به گزارش سایبربان

محققان امنیتی Kaspersky گروه هکری را شناسایی کردند که از 100 موسسه مالی دنیا، حدود 300 میلیون دلار سرقت کرده است. این گروه هکر که Carbanak نام دارد، دارای ویژگی قابل‌توجهی است. این گروه، اجتماعی از هکرها با ملیت‌های مختلفی مانند چین، روسیه و کشورهای اروپایی است.

گروه Carbanak به این دلیل به این نام خوانده می‌شود که از یک بدافزار مخصوص با همین نام استفاده می‌کند. بیشتر قربانیان این گروه، از کشور روسیه...

۲۲:۴۰ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

Schneider Electric یک شرکت تولید کننده تجهیزات الکترونیکی بوده که دفتر مرکزی آن در پاریس می‌باشد. این شرکت در بیش از 100 کشور نمایندگی دارد.

محصول آسیب پذیر، ProClima  می باشد. این محصول ابزاری است که به منظور پیکربندی و طراحی پنل‌های کنترلی و ضمائم آن کاربرد دارد. این محصول به منظور جایابی بارهای حرارتی در داخل و خارج از پلنت مورد استفاده قرار می گیرد. بر اساس گزارشی که شرکت Schneider Electric ارائه کرده...

۱۷:۲۹ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

در میان آسیب‌پذیری‌های متعددی که شرکت مایکروسافت اخیرا آنها را وصله کرده است، آسیب‌پذیری بسیار مهمی به چشم می‌خورد که توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد. این حفره امنیتی به هکرها کمک می‌کند تا اقدامات امنیتی در تمامی نسخه‌های سیستم عامل ویندوز، از XP تا ویندوز 10 را تنها با تغییر یک بیت تغییر دهند.
این آسیب پذیری که از نوع ترفیع امتیازی محلی (local privilege escalation) است، با شناسه CVE-2015-0057 شناخته می‌شود و به هکرها این امکان را می‌دهد تا کنترل کامل ماشین آلات قربانیان را در دست...

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

خبرهای امنیتی حاکی از آن است که هکرهای گروهی با ارسال پیام‌های جعلی، اطلاعات مالی کاربران آی‌کلاد را به سرقت می‌برند. نمونه‌ای از این پیام‌ها بدین صورت خوانده می‌شود: "حساب کاربری شما ممکن است در معرض خطر قرار داشته باشد. لطفا سفارش خود را با شماره WZEYMHCQVWZ20 لغو نمایید."
لینک به کار گرفته شده در اینگونه پیام‌ها کاربران را به وب‌گاه هایی متصل می‌کنند که توسط مجرمان سایبری مدیریت می‌شوند.
کارشناسان امنیتی که در زمینه احراز هویت دو عاملی تخصص دارند در ارتباط با هک‌های این چنینی می‌گویند...

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

شرکت اپل با این نرخ سهام ارزشی معادل 710.74 میلیارد دلار دارد و این رکورد برای اولین بار در جهان به دست آمده است. در نظر داشته باشید که رتبه دوم این جدول در اختیار شرکت Exxon بزرگ ترین شرکت نفتی جهان است که ارزش کل سهام آن 385 میلیارد دلار معادل فقط 54 درصد ارزش اپل می باشد.

مجموع ارزش سهام شرکت های مایکروسافت و گوگل هم تقریباً برابر با اپل است، هر یک در حدود 50 درصد آن است. پس از انتشار گزارش مالی اخیر شرکت اپل و اعلام 18...

۱۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

فارس /تیم کوک ضمن اظهار نارضایتی از نابرابری های اجتماعی در سطح جهان، بر لزوم حفظ آزادی بیان تاکید کرده و گفت: اگر افراد صاحب مسئولیت از توان خود برای حفظ حریم شخصی استفاده نکنند، ما با خطر از دست دادن چیزی ارزشمند تر از پول مواجهیم. ما شیوه زندگیمان را به خطر می اندازیم. حریم شخصی مساله مرگ و زندگی است.

رابطه میان اوباما و مدیران شرکت های بزرگ فناوری در یک سال و نیم اخیر به علت افشاگری های ادوارد...

۱۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، منابع خبری با استناد به گزارشی که قرار است به زودی توسط شرکت امنیت رایانه‌ای کسپرسکی منتشر شود اعلام کردند در این حمله سایبری گسترده، هکرها با استفاده از یک نرم افزار ویژه به مدت طولانی به سامانه‌های بانکداری در بانک‌های جهان دسترسی پیدا کرده‌اند . 
این گزارش می‌افزاید گروهی از هکرهای روسی ، چینی و اروپایی موفق شده‌اند بدین ترتیب حدود سیصد میلیون دلار در قالب یکی از بزرگترین سرقت‌های بانکی در جهان از حساب‌های بانکی خارج کنند. ...

۱۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل اخیرا در کنفرانس تکنولوژی و اینترنت (Goldman Sach) اعلام کرده که اپل بسیار بر روی مباحث مرتبط با محیط زیست تمرکز کرده است. او همچنین برای اثبات سخنانش، خبر داده که اپل مبلغ 850 میلیون دلار را برای ساخت یک مزرعه خورشیدی در کالیفرنیا در نظر گرفته است.

تیم کوک: ما در...

۱۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

هکرهای ناشناس با انتشار بیانیه‌ای اعلام داشتند که این عملیات با شعار "Operation Death Eaters" انجام خواهد شد و هدف آن افشا کردن مشخصات متجاوزین به کودکان یا همان پدوفیل‌ها است.
در همین ارتباط هکرهای ناشناس پیام ویدئویی را در یوتیوب قرار داده و در آن عنوان داشته‌اند اسامی مقامات دولتی که به کودک آزاری می‌پردازند و حریم خصوصی کودکان را پایمال می‌کنند را افشا خواهند ساخت.
این پیام ویدئویی در 13 فوریه در توییتر قرار گرفته و در آن از مردم خواسته شده است تا به گروه هکرهای ناشناس بپیوندند. متن...

۱۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن
به گزارش سایبربان

شرکت فیس بوک در گزارشی از خود عنوان داشت: "بسیاری از متخصصان امنیتی تا حد زیادی با تکیه بر روش‌های دستی به جمع آوری و تجزیه و تحلیل آخرین تهدیدات امنیتی سایبری می‌پردازند، همانند جمع آوری اطلاعات مهم در مورد بدافزارهای مخرب و هرزنامه‌ها. اما متخصان امنیتی ما پلت فرمی با نام ThreatExchange را طراحی کرده‌اند که با کمک آن سازمان‌های مختلف می‌توانند اطلاعات خود در مورد تهدیدات جدید امنیت سایبری را ثبت کنند و آنها را به اشتراک بگذارند."
این اطلاعات می‌توانند شامل انواع جدیدی از حملات هک، حملات...

۱۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۲۶/بهمن