرسکی نشان داده است که رایانه‌های آلوده به این تروجان، با سرورهای فرماندهی و کنترلی (C & C) مهاجمان ارتباط برقرار کرده و اطلاعات قربانی را سرقت می‌کند. کارشناسان امنیتی مشخص کردند که یکی از این سرورها در جمهوری چک و دیگری در کشور ایتالیا واقع شده است....

۱۴:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۲/اسفند
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری روسی راشاتودی، ریچارد سالگادو (Richard Salgado)، مدیر اجرایی قانون و امنیت اطلاعات شرکت گوگل می گوید: "در حال حاضر تلاش برای بازنویسی مقررات فدرال، توسط دولت کدگذاری شده است و با عنوان قانون 41 شناخته می‌شود. تصویب این قانون، باعث افزایش نگرانی‌های بسیار پیچیده در قانون اساسی و ژئوپولیتیک خواهد شد و نباید در کنگره به تصویب برسد."
گوگل در بیانیه خود هشدار داد در صورتی که وزارت دادگستری آمریکا رأی به تصویب چنین قانونی بدهد، اف‌بی‌آی مجاز به هک کردن سرورها بدون در نظر گرفتن...

۱۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۲/اسفند
به گزارش سایبربان

موسسه امنیتی AVG از شناسایی بدافزار تازه‌ای خبر داده که ظاهرا گوشی‌های اندرویدی را خاموش می کند و در ادامه به سرقت اطلاعات ذخیره شده در آنها می‌پردازد.
به گزارش فارس، این بدافزار برای تسهیل خرابکاری‌های خود بعد از فشردن دکمه خاموش کردن گوشی توسط کاربر، یک انیمیشن قلابی که نشان دهنده خاموش شدن آن است را نمایش می دهد، اما در عمل گوشی روشن بوده و داده‌های آن در حال سرقت شدن است.

برقراری تماس، عکس برداری و اجرای برنامه ها و اقدامات مختلف بدون اطلاع کاربر از جمله توانایی های بدافزار یاد شده...

۱۱:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/اسفند
به گزارش سایبربان

در حالی که برخی از سازمان‌های مجری قانون در کشور آمریکا، بر نظارت و کنترل داده‌های کاربران تاکید دارند، باراک اوباما به طور خاص از به کارگیری رمزنگاری قوی دفاع می‌کند.
اوباما در مصاحبه خود با وبگاه آنلاین Re/code توضیح داد که موضوع حفظ حریم خصوصی کاربران، یکی از پیچیده‌ترین و مهمترین موضوعاتی است که باید به آنها پرداخته شود.
وی در ادامه افزود: "هیچ سنارویی مبنی بر اینکه که ما نخواهیم رمزنگاری قوی را به اجرا در آوریم، وجود ندارد."
شرکت‌های بزرگ فناوری، با به کارگیری رمزنگاری قوی سعی...

۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۲/اسفند