به گزارش سایبربان

ساعت هوشمند آلکاتل با طرح های متنوع و ظاهری گرد بسیار زیبا به نظر میرسد، زیرا این محصول علاوه بر هوشمند بودن، ظاهری مانند ساعت های کلاسیک و قدیمی را دارد. قطعا این محصول همانند سایر ساعت‌های هوشمند از سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای متنوع بهره خواهد گرفت تا نظر کاربران را جلب کند. شرکت آلکاتل هنوز نام دیگری بجز "ساعت آلکاتل" برای این محصول در نظر نگرفته است. این ساعت هوشمند نیزهمانند سایر گجت های پوشیدنی اجازه عکاسی، چک کردن اعلانها، ثبت فعالیتهای ورزشی و ... را به کاربران می دهد....

۲۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۵/دى
به گزارش سایبربان

MMPC یا Microsoft Malware Protection Center به کاربران هشدار داده است تا مراقب انتشار ماکروهای مخرب از طریق ایمیل و مهندسی اجتماعی باشند. ماكروها شامل مجموعه‌ای از دستورات مختلف می‌شوند که با جمع شدن در یک دستور و خودكارسازی، سرعت بسياري از فعاليت‌‏هاي كاربران را افزايش مي‌‏دهند.

محققان امنیتی MMPC، در ماه‌های اخیر افزایش حمله بدافزارهای مبتنی بر ماکرو را گزارش کرده...

۲۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۱۵/دى
به گزارش سایبربان

کارشناسان همواره هشدار می‌دهند حملات هکری بیشتری در سال 2015 رخ خواهند داد و امنیت شرکت‌ها بیش از گذشته در معرض خطر قرار خواهند گرفت. در حالی که جرایم اینترنتی "سنتی"، همانند سرقت رمز عبور کارت‌های اعتباری به طور گسترده‌تری در سال 2015 ادامه خواهند داشت، حملات جاسوسی و هکری در مقیاس بزرگ‌تری، اینترنت اشیاء (Internet of Things) را تهدید می‌کنند.
در این گزارش سعی شده است تا به طور خلاصه به 5 تهدید امنیت سایبر در سال 2015 اشاره شود.
1-    باج افزار (ransomware):
باج‌افزار ها گونه‌ای...

۱۶:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۵/دى
به گزارش سایبربان

مرکز حفاظت در مقابل بدافزارهای شرکت مایکروسافت اعلام داشت که در ماه های اخیر، شاهد افزایش مداومی در فعال کردن ماکروها مبتنی بر بدافزارهای مخرب بوده است.
Adnel و Tarbir دو نمونه از بدافزارهای مخرب و از نوع تروجان‌های دانلود کننده هستند که به منظور هدف قرار دادن کاربران خانگی و شرکتی در انگلستان و آمریکا طراحی شده‌اند. گسترش این بدافزارها از طریق پیوست های مخرب ایمیل‌ها انجام می‌گیرد و دانلود آنها، دروازه ای برای ورود هکرها به اطلاعات رایانه کاربر است.
ایمیل‌های مخرب مذکور اغلب با فایل‌های...

۱۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۵/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری فارس، دو شرکت Group-IB  و  Fox-IT می‌گویند گروه هکری Anunak موفق به سرقت از بانک‌های مختلف در روسیه، اکراین، بلاروس، گرجستان و چند کشور دیگر و همین طور حملات موفق سایبری به چند فروشگاه زنجیره‌ای در آمریکا و اروپا شده است.
هکرهای مذکور توانسته‌اند با موفقیت به سیستم‌های پرداخت الکترونیک و همین طور سیستم‌های بانکی گوناگون حمله کرده و اطلاعاتی را از آنها سرقت کنند. با توجه به نفوذ هکرها به قلب سیستم‌های بانکی مبالغ کلان مسروقه از خود بانک ها و نه حساب های کاربران دزدیده شده است...

۱۱:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۵/دى
به گزارش سایبربان

اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) با انتشار یک بولتن امنیتی، ادعا می‌کند که هکرهای نگهبانان صلح، یک سازمان رسانه‌ای که نامش ذکر نشده است را به روشی مشابه با حملات سایبری سونی، مورد حمله قرار داده است. 
این سند در وب سایت The Intercept نیز قرار گرفته است و نگاه مختصری به فعالیت‌های انجام شده توسط گروه GOP را داراست. همچنین بر روی پیام‌های تهدید‌آمیزی که از 13 دسامبر تحت نام این گروه هکری در Pastebin منتشر شده، متمرکز شده است. 
نه اف بی آی، و نه وزارت امنیت داخلی آمریکا، هنوز هیچ گونه...

۱۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۵/دى