به گزارش سایبربان

باراک اوباما قانون گسترده‌ای را برای تقویت امنیت سایبر در سراسر دولت ایالات متحده در نظر گرفته است که بر اساس آن، شاخص‌های بسیار مهمی از قبیل "شناسایی عوامل مخرب در حملات سایبری" و  "شناسایی آسیب‌پذیری‌های فنی" در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرگزاری‌های آمریکایی، رییس جمهوری این کشور هفته جاری را به طرح‌های خود درباره اینترنت، حفظ حریم خصوصی در فضای دیجیتال و امنیت ملی اختصاص داده و در روزهای آینده نیز بخش‌های دیگری از برنامه‌های خود را علنی خواهد کرد.

...

۱۸:۱۶ - ۱۳۹۳/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

با توجه به گزارش اخیر موسسه Ponemon، سازمان‌های کسب و کار ساعات زیادی را در هفته صرف بررسی بدافزارها و سرکوب حملات سایبری احتمالی می‌کنند، اما اعلان هشدارهای اشتباه امنیت سایبری شرکت‌های امنیتی، ضرری معادل 1.27 میلیون دلار در سال را برای نهادهای مختلف به دنبال دارد.

به گزارش این موسسه به طور معمول حدود 17 هزار هشدار بدافزاری مخرب در هر هفته توسط برخی نهادهای امنیتی دریافت می‌شوند که تنها 19 درصد آنها قابل اعتماد هستند.

...
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۳/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش همکاران سیستم، نتایج مطالعات شرکت IBM نشان می‌دهد که هکرها در سال ۲۰۱۴ حدود ۶۱  میلیون رکورد داده و اطلاعات از مراکز فروشگاهی و خرده‌فروشی سرقت کرده‌اند که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۳ حدود ۴۳ درصد افزایش داشته است.

پژوهشگران IBM بر این باورند پیچیدگی استفاده از پایگاه‌های داده SQL و عدم استفاده از فرایندهای تصحیح داده‌ها توسط متصدیان امنیتی، از جمله دلایلی است که باعث...

۰۰:۱۹ - ۱۳۹۳/۲۸/دى
به گزارش سایبربان

مقامات امنیتی فرودگاه‌های ایالات متحده، دستیابی هکرها به حساب کاربری هزاران نفر از شهروندان این کشور را تایید کردند.

سخنگوی رسمی خطوط هوایی ایالات متحده در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتد پرس اعلام داشت که مهاجمان در این حمله موفق شدند با به دست آوردن نام کاربری و کلمه عبور مشتریان، بلیط‌های زیادی را برای خود رزرو نمایند. به گفته وی حدود 10 هزار حساب در این حمله سایبری، هک شده‌اند.

خطوط هوایی آمریکا اعلام داشت که خدمات اعتباری رایگانی را به مدت 1...

۲۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۲۷/دى