به گزارش سایبربان

مرکز مقابله با حوادث رایانه‌ای و امنیت اطلاعات در روز جمعه (30 ژانویه) زیر نظر وزارت دفاع اروگوئه تأسیس شد. در میان عملکردهای این نهاد دولتی، نیاز به تحقیق، توسعه، حفظ شرایط سیاسی، تکنیک‌ها، ابزار و بهترین شیوه‌ها برای بهبود امنیت نیز وجود دارد.
این مرکز موجب ترویج و توسعه همکاری‌ میان سازمان‌ها و مؤسسات ملی و بین المللی می‌شود. حکم ساخت این مرکز به دست رئیس جمهور اروگوئه خوزه موخیکا (José Mujica) و وزیر دفاع این کشور فرناندز هویدوبرو (Fernandez Huidobro) امضا شده است.
متن قانونی امضا...

۱۷:۳۶ - ۱۳۹۳/۱۳/بهمن
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش کارشناسان امنیت سایبری، استرالیا بیش از یک دهه مشغول زمینه‌سازی برای حمله به کشورهای خاور‌میانه بوده است. مقامات این کشور معتقدند که برخی کشورهای خاورمیانه در حال توطئه علیه آنها هستند.
براساس منابع سازمان‌های جاسوسی، یکی از اداره‌های کشور استرالیا به نام اِی‌اس‌دی (Australian Signals Directorate) در دهه اخیر تجهیزات بسیار زیادی در زمینه امنیت سایبری جهت حفظ منافع خود تهیه کرده است. اِی‌اس‌دی اداره سیگنال‌های استرالیا است.
از طرف دیگر این اداره به صورت رسمی برای به خدمت...

۱۶:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۳/بهمن
به گزارش سایبربان

چین، فشارهای امنیتی در حوزه سایبر را بر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات فناوری آمریکایی افزایش داده است. مقامات این کشور به تازگی از شرکت‌های آمریکایی خواسته اند تا کدهای نرم افزارهای ارائه شده توسط این شرکت‌ها را در اختیار مقامات امنیت سایبر چین قرار دهند. این شرکت‌ها، نرم افزارهای مورد نیاز بانک‌های چینی را فراهم می‌کنند.
اتاق بازرگانی آمریکا در چین و 17 گروه تجاری آمریکا خواستار مذاکره فوری با مقامات پکن شدند تا بکوشند این سیاست‌ها را لغو و یا اجرای آنها را به تعویق بیاندازند. در نامه اخیری که...

۱۴:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۳/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری مهر، گوگل تا پیش از این به عنوان یک موتور سرچ قدرتمند شناخته می شد اما در سال های اخیر، این شرکت نوآوری های متفاوت و بسیاری مانند ساخت عینک گوگل، خودروهای بدون سرنشین و ... را آغاز کرده که جالب توجه هستند. این شرکت اخیرا از خبر متفاوتی پرده برداشته که می تواند گام جدیدی در عرصه پزشکی و درمان سرطان ها محسوب شود. پزشکان، متخصصان و محققان بسیاری در...

۱۳:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۳/بهمن
به گزارش سایبربان

داشتن سطح اکسیژن ثابت برای بدن جهت مقابله با مشکلات تنفسی و سایر مشکلات، حیاتی به نظر می‌رسد. دانشمندان به تازگی حسگر نازکی ارائه داده‌اند که بر سطح اکسیژن خون نظارت کرده و می‌توان آن را مانند چسب زخم روی انگشت پوشید.

اکسیژن‌سنج ‌های خون معمولی به LED ‌هایی متکی‌اند که...

۱۲:۲۱ - ۱۳۹۳/۱۳/بهمن
به گزارش سایبربان

محققان موفق به ساخت سیستم و رباتی شده اند که می تواند آموزش ببیند، این سیستم به گونه ای طراحی شده است که اجازه می‌دهد ربات‌ها از طریق دیدن ویدئو آموزش دیده و حتی نحوه پخت غذا را از روی برنامه‌های آشپزی، یاد بگیرند. در آزمایش اولیه، ربات‌ها توانستند کارهای دیده شده در ویدئو را به‌ طور محدود انجام دهند. علاوه بر این، سیستم تعریف شده، به ربات‌ها توانایی ذخیره آنچه از روی ویدئوها یاد می‌گیرند را داده تا با ساخت دانش از طریق ابزارهای معین، وظایف خواسته شده را...

۱۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۳/بهمن