به گزارش سایبربان

در سال گذشته، آژانس فعالیت‌های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی دولت ایالات متحده (DARPA) اعلام کرد که در حال راه اندازی پروژه جدیدی برای ایجاد یک موتور جستجوی قدرتمند است. این موتور جستجو که Memex نام گرفته است، می‌تواند جستجوی عمیقی در وب داشته باشد، به صورتی که گوگل و سایر موتورهای جستجوی تجاری قادر به انجام چنین کاری نیستند.
مقامات آژانس تحقیقاتی پنتاگون، پیش نمایشی از این نرم افزار را ارائه کرده‌اند و ادعا می‌کنند این موتور جستجوگر، برای مبارزه با جرم و جنایت طراحی شده است.
مقامات آمریکایی...

۱۶:۳۲ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری آلمان، بر اساس آخرین "گزارش شفافیت" توییتر که دوشنبه (۹ فوریه/ ۲۰ بهمن) منتشر شد٬ دولت ترکیه در شش ماهه دوم سال ۲۰۱۴ پنج برابر بیشتر از دیگر کشورها تقاضای حذف محتوا از توییتر را داشته است.
اقدام برای حذف محتوا از اینترنت معمولا راهی برای کنترل گردش اطلاعات در اینترنت است و بسیاری از دولت‌ها با ارایه تقاضای رسمی به شرکت‌هایی نظیر گوگل٬ توییتر یا فیسبوک در این جهت تلاش می‌کنند.
گزارش شفافیت توییتر حکایت از آن دارد که ترکیه در نیمه دوم سال گذشته٬ ۴۷۷ بار تقاضای حذف محتوا...

۱۴:۴۱ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری فارس، این گروه در بیانیه‌ای اعلام داشته است: "داعش ویروسی است که باید درمان شود."
هکرهای ناشناس وعده داده‌اند که با از دسترس خارج کردن وب‌گاه‌های حامی داعش و همچنین غیرفعال کردن حساب‌های متعلق به این گروهک در توییتر و فیس بوک، جلوی فعالیت آنها را خواهد گرفت.
این گروه از هکرهای ناشناس در ادامه این بیانیه عنوان داشتند: "هرگز اجازه نخواهیم داد تا امکانات فضای مجازی به ابزاری برای عضوگیری داعش مبدل شود." 
هکرهای ناشناس مدعی شده‌اند بعد از حملات اخیر سایبری به داعش،...

۱۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

هفته‌ی گذشته، شرکت تحقیقاتی Canalys که در زمینه‌ی بازار تکنولوژی فعالیت می‌کند اعلام کرد که برند مایکرومکس (Micromax)، شرکت سامسونگ را کنار زده و به صدر جدول پرفروش‌ترین گوشی هوشمند در هندوستان رسیده است. در سوی دیگر، شرکت کره‌ای به سرعت به این موضوع عکس‌العمل نشان داده و طی...

۱۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گفته یکی از مقامات ارشد وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، موشه یعلون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی راهی هند می‌شود تا با مقامات هندی دیدار کند. این سفر در راستای تقویت همکاری‌های مشترک دهلی نو و تل آویو انجام خواهد شد.

هند یکی از بزرگترین خریداران تجهیزات دفاعی رژیم صهیونیستی محسوب می‌شود. لازم به ذکر است که در سال 2012، هند درخواست ایهود باراک، وزیر جنگ وقت رژیم صهیونیستی مبنی بر بازدید از هند را رد کرده بود. البته از سال 2014 به بعد وبا تغییر نخست وزیر هند، روابط این دو کشور وارد فاز...

۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش AppleInsider، در این نشست باراک اوباما قصد دارد به طور گسترده‌ای مباحث اجرایی جدید خود در حوزه امنیت سایبری را بیان کند. افزایش همکاری بین شرکت‌های فناوری ایالات متحده، امنیت سایبری ملی وزارت امنیت داخلی و مرکز یکپارچه سازی ارتباطات، در این اجلاس مورد بحث قرار خواهند گرفت.
هنوز دقیقا مشخص نشده است که تیم کوک چه نقشی را در این نشست بازی می‌کند، اما آن طور که مشخص است، وی پنل‌های برنامه‌ریزی شده‌ای را در حوزه منافع شرکت آمریکایی اپل ارائه خواهد کرد. 
سامانه پرداخت تلفن همراه شرکت...

۱۲:۰۴ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

برسام/ در چند سال گذشته که اینترنت و به تبع آن خدمات دیجیتال در جهان گسترش یافت، برخورد صاحبان این فناوری‌ها در سرویس‌دهی به کشوری همچون ایران دوگانه و متناقض بود. این تناقض نیز از جایی ناشی می‌شد که از سویی خدمات این سرویس‌دهندگان مانند گوگل و اپل به روی ایرانیان بسته بود و از سوی دیگر محصولات و کالاهای قابل فروش این شرکت‌ها بدون محدودیت وارد ایران شده و می‌شوند.

به عنوان مثال موبایل نکسوس گوگل یا آیفون اپل به وفور در ایران یافت می‌شود اما برخی خدمات آنلاین...

۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

در ماه آگوست سال گذشته مایکروسافت با به راه انداختن یک شکایت حقوقی سامسونگ را به دادگاه کشاند. علت شکایت حق امتیاز پتنت بود. سامسونگ برای سالهاست که به ازای فروش هر محصول خود، مبلغی را به عنوان حق استفاده از پتنت به مایکروسافت پرداخت می‌کند.

بعدها در جریان این دعوای حقوقی مشخص شد که مایکروسافت تنها در سال 2013 توانسته درآمدی 1 میلیارد دلاری از سامسونگ به دست بیاورد...

۱۱:۲۶ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری رویترز، اداره دولتی خدمات مالی نیویورک با انتشار بیانیه‌ای اعلام داشت: "یکپارچه سازی بسیار منظمی برای ارزیابی آمادگی امنیت سایبری شرکت های بیمه، در دستور کار این اداره قرار گرفته است."
در ادامه این بیانیه عنوان شده است که قوانین و مقررات بهبود یافته‌ای در حال تصویب می‌باشند و موسسات بیمه باید استانداردهای افزایش امنیت سایبری را در نظر بگیرند.
مت اندرسون (Matt Anderson)، سخنگوی دپارتمان خدمات مالی نیویورک می‌گوید: "ما در مراحل پایانی تعیین الزامات بهبود یافته قرار داریم...

۱۱:۲۰ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن
به گزارش سایبربان

ریچارد بجتیلیچ (Richard Bejtlich)، استراتژیست ارشد امنیتی شرکت FireEye و شومن گوسماجومدر (Shuman Ghosemajumder) نایب رئيس شرکت امنیتی Shape Security، با شرکت در کنفرانس شبکه CIO در مورد آنچه شرکت‌ها باید از حملات سایبری اخیر درس بگیرند، به مصاحبه پرداختند.
ریچارد بجتیلیچ در گفتگوی خود با جان بوسی (John Bussey)، خبرنگار وال استریت ژورنال اعلام داشت: "17 سال است که من در حوزه امنیت سایبری فعالیت دارم، اما تا به حال حوادثی همانند آنچه در این چند ماه رخ داده است را ندیده‌ام. باعث تاسف است این حمله...

۱۰:۲۲ - ۱۳۹۳/۲۱/بهمن