به گزارش سایبربان

به گزارش مرکز ماهر، نمونه های مختلفی از بدافزار باج گیر CTB locker در کشور رواج پیدا کرده است. این بدافزار از طریق پیوست‌های ایمیل انتشار پیدا کرده و با رمز کردن فایل‌های کاربر، برای بازگرداندن آنها درخواست پول می‌کند.
نتیجه کار این بدافزار مانند دیگر بدافزارهای باج گیر CryptoLocker وTorrentLocker ، رمز کردن فایل هایی با پسوند های  mp4, .pem, .jpg, .doc, .cer, .db و غیره با یک کلید نامشخص است.
بدافزار پس از پایان کار خود پیامی را روی صفحه با مضمون روبرو و زبان‌های مختلف (مطابق با منطقه)...

۱۴:۴۰ - ۱۳۹۳/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

مقامات شرکت مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای اعلام داشتند که همگام با نخستین استاندارد بین‌المللی مربوط به حفظ حریم شخصی در حوزه پردازش ابری،  قصد دارند از داده‌های ذخیره شده کاربران در فضای ابری، پشتیبانی بهتری را به انجام برسانند.
قانوان ISO/IEC 27018 توسط سازمان جهانی استانداردسازی (ISO) ارائه شده است و به کاربران این اطمینان را می‌دهد که کدهای استاندارد شده، از اطلاعات و هویت شخصی آنها در فضای ابری عمومی پشتیبانی می‌کند. این قانون بر روی نرم افزارهای Azure، Office 365 و Dynamic CRM Onlie به...

۱۴:۱۷ - ۱۳۹۳/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

مقامات مایکروسافت اعلام داشتند در آینده‌ای نزدیک، ویژگی‌های جدیدی مانند قفل PIN و سیاست‌های جدید Exchange ActiveSync را در برنامه Outlook اندروید و iOS اضافه خواهند کرد. هدف این ویژگی‌های جدید، برقراری امنیت هرچه قوی‌تر برای سامانه به کارگیری Outlook برای سازمان‌ها و شرکت ها عنوان شده است.
پیش از این محقق امنیتی به نام دیرک سیگوردسان، موفق شده بود حفره امنیتی رمزنگاری را در برنامه Outlook شناسایی کند. وی نشان داده بود که سیاست‌های رمزنگاری، چگونه در برخی دستگاه‌های موبایل نقض می‌شوند. 
...

۱۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری فارس، اندیشکده روسی «دموکراسی و تعاون» طی گزارشی تحلیلی به وضعیت اسفناک حقوق بشر در آمریکا در سال  2014 میلادی و قبل از آن پرداخته است.

در قسمت تخلفات آژانس امنیت ملی آمریکا از این گزارش آمده است: تخلف‌های آژانس امنیت ملی آمریکا و تبانی با برخی نمایندگان کنگره از جمله موارد مهم نقض حقوق بشر در این کشور بوده است. برخی از نمایندگان کنگره پیش‌تر قادر به دستیابی به اطلاعات سری این نهاد جاسوسی شده بودند. آژانس امنیت ملی آمریکا همچنین گنجایش رسیدگی به 75...

۱۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

خبرگزاری تسنیم/  باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، در مصاحبه با یک پایگاه اینترنتی اخبار تکنولوژی به بحث درباره مسائل امنیت سایبری پرداخت. وی در بخشی از سخنان خود و در پاسخ به سؤال مجری درباره حملات سایبری به تأسیسات هسته‌ای ایران و اینکه "آیا اینکه خودمان این گونه حملات را انجام دهیم و بعد بگوییم که باید در برابر آنها محافظت شویم، استدلال خوبی است؟" گفت: "من نمی‌توانم وارد جزئیات شوم و آن چه شما گفتید (حمله سایبری به تأسیسات هسته‌ای ایران)،‌ را تأیید یا رد کنم."...

۱۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۲۹/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری مهر، «باراک اوباما» در زمینه امنیت سایبر بیان کرد: "ایران در زمینه سایبری قدرتمند و روسیه و چین قدرتمندتر هستند، اما توانایی کره شمالی برای انجام حملات سایبری حقیقتاً در حد بالایی نیست."

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با سایت آنلاین «re/code» به اقداماتی که توسط کشورهای مختلف و برخی افراد ناشناس و فعال در فضای سایبری انجام می شود اشاره کرد. وی در ادامه گفت: " اگر بخواهم تصویری را در این رابطه به شما نشان دهم که این موضوع چه چالش هایی...

۱۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۲۹/بهمن