به گزارش سایبربان

مهر/ کیومرث مقصودی فارغ التحصیل رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی اصفهان، مبدع «ساق پای منعطف و هوشمند برای معلولان » در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ساق پای هوشمند، یک سیستم کاملا مکانیکی و کاربردی است که با پروتزهای مصنوعی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می گیرند، تفاوت های زیادی دارد.

وی افزود: اگراین ساق پای هوشمند در بدن فرد معلول گذاشته شود، فرد می تواند همانند یک انسان عادی،...

۱۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۹/بهمن
به گزارش سایبربان

گوگل گلس در ابتدا به دلیل جنبه نوآوارنه اش، تشویق بسیاری از دوستداران تکنولوژی و به خصوص فعالان حوزه فناوری و کسب و کار شرکتی را همراه داشت، اما در نهایت به سبب قیمت بسیار بالا (1200 دلار) و ظاهر نه چندان جذاب آن مورد انتقاد قرار گرفت. رییس پیشین کمپانی Nest، تونی فیدل از سوی...

۱۱:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۹/بهمن
به گزارش سایبربان

Dolfi  یک گجت بسیار کوچک است که به وسیله موج‌های فراصوت یا التراسونیک، کثیفی‌های لباس را از بین می‌برد. این گجت که به اندازه یک صابون است، در سینک و به همراه لباس‌ها قرار می‌گیرد و در کمتر از 30 دقیقه و بدون نیاز به دست زدن و یا فشردن لباس‌ها، آن‌ها را تمیز می‌کند.

مخترعین دلفی آن را مناسب کسانی می‌دانند که برای مدتی طولانی در سفر...

۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۹/بهمن
به گزارش سایبربان

طبق اخبار منتشر شده سامسونگ قصد دارد شرکت بلک بری را به قیمت 7.5 میلیارد دلار خریداری نماید. طبق این گزارش، شرکت سامسونگ پیشنهاد داده که سهام این شرکت را به قیمت هرسهم 13.35 تا 15.5 دلار خریداری نماید. انتشار این خبر باعث شد در چند روزگذشته سهام بلک بری با جهش قیمت 30 درصدی رو به رو شود.

کارشناسان حوزه فناوری این حرکت سامسونگ را اقدامی جدی در رقابت با اپل ارزیابی کرده اند. سامسونگ که سعی دارد در این معامله حق ثبت اختراع بلک بری را...

۱۰:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۹/بهمن
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی ارتباط معناداری میان بدافزار Regin و QWERTY را شناسایی کردند. کدمنبع بدافزار Regin بسیار شبیه به کد استفاده‌شده در بدافزار QWERTY است که توسط پنج‌چشم استفاده می‌شود.

بدافزار Regin یکی از خطرناک‌ترین بدافزارهای شناخته‌شده تاکنون است که به‌منظور خارج کردن داده‌های حساس از سازمان‌های دولتی، بانک‌ها، مخابرات و مؤسسات تحقیقاتی استفاده‌شده است.

...
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۹/بهمن