به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمود واعظی روز شنبه (93/11/4) در حاشیه امضا تفاهم همکاری مشترک میان وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش در خصوص اظهارات دادستان تهران در خصوص بستن شبکه‌های اجتماعی، گفت: در این زمینه بحثی در کارگروه تعیین مصادیق صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: هرچند معتقدم شبکه‌های خارجی که در ایران مورد بهره برداری قرار می‌گیرد به نوعی از اطلاعات این دیتاها استفاده می‌کنند و از آنها در خارج از کشور بهره‌گیری می‌شود.

...
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۴/بهمن
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی شرکت کسپرسکی، با تجزیه و تحلیل اجزای Hopscotch و Legspin متوجه شدند که در حملات و تهدیدهای پیشرفته و مستمر بدافزار رگین، هر یک از این اجزا می‌توانند به طور جداگانه برای ایجاد حملات مخرب مورد استفاده قرار گیرند و به عنوان یک درب پشتی (backdoor) به سامانه‌های مورد هدف حمله کنند.

با توجه به گزارش ارائه شده از سوی دو محقق امنیتی کسپرسکی با نام‌...

۱۴:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۴/بهمن
به گزارش سایبربان

با توجه به مطالعات تحقیقاتی شرکت RiskIQ، بیش از 90 فروشگاه آنلاین برنامه‌های کاربردی رده بالا در سطح جهان، 350 هزار برنامه مربوط به بانکداری و امور مالی را در وب‌گاه‌های خود ارائه می‌کنند. از این تعداد، بیش از 40 هزار مورد دارای بدافزارهای مخرب و خطرناک هستند که می‌توانند حساب بانکی کاربران را در معرض خطر قرار دهند.

...
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۴/بهمن
به گزارش سایبربان

بدترین گذر واژه‌ها در جهان

اطمینان داشته باشید که از این گذر واژه‌ها به صورت آنلاین استفاده نمی‌کنید.

شرکت اسپلش دیتا (SplashData) که یک شرکت مدیریت رمز عبور است، 25 عدد از بدترین گذر واژه‌ها که به صورت آنلاین استفاده می‌شوند، را منتشر کرد.

این 25 رمز از میان بیش از 3/3 میلیون رمز عبور بدست آمده است، که بیشتر آنها از کشور آمریکا شمالی و اروپا بوده است.

به عنوان مثال در سال 2011، در...

۱۳:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۴/بهمن
به گزارش سایبربان

ریچارد یو (Richard Yu)، مدیر امور مشترکین شرکت هوآوی، از فروش 75 میلیون گوشی موبایل در سال 2014 خبر داد که نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش نشان می‌دهد. این در حالی است که در سال گذشته جایگاه شرکت هوآوی از شرکت‌هایی مانند سیاومی (Xiaomi) و ال جی (LG Electronics) پایین تر بود. یکی دیگر از آمار خیره کننده، فروش 26 میلیون گوشی از شرکت سیاومی در نیمه اول سال 2014 است. اگر آمار امسال شرکت سیاومی به 60 میلیون گوشی برسد، نسبت به...

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۴/بهمن