به گزارش سایبربان

به گفته‌ی یکی از مقامات آمریکا، کره شمالی خود به تنهایی قدرت انجام چنین حملات پیچیده‌ای به شرکت سونی را ندارد. با این وجود این شخص فاقد مدرک کافی برای اثبات این موضوع است.
حمله سایبری به شرکت سونی پیکچرز زیان بارترین حمله در ایالات متحده بوده است، زیرا این حمله علاوه بر سرقت حجم عظیمی از اطلاعات، پاک شدن هارد دیسک‌ها و قطع شدن شبکه‌ی بسیاری از استودیوها را نیز در بر داشته است.
محققان امنیتی آمریکایی بر این باورند که کشور کره شمالی به صورت قراردادی از هکرهای خارجی برای حمله به سونی کمک...

۱۶:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری روسی راشا تودی، دولت آلمان آلوده شدن سیستم رایانه‌ای یکی از اعضای دولت خود به ویروس جاسوسی Regin را انکار می‌کند. بدافزار Regin که تصور می‌شود توسط سازمان‌های جاسوسی انگلیس و آمریکا طراحی شده است، جهت جاسوسی از زیرساخت‌های اصلی دولت‌ها به کار گرفته می‌شود.

پیش از این، بیلد گزارش داده بود که بدافزار جاسوسی Regin، در USB یکی از...

۱۵:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۹/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس به نقل از فاکس نیوز، یک گروه هکری اروپایی موسوم به باشگاه رایانه‌ای آشوب یا Chaos Computer Club مدعی شده که اثر انگشت اورسلا وون در لین (Ursula von der Leyen) وزیر دفاع آلمان را با استفاده از عکس های انگشت شست وی کپی و بازسازی کرده است.

این هکر که Jan Krissler نام دارد می‌گوید موفق شده با استفاده از یک عکس نمای نزدیک از اثر انگشت شست این وزیر آلمانی...

۱۱:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۹/دى
به گزارش سایبربان

دولت چین در اقدام جدید خود علیه گوگل، جیمیل، یکی از بزرگترین سرویس‌های ایمیل در جهان را برای کاربران خود مسدود کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، وب سایت GreatFire.org که توسط گروه‌های مدافع آزادی بیان در چین فعالیت می‌کند اعلام داشت که تعداد زیادی از آدرس‌های فعال وب جیمیل در چین قطع شده است.

در همین ارتباط یکی از اعضای GreatFire.org اعلام داشت: "من فکر می‌کنم دولت چین تلاش می‌کند تا حضور بیشتر گوگل...

۱۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۹/دى
به گزارش سایبربان

آزمایشگاه امنیتی مک‌آفی پیش‌بینی می‌کند که در سال 2015 جنگ سایبری و جاسوسی دیجیتالی، در استراتژی‌های جدیدی از هکرها قرار می گیرد و سرقت اطلاعات به صورت پیشرفته تری ادامه پیدا خواهد کرد. گروه‌های تروریستی فعالیت بیشتری خواهند داشت، حملات اختلال سرویس فلج کننده ای راه اندازی می‌شوند و استفاده از بدافزارهای مخربی که تمام داده های بوت اولیه را از بین می‌برند، افزایش خواهند داشت.

محققان می‌گویند در سال 2015، مجرمان سایبری از روش‌های بهتری برای مخفی‌سازی خود در شبکه...

۱۱:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۹/دى
به گزارش سایبربان

این روبات هوشمند که RoboSimian نام دارد، یک سازه مکانیکی چهار عضوی است که دقیقا همانند میمون عمل می کند. همانطور که گفته شد این ربات قرار است در چالش رباتیکی که ارتش آمریکا در سال 2015 برگزار می کند، با بقیه ربات ها رقابت کند. این رقابت در حقیقت برای آزمایش ربات هایی است که هنگام وقوع حوادث طبیعی نقش مهمی را دارند و می توانند به مکان هایی نفوذ کنند که برای انسان...

۱۱:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۹/دى
به گزارش سایبربان

باشگاه خبرنگاران/ محمود واعظی درباره مجازات متخلفان در این زمینه گفت: دولت به مردم اجازه خواهد داد تا از سایت‌هایی که 95 درصد مطالب آن مفید است استفاده کنند و 5 تا 10 درصدی که محتوای مجرمانه دارند، حذف خواهند شد. به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ مرحله اول آزمایشی این طرح که یک‌ ماهه بود پایان یافته و مرحله بعد آن نیز 3 ماه دیگر اجرا می‌شود که در صورت موفقیت...

۱۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۹/دى
به گزارش سایبربان

اد رویس (Ed Royce)، نماینده‌ کنگره ایالات متحده، در فاکس نیوز اعلام داشت:" کره شمالی برای به دست آوردن این تخصص، هکرهای کم سن و سال خود را به مسکو می‌فرستد. همانطور که در گذشته آنها را به پکن ‌می‌فرستاد. قطع به یقین، این هکرها از سرورهای چینی جهت دسترسی به اینترنت در آمریکا استفاده می‌کنند. بنابراین، ما در حال فشار آوردن به مسکو و پکن هستیم."
وی در ادامه بیان کرد:" ایالات متحده باید تحریم‌های مستقیم مالی برای کره‌ شمالی در نظر بگیرد. این تحریم‌ها جهت به زانو درآوردن عملیات اطلاعاتی و متوقف...

۰۹:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۹/دى
به گزارش سایبربان

جیمیل سرویسی است که مدت‌هاست دولت چین را به دردسر انداخته است، زیرا نمی‌تواند کنترل کامل را بر روی آن داشته باشد. مزیت بزرگی که فیلتر این سرویس و عدم اعتماد به آن برای چین به همراه دارد، رشد سرویس‌های دیگر ایمیل است. سرویس های دیگری که دارای ویژگی مهم کنترل و نظارت مستقیم دولت چین هستند.

گوگل اعلام کرده است که بار ترافیکی محصولات گوگل دچار اختلال شده است. نمودار زیر کاهش بار ترافیکی سرویس جیمیل در کشور چین را نمایش می‌دهد.

...

۲۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۸/دى