به گزارش سایبربان

افزایش روز افزون حملات سایبری و پیچیده‌تر شدن آنها، افزایش نگرانی جامعه جهانی در طول زمان را به دنبال دارد. سال 2014 نمونه بارزی از گسترش حملات سایبری و حوادث هکری در سرتاسر جهان بود و زیرساخت‌های دولتی، سازمان‌‌ها و افراد زیادی نسبت به سال‌های گذشته مورد هدف قرار گرفتند.

سال 2014، سرشار از حملات سایبری مختلف بود و موضوعی که بیش از هر چیز دیگری به چشم می‌خورد،  افزایش دانش هکرها و طراحی بدافزارهای مخربی بود که نسبت به نسخه‌های قبلی‌شان پیشرفت قابل توجهی پیدا...

۲۱:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۱/دى
به گزارش سایبربان

سازمان تحقیقات فدرال آمریکا (FBI) کره شمالی را عامل حمله‌ سایبری به سونی می‌داند. اف‌بی‌آی اعلام داشت، این حمله واکنش کره شمالی نسبت به فیلم "مصاحبه" بوده است. مصاحبه (The Interview) یک کمدی سخیف هالیوودی است که ترور خیالی کیم جونگ اون (Kim Jong-Un)، رهبر کره شمالی را به تصویر می‌کشد. بعد از بیانیه اف‌بی‌آی، دولت ایالات متحده نیز کره شمالی را در این حمله سایبری متهم شمارد. اغلب کارشناسان و تحلیلگران این حمله را مخرب ترین، حمله تاریخ می‌دانند. گروه هک نگهبانان صلح (Guardians of Peace) با افشای...

۱۲:۴۸ - ۱۳۹۳/۱۱/دى
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی نتایج تحقیق خود را بر روی هک مودم و سیم‌کارت‌های 4G منتشر کردند. این تحقیق بر اساس نفوذ به مودم و سیم‌کارت از طریق آسیب‌پذیری‌ها و پیامک در بستر شبکه 4G است.

محققان امنیتی دریافته‌اند که مودم‌های یواس‌بی 4G دارای آسیب‌پذیری‌هایی هستند که می‌توانند کنترل دستگاه‌های متصل به آن را به هکر بدهند.

هم‌چنین آن‌ها توانستند با استفاده از فرستادن پیامک، سیم‌کارت قربانی را قفل کنند و...

۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۱/دى