به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش های قبلی شرکت مایکروسافت، پشتیبانی از ویندوز سرور 2003 در جولای 2015 به پایان خواهد رسید. این در حالی است که بیش از 12 میلیون سرور فیزیکی، هنوز هم از این سیستم عامل 11 ساله استفاده می‌کنند و به همین دلیل وزارت امنیت داخلی آمریکا بیانیه‌ای امنیتی را منتشر کرده است.

دراین گزارش بیان شده در صورتی که سازمان‌ها بعد از 14 جولای 2015همچنان به اجرای این سیستم عامل بپردازند، نگرانی‌های امنیت سایبر قابل توجهی آنها را تهدید می‌کند.

پایان...

۱۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

واحد 8200، بزرگترین واحد ارتش رژیم صهیونیستی است. این گروه مسئولیت فعالیت‌هایی نظیر استراق سمع و جاسوسی از امواج، همانند فعالیت‌های فناوری‌های پیشرفته را نیز بر عهده دارد. همچنین درصد بسیار زیادی از شرکت‌های نوپا و موسسات فناوری رژیم صهیونیستی، توسط فارغ‌التحصیلان و افراد شاغل در این واحد از ارتش تاسیس شده اند. در کل، واحد فناوری و جاسوسی ارتش اسرائیل (که شامل گروه 8200 نیز می‌شود)، زمینه ساز پرورش بیشترین افراد در رژیم صهیونیستی، در بخش فناوری است. به عنوان مثال، بنیان گذاران فناوری وِیز (waze)، از...

۱۳:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری گاردین، افشاگری‌های ادوارد اسنودن تا حدی به مجرمان کمک کرده است که در پاره‌ای از مواقع ماموران اطلاعاتی و امنیتی ترجیح می‌دهند از ردیابی آنها دست بردارند، چرا که به راحتی ناپدید می‌شوند. قاچاقچیان مواد مخدر، جنایتکاران دخیل در قاچاق انسان و حتی پول شویی و کلاهبرداری، از جمله گروه‌های جایی هستند که گاردین به آنها اشاره کرده است.

از زمانی که تغییرات عمده ای در روش‌های نظارتی به وجود آمده است،  GCHQمصمم است تا در مبارزه با...

۰۱:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

مقامات امنیتی بریتانیا اعلام داشتند که وب سایت رسمی سازمان جاسوسی این کشور موسوم به GCHQ توسط حملات سایبری DDoS مورد هدف قرار گرفته است. هکرهای Gator League پس از انجام این حمله پیام‌هایی را در توییتر خود منتشر کردند که در ذیل تصاویری از آنها به نمایش در آمده است:

...

۰۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس به نقل از رویترز، پارک جئون های رییس جمهور کره جنوبی که خود شخصا این مساله را به اطلاع عموم رسانده است نگران وقوع حملات سایبری به تاسیسات هسته‌ای این کشور است.

شرکت Korea Hydro and Nuclear Power که 23 راکتور برق هسته ای را در کره جنوبی مدیریت می کند، روز دوشنبه اعلام کرد که سیستم های رایانه ای اش هک شده‌اند و این مساله موجب تشدید نگرانی در کشوری شد که از نظر فنی هنوز در جنگ با همسایه اش کره شمالی است. نگرانی ها در این زمینه...

۰۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی بدافزاری از نوع ransomware شناسایی کردند که خود را نسبت به آن کاملاً ارتقاء داده است. این بدافزار جدید که ویژگی‌های خود را از ransomware ارث برده است، VirRansom یا VirLock نام دارد. این بدافزار می‌تواند فایل‌های کاربر را رمزنگاری کند. هم‌چنین به دلیل وجود خاصیت چندریختی، این بدافزار می‌تواند  نمونه‌هایی منحصربه‌فرد و یکتا از خودش  ایجاد کند.

VirLock...

۰۰:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/دى
به گزارش سایبربان

در حال حاضر کره شمالی بدترین روزهای خود را سپری می‌کند و اکثر خبرگزاری‌های ایالات متحده بر این باورند که طرح قطعی اینترنت در کره شمالی، پس از سخنرانی باراک اوباما در ارتباط با هک شدن شرکت سونی توسط هکرهای دولتی پیونگ یانگ صورت پذیرفته است.

به گزارش نیویورک تایمز، شدت این حمله سایبری به حدی است که دو شرکت امنیت سایبری ادعا می‌کنند دولت کره شمالی در حال فروپاشی است. با وجود اینکه تنها دولت و تعداد بسیار کمی از شهروندان این کشور دسترسی به اینترنت را دارا می‌باشند...

۲۳:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۳/دى