به گزارش سایبربان

محققان امنیتی به تازگی اعلام داشتند که تلفن همراه BlackPhone به کدهای مخرب پیام‌های متنی آسیب پذیر بوده و به راحتی هک می‌شوند.
از دیدگاه هکرها، دستگاه بلک‌فون هدفی محسوب می‌شود که صاحبان آنها حاضرند مبلغی معادل 630 دلار را برای حفاظت از اطلاعات خود پرداخت کنند. معمولا افرادی که این گوشی را خریداری می‌کنند، با پیام‌ها و تماس‌های فراوانی در ارتباط هستند که ارزش حفظ نگهداری‌شان برای آنها بسیار مهم است.
در اواخر سال 2014 هکری با نام مارک دود (Mark Dowd) موفق شد آسیب‌پذیری را در دستگاه بلک‌...

۱۷:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن
به گزارش سایبربان

این کمپین بدافزاری و جاسوسی که از سوی محققان امنیتی "Operation Pawn Storm" نام گرفته است، برای اولین بار در اواخر سال گذشته در رایانه‌های ویندوزی مشاهده گردید، اما در حال حاضر راه خود را برای نفوذ دستگاه‌های iOS نیز باز کرده است. برخی از کارشناسان امنیتی شرکت ترند میکرو ادعا می‌کنند که دولت روسیه طراح اصلی این کمپین بدافزاری است و آن را با هدف جاسوسی از سایر کشورها راه اندازی کرده است.
یکی از دو جاسوس افزاری که در این کمپین مورد استفاده قرار گرفته، در واقع یک برنامه است و XAgent نام دارد. این...

۱۵:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن
به گزارش سایبربان

در سال 2014 شرکت سرگرمی سونی پیکچرز مورد حمله سایبری قرار گرفت. در این حمله سایبری اطلاعات حساس این شرکت سرقت شد. همچنین به دلیل تهدید هکرها، اکران فیلم "مصاحبه" (The Interview) به تعویق افتاد.
هنوز هزینه‌های ناشی از این حمله سایبری به طور کامل مشخص نشده است. هزینه‌ی 15 میلیون دلاری در روز سه شنبه (3 فوریه) اعلام شد، اما این رقم هنوز رقم قطعی برای تمامی خسارت‌ها نیست.
شرکت سونی اضافه کرد رقم یاد شده بر درآمد سالیانه آن تأثیر چندانی ندارد. این شرکت بر این باور است که آسیب‌های وارد شده به...

۱۵:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر رحیم صفوی، دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا در بازدید از یکی از مراکز تحقیقات فناوری اطلاعات سپاه، با تاکید بر لزوم کاربردی کردن فناوری اطلاعات و ارائه آن به بخش‌های اجرایی و تصمیم‌گیری کشور، گفت: دشمنان ما در حوزه فناوری اطلاعات کارهای بسیاری انجام داده‌اند و دارای شبکه‌های قدرتمندی هستند. هنوز خیلی از مسئولان کشور نمی‌دانند در بخش فناوری اطلاعات، چه اتفاقی در دنیا افتاده و چه پیشرفت‌هایی حاصل شده است. بایستی مراکز تحقیقاتی یافته‌های این حوزه را به روسای دستگاه...

۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن
به گزارش سایبربان

 سقوط سهم گوگل در جستجوی آنلاین آمریکا نتیجه افزایش کم اما قابل توجه سهم یاهو و همچنین تلاش‌های موتور جستجوی بینگ در بازار رقابت است. نتیجه این اتحاد، کنار زدن مداوم و آرام گوگل از جایگاه برتر بازار جستجو بوده است. در ماه ژانویه 2015 سهم یاهو برای دومین ماه پیاپی رشد داشته است. سهم این موتور جستجو از 10.4 در دسامبر گذشته به 10.9 در ژانویه 2015 رسیده است. این در حالی...

۱۳:۵۴ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن
به گزارش سایبربان

اسناد جدید افشا شده از سوی ادوارد اسنودن نشان می‌دهد سازمان‌های جاسوسی آمریکا و انگلستان با همکاری هکرهای کلاه سیاه (Blackhat) و سایر گروه‌های هکری، به صورت مداوم به جاسوسی از سازمان‌های دولتی و حساس کشورهای مختلف پرداخته‌اند.
اسنودن می‌گوید سازمان‌های جاسوسی NSA و GCHQ با نظارت بر کار هکرهای مستقل و ضد دولتی، به راحتی توانسته‌اند از اهداف خود جاسوسی کنند. بیشتر این داده‌ها از طریق حساب‌های پست الکترونیک و یا تالارهای گفتگو جمع آوری گردیده‌اند.
در یکی از اسناد جدید اسنودن که در وب‌گاه...

۱۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن
به گزارش سایبربان

مدیر عامل شرکت Swatch به نام نیک هایک (Nick Hayek) ، خبر هایی جالب از ساعت هوشمندی می‌دهد که تا سه ماه آینده معرفی می گردد. اما تفاوت این محصول با سایر ساعت های هوشمند در این خواهد بود که محصول جدید، نیازی به شارژ شدن نخواهد داشت...

۱۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن
به گزارش سایبربان

این دو شرکت چهار سال پیش نیز قرارداد مشابهی را با یکدیگر داشتند که در سال 2011 به اتمام رسید. در آن زمان گوگل شبکه اجتماعی خود ملقب به Google+ را راه اندازی کرد و تلاشی جهت تمدید قرارداد با توییتر به عمل نیاورد.

تاثیرات قرارداد جدید، قرار نیست بلافاصله در نتایج گوگل نمایان شود و به احتمال زیاد، پیدایش توییت ها در نتایج جستجو در چند ماه آینده رخ خواهد داد. هنوز مشخص...

۱۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن
به گزارش سایبربان

این هکر که ظاهرا از توابع کردستان عراق محسوب می‌شود، توانسته است صفحات اصلی وب‌گاه‌های دولتی کشور ترکیه را با پیام: "ترکیه، حمایت از داعش را متوقف کن"، از شکل بیندازد. وی دولت مردان ترکیه را دیکتاتور خوانده و ادعا می‌کند که آنها از داعش حمایت می‌کنند. او همچنین با لحنی توهین آمیز تمامی حمایت کنندگان از داعش را مورد هدف قرار داده است.
لینک وب‌گاه‌های هدف قرار داده شده از قرار ذیل می‌باشند:
http://www.afyonafad.gov.tr
...

۱۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی آسیب‌پذیری Zero-Day برای پلاگین وردپرس بانام FancyBox for WordPress شناسایی کردند. این پلاگین توسط هزاران وب‌سایت وردپرس استفاده می‌شود.

هم‌اکنون بیش از 70 میلیون وب‌سایت از مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کند. نیمی از این وب‌سایت‌ها از پلاگین FancyBox for WordPress استفاده می‌کنند. این پلاگین یکی از پلاگین‌های محبوب وردپرس برای نمایش تصاویر، محتوای HTML و چندرسانه‌ای...

۰۰:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۸/بهمن