به گزارش سایبربان

سه دانشجو دانشگاه Saarland در آلمان، دریافتند که پایگاه داده‌های MongoDB که در حال اجرا بر روی پورت TCP با شماره 27017 هستند، به‌راحتی از طریق اینترنت قابل‌دسترسی هستند.

بدون هیچ ابزار خاصی این دانشجویان توانستند به پایگاه داده‌های MongoDB دست یابند. از دلایل این ضعف امنیتی می‌توان به عدم وجود راهنمایی‌های لازم به‌منظور پیاده‌سازی راه‌کارهای امنیتی ازجمله...

۲۲:۳۶ - ۱۳۹۳/۲۴/بهمن
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش منتشر شده توسط یکی از سناتورهای آمریکا مشخص شده است که اتومبیل‌های مدل بالا به راحتی هک می‌شوند و سرقت اطلاعات حساس شخصی از این خودورها به آسانی امکان پذیر است.

در این گزارش که در 12 صفحه تدوین گردیده،‌ عنوان شده است که بسیاری از خودروهایی که در سال ٢٠١٤ تولید شده‌اند دارای قابلیت اتصال به اینترنت هستند و از امتیازاتی همچون تعیین نقشه و مسیر، ارسال پیامک و تماس تلفنی از طریق اسپیکر اتومبیل برخوردار می‌باشند. اما متاسفانه مسائل...

۱۴:۳۳ - ۱۳۹۳/۲۴/بهمن
به گزارش سایبربان

اجلاس امنیت سایبری آمریکا در دانشگاه استنفورد کالیفرنیا برگزار خواهد شد و موضوع اصلی آن، همبستگی صنعت و اجرای قانون با موضوع امنیت سایبر خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری بی‌بی‌سی، در این اجلاس راه اندازی واحد اطلاعاتی دولت اوباما در ارتباط با هماهنگی و تجزیه و تحلیل تهدیدات سایبری مورد بحث قرار خواهند گرفت. به نظر می‌رسد عضو ارشد آژانس جرم و جنایت ملی بریتانیا به همراه مدیران ارشد مایکروسافت، فیس بوک و گوگل نیز در این اجلاس حضور داشته باشند.

کاخ...

۱۳:۵۰ - ۱۳۹۳/۲۴/بهمن