به گزارش سایبربان

ریچارد هیل به عنوان مقام ارشد امنیت سایبر پنتاگون برگزیده شد. وی در گذشته معاون رئیس اطلاعات پنتاگون بود.

ریچارد هیل در گزارش اخیر خود بر نقش وزارت دفاع در حوزه امنیت سایبری تأکید کرده است. وی گفت: "هر اقدامی که وزارت دفاع انجام می‌دهد، برای امنیت سایبرش نگرانی دارد. ما باید امنیت کامپیوترهای وزارت را چه در هواپیماها و چه بر روی میز خود، تأمین کنیم. آنها باید طوری طراحی شوند که در هر جایی قرار بگیرند، در برابر حملات مقاوم باشند. آنها باید از لحاظ امنیتی هر ثانیه تأمین شوند...

۱۶:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

در حالی که اپل در حال طراحی مدل جدید آیفون است مشخص شده این شرکت باز هم برای تأمین نیازهای سخت افزاری این مدل گوشی قبل از هر شرکتی به سامسونگ متوسل خواهد شد.

منابع خبری می‌گویند سامسونگ قرار است 75 درصد از تراشه های مورد نیاز برای نصب در مدل بعدی آیفون را تولید و در اختیار شرکت اپل قرار دهد. مدل تازه آیفون بر خلاف روال همیشگی اپل نه یک سال بعد بلکه حداکثر شش ماه دیگر روانه بازار می‌شود.

هنوز ارزش قرارداد دو طرف در...

۱۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

خبرگزاری مهر، در ماههای گذشته انبوهی از پیشرفت های تأثیرگذار علمی و فناوری در گوشه و کنار جهان صورت گرفته اما همزمان ناکامی هایی نیز در عرصه ظهور فناوری های جدید به ثبت رسیده که از کنار برخی از آنها به راحتی نمی توان عبور کرد.

در زیر فهرستی از این موارد به همراه جزئیات ارائه شده است :

عینک گوگل

...
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

چندی پیش الکس کیپمن، دستیار فنی گروه سیستم‌عامل‌های مایکروسافت محصول جدید مایکروسافت به نام Windows Holographic  را به مشتریان این شرکت معرفی کرد. در همین کنفرانس دستگاهی به نام Microsoft HoloLens نیز معرفی شد. دستگاهی با چندین حس گر، صدای محیطی و چند چیپ‌ست که از جمله آن...

۱۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

پروژه جدید بیل گیتس در واقع یک دستیار شخصی است که به افراد تمام امور را یادآوری می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا چیزهایی که می‌خواهند پیدا کنند و هر آن چه که توجهشان را جلب کرده است، به دست آورند.

او در بیانیه ‌ای درباره آینده این فناوری جدید توضیح داده است:

در 30 سال آینده، بیش از هر زمان دیگری با پیشرفت در زمینه فناوری روبرو خواهیم بود. حتی بیش از 10 مشکلی که در آینده به جود خواهد آمد مانند مشکلات بینایی، مشکلات...

۱۰:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۱/بهمن
به گزارش سایبربان

تنها پس از یک هفته از آغاز به کار نسخه وب برنامه واتس‌اپ، نوجوان 17 ساله‌ای بانام Indrajeet Bhuyan توانست دو آسیب‌پذیری جدید را شناسایی کند. البته او قبلاً نیز یک آسیب‌پذیری مهم در نسخه موبایل برنامه واتس‌اپ  شناسایی کرده بود که به هکر اجازه می‌داد تا با فرستادن پیامک‌های 2kb، باعث از کار انداختن واتس‌اپ شود.

آسیب‌پذیری‎های جدید باعث نقض حریم شخصی کاربر می‌شوند. اولین آسیب‌پذیری اجازه می‌دهد تا عکس پروفایل کاربر را دید. حتی...

۲۳:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۰/بهمن