به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش‌های امنیتی، این آسیب پذیری تا حدی جدی به نظر می‌رسید که به ‌محض گزارش به شرکت فیس‌بوک، ظرف مدت دو ساعت برطرف گردید. 
محققان امنیتی پس از شناسایی این حفره امنیتی بیان داشتند که این آسیب پذیری با وجود سادگی آن، قابلیت پاک کردن تمامی تصاویر حساب کاربری افراد توسط مهاجم را فراهم می‌کرد.
محقق امنیتی با نام لاکسمن موتیا (Laxman Muthiyah) درباره این آسیب‌پذیری می‌گوید: "این آسیب‌پذیری در واقع در مکانیسم Graph API فیس‌بوک قرار دارد و به هکر اجازه می‌دهد تا آلبوم عکس هر کاربر فیس‌...

۱۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری فارس، گروهی نخبه از هکرها و برنامه‌نویسان همکار گوگل با بررسی دقیق نرم‌افزارهای پرطرفدار ساخت شرکت‌های رقیب موفق به شناسایی حفره‌های امنیتی متعددی در آنها شده‌اند و ضمن اطلاع رسانی در این زمینه به مؤسسات سازنده آن‌ها، ضرب‌الاجل‌هایی را برای رفع مشکل در نظر گرفته‌اند. 
گوگل می‌گوید علت افشاگری در مورد این ضعف‌ها در صورت عدم رفع آنها این است که مجرمان آنلاین به سرعت از مشکلات یادشده سوءاستفاده می‌کنند و لذا شرکت‌های سازنده باید در مورد سرنوشت و امنیت کاربران خود دل‌سوزانه‌تر و...

۱۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

آمار نشان می‌دهد حملات سایبری سال 2014 در مقایسه با سال قبل از آن، افزایش49 درصدی را به دنبال داشته است. همچنین سرقت اطلاعات و سوابق در این سال، 78 درصد افزایش یافت.
این گزارش که بر اساس شاخص سطح نفوذ (BLI) منتشر شده است، خدماتی است که توسط شبکه SafeNet توسعه داده شده است. با توجه به اطلاعات به دست آمده از BLI، از دست دادن داده‌ها در نتیجه بیش از 1500 حمله سایبری در سراسر جهان انجام شده است. 
فروشگاه زنجیره ای Home Depot با 109 میلیون مورد، بانک جی‌پی مورگان چیس با 83 میلیون و شرکت eBay...

۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

شرکت اپل پس از افشا شدن تصاویر خصوصی برخی از بازیگران هالیوودی و اشخاص برجسته در حساب آی کلاد، تا حدودی اعتبار خود در زمینه برقراری امنیت اطلاعات خصوصی کاربران را از دست داده است. از این رو مقامات این شرکت قصد دارند موضوع امنیت سایبری را در بسیاری از برنامه‌های نرم افزاری مختص به خود قوت باشند.
به گزارش خبرگزاری واشنگتن پست، شرکت اپل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد قابلیت رمز عبور دو مرحله‌ای جدیدی را به دو سرویس آی‌مسیج و فیس‌تایم خود افزوده است که باعث می‌شود امنیت این سرویس‌ها نسبت به گذشته...

۱۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۲۷/بهمن
به گزارش سایبربان

NTP یک پرتکل منبع باز می باشد که برای همزمان سازی زمان های سیستم بر روی شبکه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محققان شرکت امنیتی Google با نام های Neel Mehta و Stephen Roettger آسیب پذیری های چندگانه ای را در رابطه با پرتکل زمانی شبکه ارائه کرده اند. از آنجایی که این پرتکل به صورت گسترده ای در صنعت مورد استفاده قرار گرفته است، شرکت های امنیتی صنعتی گزارش هایی را ارئه کرده اند. لازم به ذکر...

۰۹:۴۸ - ۱۳۹۳/۲۷/بهمن