به گزارش سایبربان

اگر چه این تصاویر گرافیکی تمامی حملات را نشان نمی‌دهند، اما دربرگیرنده اطلاعات کافی از کشوری هستند که مسئول حملات سایبری است و یا اینکه چه اهداف مهمی در یک دولت مورد حمله قرار گرفته است.

به عنوان مثال شرکت امنیتیFireEye ، برای بررسی دقیق تر نسبت به یک حمله سایبری، نقشه‌های سایبری خود را با عنوان  ThreatMapارائه می‌کند که نشان دهنده یک دید کلی بر روی نوع حمله و کشورهای مورد هدف است. به غیر از نشان دادن مبدأ و مقصد...

۱۷:۵۷ - ۱۳۹۳/۱۰/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش بخش فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران، امروز شبکه اجتماعی ایرانی فیس نما توسط گروهی ناشناس هک شد. فیس نما یک شبکه اجتماعی ایرانی با ۲ میلیون کاربر است که خود را نسخه باز فیسبوک معرفی می‌کند. بعد از هک شدن این سایت دقایقی دیتابیس آن بر روی خروجی فیس نما قرار داده شد.

این سایت که در حالی هک شده است که مسئولان آن در حال انتقال سرور خود از کانادا به...

۱۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۰/دى
به گزارش سایبربان

فارنت/ درست مانند گوگل یاهو نیز در پایان سال 2014 آیفون 6 را به عنوان محبوب‌ترین یا بهتر بگوییم مورد توجه‌ترین گجت در سال 2014 اعلام کرد. کاربران یاهو نیز مانند گوگل عبارت آیفون 6 را بیش از هر ابزار دیگر فناوری جستجو کرده‌اند و البته آیفون 6 پلاس با قضایای خم شدن در جیب توجه زیادی را معطوف خود کرده است.

گفتنی است آیفون 6 با پردازنده‌ای بهتر، دوربین ارتقا یافته، طراحی باریک‌تر و البته صفحه‌نمایش بزرگ‌تر در کنار آیفون 6 پلاس بهترین گوشی‌...

۱۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۱۰/دى
به گزارش سایبربان

شرکت سونی سال‌ها لپ تاپ های خود را با نام VAIO وارد بازار می کرد که قطعا از باکیفیت‌ترین لپ‌تاپ‌های ویندوزی بازار محسوب می‌شد. اما همانطور که می دانید چندی پیش وایو به طور رسمی از این شرکت جدا شد و حالا به عنوان یک شرکت مستقل قصد دارد علاوه بر لپ تاپ، گوشی هوشمند نیز تولید کند.

شرکت VAIO که در تابستان امسال اولین لپ‌تاپ...

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۰/دى
به گزارش سایبربان

SOP یا همان Same Origin Policy، مفهوم مهمی در مدل امنیت نرم افزار وب است. آسیب پذیری SOP اندروید که با شناسه CVE-2014-6041 شناخته می‌شود، اولین بار در ابتدای ماه سپتامبر و توسط یک محقق امنیتی با نام رافای بالوچ (Rafay Baloch) شناسایی گردید. وی متوجه شد که مرورگر AOSP نصب شده بر روی...

۰۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۰/دى
به گزارش سایبربان

بر اساس این گزارش در حالی که بسیاری از فعالان و توسعه دهندگان حریم خصوصی در حال تلاش برای پیدا کردن راهی جهت مبارزه با کاهش نظارت‌های دولتی هستند، اما به نظر می‌رسد که تلاش آنها بیهوده است.

به گزارش مشیبل، یان پیتر فعال اینترنتی می‌گوید: "حفظ حریم خصوصی کاربران اینترنت در سال 2025 به پایان خود خواهد رسید، مگر آنکه تغییرات خاصی از سوی دولت‌ها در این زمینه به اجرا درآیند."

جو کوچن، رییس بخش پایش مرکز تحقیقاتی پیو در آمریکا، می گوید: "در حالی که...

۰۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۰/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رسول جلیلی در نشست خبری همایش بین‌المللی فضای مجازی پاک که در تاریخ هفدهم اسفند‌ماه امسال برگزار می‌شود، به بررسی بحث اینترنت پاک در ایران پرداخت.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی در کشور نهادینه شده است و توسعه این فضا در ابعاد مختلف به وقوع پیوسته است، اظهار کرد: لازم است در زمینه‌ی فضای مجازی پاک قانون‌گذاری شده و این بحث مورد آسیب‌شناسی قرار گیرد، چرا که در زمینه‌ی مواجه با چالش‌های حاشیه‌ای فضای مجازی در ایران دیر اقدام شده است....

۰۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۰/دى