به گزارش سایبربان

 خبرگزاری واشنگتن پست اعلام داشت یک گروه هکری وابسته به  داعش توانسته است حساب‌های شبکه‌های اجتماعی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (CENTCOM) را هک کند و اسناد مهمی را به سرقت ببرد.

پاتریک ریدر (Patrick Ryder)، سخنگوی فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا با هک شدن حساب‌های توییتر...

۲۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۲۳/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش مهر، براساس اعلام سازمان فناوری اطلاعات ایران گزارش سالانه وضعیت اقتصاد ابری که اتحاد امنیت ابری (Cloud Security Alliance) منتشر کرده نشان می‌دهد در حالی که شرکت‌ها و کارکنان‌شان همچنان خدمات ابری را برای استفاده مدنظر قرار می‌دهند، نکات ضمنی امنیتی مربوط به ذخیره مدام داده‌های کسب‌وکار در ابر به طور روزافزونی باعث نگرانی مدیران اجرایی شده است.

گزارش نظرسنجی فعالیت‌ها و اولویت‌های انتخاب ابر نشان می‌دهد که ۷۴ درصد...

۰۲:۰۹ - ۱۳۹۳/۲۳/دى
به گزارش سایبربان

کیم هیونگ وانگ (Kim Heung-Kwang)، استاد علوم رایانه که در سال 2004 از کره شمالی به کره جنوبی پناهنده شده است در مصاحبه با خبرگزاری CNN‌ اعلام داشت که شبکه مخفی 121 کره شمالی، در اواخر دهه 90 میلادی در یکی از شهرهای کشور چین دایر شده است، اما تا سال 2005 هیچ گونه عملیات سایبری از این ارتش در مقیاس بزرگ انجام نشده است.

در اوایل ژانویه وزارت دفاع کره جنوبی اعلام داشت که کره شمالی تعداد...

۰۱:۰۹ - ۱۳۹۳/۲۳/دى
به گزارش سایبربان

نزاع علنی میان گوگل و شرکت WhiteHat Security سازنده مرورگر متن‌باز آویاتور، بالا گرفت. نسخه جدید این مرورگر، با شعار "امن‌ترین و خصوصی‌ترین مرورگر" برای کاربران ویندوز و مک منتشر شد. این شرکت ادعا می‌کند، کاری که "مرورگرهای بزرگ" انجام نمی‌دهند، ما برای شما آن را عملی می‌کنیم.

پس از چند ساعت از انتشار نسخه جدید این مرورگر، محققان امنیتی گوگل، به‌صورت عمومی چندین آسیب‌پذیری خطرناک این مرورگر را منتشر کردند و ادعای شرکت سازنده آویاتور را نقض کردند. این...

۰۰:۳۲ - ۱۳۹۳/۲۳/دى
به گزارش سایبربان

بر اساس گزارشی که شرکت امنیتی AV-Test ارائه کرده است، به طور میانگین در هر ماه سال گذشته میلادی، حدود 12 میلیون بدافزار جدید شناسایی شده است. محاسبات انجام شده توسط محققان امنیتی این شرکت نشان می‌دهد که تقریبا در هر ثانیه چهار نمونه بدافزار در فضای مجازی قرار گرفته است.

آمار ارائه شده توسط شرکت AV-Test به خوبی نشان می‌دهد که نویسندگان بدافزارهای مخرب در سال گذشته نسبت به سال 2013فعال‌تر بوده‌اند. در...

۰۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۲۳/دى