به گزارش سایبربان

با وجود افزایش استفاده از "داده های بزرگ" برای تجزیه و تحلیل ترافیک و دستگاه‌های متصل به اینترنت، موضوع حفظ حریم خصوصی داده‌ها و خطرات ناشی از افشای آنها مهمترین مسئله‌ای است که کارشناسان امنیتی به آن اشاره می‌کنند. در سال 2014، بیشترین تمرکز اصلی تنظیم کننده‌های فدرالی و ایالتی و همچنین کارشناسان حقوقی، بر سر موضوع امنیت و حریم خصوصی اطلاعات به خصوص در زمینه کسب و کار بوده است. در این گزارش، به برخی از حوادث مهم و گسترده سایبری در سال 2014 اشاره شده است.

دولت...

۱۷:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس به نقل از ان بی سی نیوز، اگر چه با حمله هکرهای منتسب به کره شمالی به سونی پیکچرز اسناد محرمانه و فیلم‌های اکران نشده آن به سرقت رفته، اما اوباما ترجیح داده از عبارت وحشیگری سایبری برای توصیف این اقدام استفاده کرده و ان را بسیار پرهزینه توصیف کند.

کارشناسان معتقدند علت پرهیز اوباما این است که از یک سو وی گزینه های بسیار محدودی برای پاسخگویی به کره شمالی در اختیار دارد و از سوی دیگر اگر بخواهد از عنوان جنگ برای توصیف اتفاق مذکور استفاده کند، آنگاه...

۱۵:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

بر اساس خبرگزاری‌های مختلف ایالات متحده، بیش از 1400 فروشگاه زنجیره‌ای استیپلز در این کشور مورد هجوم حملات هکرهای گروهی قرار گرفته است و اطلاعت شخصی شهروندان ایالات مختلف این کشور، به خصوص کالیفرنیا، در دست هکرها قرار گرفته است.

مقامات امنیتی استیپلز موفق به شناسایی بدافزارهای مخربی شده‌اند که تا اواسط ماه سپتامبر، به سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری مشغول بودند.

گزارشات قبلی در مورد حملات سایبری به فروشگاه‌های استیپلز، توسط محقق امنیتی به نام...

۱۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

با توجه به تحقیقات صورت گرفته، بیشترین آسیب پذیری‌های امنیتی کشف شده مربوط به مرورگر گوگل کروم می باشد. شرکت امنیتی Secunia تنها در ماه اکتبر 162 آسیب پذیری را در کروم افشاء کرده است. پس از کروم Avant با 159 آسیب پذیری و iTunes با 83 آسیب پذیری در رده های بعدی قرار گرفته اند.

به گزارش ماهر، این شرکت اعلام کرد که دلیل بالا بودن تعداد آسیب پذیری های کشف...

۱۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

همانطور که مراقبت‌های بهداشتی و درمانی به طور فزاینده‌ای در راه دیجیتالی شدن گام بر می‌دارند، موضوع امنیت سایبر در این تجهیزات نیز بسیار مهم تلقی می‌شوند، به گونه‌ای که بسیاری از کارشناسان امنیتی ایالات متحده آمریکا بر این باورند بزرگترین دغدغه مقامات این کشور در سال 2014، برقراری امنیت سایبر در سیستم‌های خدمات درمانی و بهداشتی است. در اینجا 5 دلیل قانع کننده وجود دارد که چرا نگرانی در این حوزه افزایش چشمگیری را به دنبال داشته است:

گزارش موسسه ...

۱۴:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

باشگاه خبرنگاران/این گوشی دارای نرم افزار پایه اندروید، دارای یک دوربین هشت مگاپیکسلی و صفحه نمایش لمسی 4.3 اینچی است. 

گفتنی است، این گوشی با استفاده از مواد معدنی موجود در کشور جمهوری دموکراتیک کنگو و مونتاژ تلفن همراه در یک کارخانه چینی ساخته شده است.  
بررسی‌ها نشان می‌دهند، ممکن است دوربین گوشی خیلی قدرتمند و چشمگیر نباشد و یا حالت لمسی صفحه نمایش آن خیلی هوشمند نباشد اما سازندگان گوشی هوشمند جدید...

۱۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

فارنت/ همان‌طور که انتظار می‌رفت این به‌روزرسانی شامل تغییرات فراوانی در اپلیکیشن لومیا کمرا و بهبود عملکرد دوربین دستگاه‌هایی همچون لومیا 1520، 830 و 930 بوده است.

از جمله ویژگی‌های اضافه شده به دوربین این دستگاه‌ها می‌توان به قابلیت‌های ضبط ویدیوی باکیفیت 4k، فلش داینامیک، قابلیت HDR خودکار، افزایش سرعت آماده به کار شدن دوربین و چندین تغییر کوچک و بزرگ دیگر اشاره کرد.بدون شک لومیا دنیم...

۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

گجت نیوز/ ماجرای هک شدن Sony Pictures به گوشی های سونی هم رسید. امروز یک عکس رندر از گوشی Xperia Z4 منتشر شده است که ادعا می شود از ایمیلی که مدیر عامل Sony Pictures فرستاده، استخراج...

۱۱:۵۹ - ۱۳۹۳/۰۱/دى
به گزارش سایبربان

زمانی که شما رانندگی می کنید ایمنی جاده بحث بسیار مهمی محسوب می شود فرقی نمی کند در حال راندن دوچرخه باشید یا یک اتومبیل. به همین دلیل شرکت های زیادی در زمینه هوشمند سازی جاده ها و خودرو ها تلاش بسیاری انجام داده اند ولی در مورد دوچرخه سواران و امنیت آن ها تلاش زیادی صورت نگرفته است اما اخیراً شرکت ولوو با طراحی یک کلاه ایمنی هوشمند گام بلندی در زمینه ایمنی دچرخه سواران برداشته است .

این کلاه ایمنی که دو شرکت  POC...

۱۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۱/دى