به گزارش سایبربان

پس از آنکه مدیر عامل ویکی لیکس خواستار پاسخگویی گوگل نسبت به جاسوسی سه ساله از ایمیل‌های کارکنان خود شد، اریک اشمیت مدیر عامل گوگل به این نامه پاسخ داد.

اریک اشمیت، در پاسخ به این نامه گفته است اگر آنها موضوع جاسوسی گوگل از ویکی لیکس را هم اکنون به این وب‌گاه اطلاع داده‌اند، دلیل آن محدودیت قانونی بوده است که از سوی دادگاه مخفی ایالات متحده صادر شده بود.

ویکی لیکس در نامه اعتراض آمیز خود عنوان کرده بود: "همگی ما از این اقدام گوگل شگفت زده و...

۱۹:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

وی اظهار داشت که گوگل بعد از دو سال و نیم به اعضای ویکی لیکس خبر داده که اطلاعات ایمیل های خصوصی آنها و برخی اطلاعات دیگر را در اختیار دولت آمریکا قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، وکلای ویکی لیکس با ارسال نامه‌ای به گوگل اعلام کرده‌اند که آنها به علت اقدامات این شرکت آزرده خاطر و حیرت زده هستند. ظاهرا گوگل بعد از دریافت درخواست دولت فدرال برای دریافت اطلاعات همکاران ویکی لیکس هیچ مقاومتی از خود نشان نداده و تمامی این داده‌ها را به طور کامل در اختیار...

۱۸:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش فارنت ، شرکت گوگل به ‌زودی نسخه‌ای جدید از نرم افزار Google Translate خود را برای اندروید عرضه خواهد کرد که در آن قابلیتی تعبیه شده تا به ‌صورت خودکار صحبت‌ کردن در زبان‌های رایج را تشخیص دهد و آن را به متن تبدیل کند. البته این قابلیت هم‌اکنون هم در این نرم افزار وجود دارد ولی این به‌روزرسانی به آن قدرت بیش‌تری می‌بخشد و برخی ایرادات آن را نیز برطرف خواهد...

۱۳:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

اگرچه انتظار می‌رود شرکت HTC در این کنفرانس از پرچمدار جدید خود یعنی One(M9) رونمایی کند اما به نظر می‌رسد این شرکت سورپرایز دیگری نیز برای طرفداران خود دارد. بنابر اخبار منتشر شده، OneM9...

۱۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

مایکروسافت بالاخره چندی پیش رسما اعلام کرد که  اسپارتان، مرورگر جدید این شرکت برای ویندوز 10 خواهد بود. هنوز مشخص نشده است که آیا اینترنت اکسپلورر به طور کلی کنار گذاشته می‌شود یا خیر، اما به زودی اعلام خواهد شد. هرچند به نظر می‌رسد با این سرعتی که این مرورگر دارد، این کار مدت‌ها طول بکشد.

این مرورگر جدید ویژگی‌های زیادی خواهد داشت که در اینترنت اکسپلورر و رقبای آن دیده نمی‌شود. از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌شود به قابلیت نشانه گزاری در...

۱۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

Honeywell EPKS یک سیستم کنترل گسترده (DCS) می باشد که در سراسر محصولات خود را به فروش می رساند. این محصول در اتوماسیون صنعتی شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. محصولات این شرکت، قابلیت بهره برداری در بستر وب و اجرا در بستر SCADA را دارد. بر اساس تخمین این شرکت، محصول آسیب پذیر در مراکز فراوانی در حوزه های شیمیایی، زیر ساخت های حساس، انرژی و سلامت به کار رفته است.  

...

۰۸:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

در "حملات فیشینگ"، کلاهبرداران اینترنتی در تلاش هستند تا با ارسال ایمیل‌های جعلی قربانیان خود را فریب داده و به اطلاعات شخصی و مالی آنها دست یابند. اما به تازگی گروهی از هکرها به جای ارسال ایمیل، به ارسال پیام‌های متنی روی آورده‌اند و متن آنها را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که واقعی به نظر می‌رسند.

برنامه نویسی با نام دنی گرانت (Dani Grant)، این خطر امنیتی را شناسایی کرده و گزارش آن را به شرکت AT & T ارائه کرده...

۰۱:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری آلمان، هکرهای ترک، اسناد سری دولتی مبنی بر توقیف کامیون‌های "سازمان اطلاعات و امنیت" این کشور در ژانویه‌ ۲۰۱۳ را در شامگاه چهارشنبه (۱۴ ژانویه) در حساب توئیتری LazepeM@ منتشر کردند.

بر اساس گزارش هک شده‌ حسین عونی جوش، استاندار استان آدانا، کامیون‌های این سازمان که به "میت" معروف است، برای گروه‌های افراطی مخالف دولت سوریه، سلاح و مهمات حمل می‌کردند.

این اسناد نشان می‌دهند که عملیات بازرسی،...

۰۱:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۷/بهمن
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش منتشرشده، مأموران جاسوسی امریکا که شامل FBI هم می‌شوند، به‌طور مخفیانه از یک رادار جدید استفاده می‌کنند. این وسیله با استفاده از امواج رادیویی، این امکان را فراهم می‌کند تا حرکت‌های خیلی کوچک ازجمله نفس کشیدن را از فاصله 50 متری و از پس دیوار، شناسایی کرد. این رادار Range-R نامیده شده است.

بر اساس گزارش‌های به‌دست‌آمده، سرویس مارشال امریکا از این رادار از سال 2012 استفاده می‌کند و برای خرید آن رقمی معادل 180000...

۲۳:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/بهمن