به گزارش سایبربان

بی بی سی نوشت: شرکت روسی کاسپرسکی در گزارش اخیر خود اعلام کرده است: " گروهی که امکاناتی شبیه به آژانس امنیت ملی آمریکا در اختیار دارد، از طریق نصب برخی از نرم افزارها، راه تجسس در کامپیوترهای مورد استفاده در بسیاری از کشورهای جهان را برای خود هموار کرده است. این نرم‌افزارها به صورت پنهان در هارددیسک شرکت‌های بزرگی مانند وسترن دیجیتال، توشیبا و سیگِیت یافت می‌شوند."

همچنین شرکت کاسپرسکی به شناسایی کامپیوترهای شخصی آلوده به دست کم یک نرم افزار جاسوسی در ۳۰ کشور جهان اشاره...

۱۵:۴۱ - ۱۳۹۳/۲۸/بهمن
به گزارش سایبربان

تسنیم/ کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوا مرکز ملی فضای مجازی برنامه ملی بازی‏های رایانه‏ای را با رویکرد راهبردی و تقسیم کار ملی و همچنین ارایه راهکار برای حل مشکلات موجود در این حوزه مورد بررسی قرار داده و به تصویب رساند.

کمیسیون عالی ارتقای تولید محتوای مرکز ملی فضای مجازی با بررسی طرح ها و پیشنهادات مختلف ارائه شده از سوی کمیته بازی‏های رایانه‏ای و استفاده از صاحبنظران این حوزه،...

۱۳:۵۳ - ۱۳۹۳/۲۸/بهمن
به گزارش سایبربان

جالب است بدانید که صدور این حکم در کمتر از یک ساعت اتفاق افتاد و بر اساس آن، این شرکت کره ای به خاطر نقض دو پتنت جداگانه متهم شناخته شد. ناگفته نماند که شاکی این پرونده یک شرکت سرمایه گذار در حوزه پتنت است و به همین دلیل آشنایی کافی با قوانین مربوط به نقض امتیازها و حکم های قضایی را دارد.

...

۱۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۲۸/بهمن
به گزارش سایبربان

با توجه به اینکه شرکت‌های چینی بخش کوچکی از درآمد خود را به زیرساخت‌های فناوری اطلاعات اختصاص داده‌اند، هوآوی قصد دارد به صورت مترکز و با سرمایه‌گذاری کلان، بخش اعظمی از درآمدهای خود را از این بخش تامین نماید.

صنعت شانگهای پس از پیشی گرفتن از بسیاری از رقبای غربی خود در بازار ارتباطات، این‌ بار سعی دارد از طریق شرکت هوآوی در صنعت زیرساخت‌ها، با سرمایه گذاری کلان به مانند قبل در کورس رقابت با شرکت‌های غربی در فناوری ابر سرورها و مراکز داده باقی بماند.

هوآوی...

۱۱:۵۱ - ۱۳۹۳/۲۸/بهمن
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش محققان امنیتی، اکثر آنتی‌ویروس‌ها تمام بدافزارها را شناسایی نمی‌کنند و با خطرات سایبری را آن‌چنان‌که باید، توانایی مقابله ندارند. بدین ترتیب شرکت‌ها باید به دنبال روش‌های دیگری برای تأمین امنیت سایبری خود باشند.

موسسه AV-Test در بررسی خود 143 میلیون بدافزار در سال 2014 و 12 میلیون بدافزار جدید در هرماه را بررسی کرد. رایانه‌هایی که دارای سیستم‌عاملی ویندوز هستند، بیشتر هدف حمله بدافزارها قرارگرفته‌اند. ازآنجاکه بیشتر کاربران نیز از حساب...

۰۰:۴۸ - ۱۳۹۳/۲۸/بهمن