به گزارش سایبربان

به گفته مرکز چینی Greatfire.org که در زمینه مانیتورینگ وب فعالیت می‌کند، سرویس پست الکترونیکی Outlook مایکروسافت روز گذشته قربانی حملات هکری یک گروه چینی شد. به گزارش وبسایت theinquirer، کاربرانی که از رابط‌های وب استفاده می‌کنند متوجه این قضیه نشدند. اما کاربرانی که با دستگاه موبایلی یا رایانه رومیزی مبتنی بر پروتکل‌های IMAP و ...

۲۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۲/بهمن
به گزارش سایبربان

 شرکت آمریکایی اوراکل، هر سه ماه یکبار وصله‌های امنیتی نرم افزار خود را منتشر می‌کند که اکثر آنها با عنوان "به روزرسانی وصله‌های بحرانی" یا CPU منتشر می‌شوند.

شرکت اورکل اولین به روزرسانی خود را در سال جدید میلادی در حالی ارائه کرده است که 169 آسیب پذیری در محصولات مختلف این شرکت از جمله JAVA،  Fusion Middleware،‌  Enterprise Manager و MySQL...

۲۰:۱۶ - ۱۳۹۳/۰۲/بهمن
به گزارش سایبربان

شرکت سیسکو گزارش امنیتی را ارائه داده است که در آن به چند نکته کلیدی در درک بهتر حملات سایبری علیه شرکت‌ها و سازمان‌ های مختلف اشاره کرده است. در این گزارش، پژوهش، بینش و دیدگاه‌های محققان امنیتی سیسکو ارائه شده است.

گزارش‌های مالی در حوزه امنیت اطلاعات نشان می‌دهد که جامعه کسب و کار جهانی در سال 2016، با صرف هزینه‌ای معادل 86 میلیارد دلار ، رکورد هزینه بابت مبارزه با حملات سایبری را خواهد شکست. این در حالی است که این مقدار در سال 2012 به 62 میلیارد دلار رسیده...

۱۹:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۲/بهمن
به گزارش سایبربان

در بخشی از این نامه که در وب‌گاه Khamenei.ir  و به چندین زبان منتشر شده است، آیت الله خامنه‌ای از جوانان اروپا و آمریکا شمالی دعوت می‌نمایند برای درک صحیح از اسلام به قرآن و سیره زندگی پیامبر عظیم الشأن اسلام رجوع کنند.

دشمنان و بدخواهان انقلاب اسلامی با انتشار...

۰۷:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۲/بهمن
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری دانشجو و به نقل از خبرگزاری دولتی چین، دولت این کشور به منظور مقابله با حملات سایبری و تامین امنیت شهروندان خود در فضای مجازی، موسسه جدیدی در دانشگاه «شیدیان» شهر شیان این کشور ایجاد کرده تا استعدادهای امنیت شبکه و اطلاعات را آموزش دهد.

 چن ژیا، یک مقام مسئول در این دانشگاه اعلام کرد که این موسسه اواخر ماه دسامبر سال گذشته ایجاد شده و بر روی مقوله امنیت شبکه و اطلاعات که جزء اصلی از امنیت ملی کشور است، تمرکز دارد.

 وی گفت:...

۰۲:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۲/بهمن
به گزارش سایبربان

بدون شک در سال 2015، هوشمندتر شدن وسایل الکترونیکی، دستگاه‌های تلفن همراه، لوازم خانگی و صنعت خودرو سازی، نسبت به سال 2014 پیشرفته‌تر خواهد شد. به همین دلیل لزوم رعایت امنیت سایبر بیش از گذشته حس خواهد شد.

امروزه تعدادی از شرکت‌های خودروسازی وسایل نقلیه‌ای را ارائه می‌کنند که مجهز به سامانه هوشمند برای کنترل تمامی قطعات خودرو می‌باشند. این سامانه هوشمند باعث می‌شود تا شما از رانندگی بهتر خود لذت ببرید، اما نباید از خطر هک شدن آن غافل باشید.

با...

۰۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۲/بهمن
به گزارش سایبربان

اوبونتو چندین آسیب‌پذیری نسخه‌های مختلف خود را وصله کرد. برخی از این آسیب‌پذیری‌ها مربوط به Thunderbird می‌شود که به هکر اجازه اجرای کدهای از راه دور یا RCE را می‌دهد.

Thunderbird محصول شرکت موزیلا برای مدیریت ایمیل است. این شرکت آسیب‌پذیری CSRF آن را برطرف کرده است. این آسیب‌پذیری به هکر اجازه می‌دهد تا کاربر را فریب داده و باعث شود تا پیام مخرب ارسال شده را باز کند. البته برای...

۲۳:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۱/بهمن