به گزارش سایبربان

وردپرس در حقیقت یک سیستم مدیریت محتوا برای سایت‌ها و وبلاگ‌هاست که افراد معمولی تا برنامه نویسان می‌توانند از آن برای طراحی و راه اندازی یک وبسایت استفاده کنند. این سیستم کاملا رایگان و متن باز است که باعث سوء استفاده هکرها و مجرمان سایبری از آن می شود.

برخی از کار‌شناسان بر این باورند که مشکل از نقطه ضعف پلاگینی در وردپرس به نام RevSlider است که چند ماه پیش فاش شد. این پلاگین برنامه‌ای نیست که هر شخص بتواند آن را ارتقا دهد، بنابراین...

۲۱:۴۵ - ۱۳۹۳/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

در نتیجه تحقیقات انجام شده که به طور کامل در وب سایت www.cigionline.org قرار گرفته است، 60 درصد از کاربران اینترنت با ادوارد اسنودن و افشاگری‌های آن در حیطه حریم خصوصی و امنیت آنلاین آشنا هستند. در این میان 39 درصد از کاربران اعلام داشتند که اقدامات لازم را برای محافظت از حریم خصوصی خود انجام داده‌اند....

۲۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی به تازگی بدافزار مخربی را شناسایی کرده‌اند که برای کاشت درب‌های پشتی (Backdoors) در شبکه متصل به سیستم‌های ذخیره سازی NAS طراحی شده است. این دستگاه ها توسط کشور تایوان ساخته شده و گفته می‌شود که بدافزار مذکور دسترسی کامل به مطالب این دستگاه‌ها را دارا می‌باشد.

به گفته محققان امنیتی موسسه Sans، این بدافزار با سوء استفاده از آسیب پذیری معروف...

۱۲:۱۹ - ۱۳۹۳/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

کاستین رایو (Costin Raiu)، مدیر تیم تجزیه و تحلیل و تحقیقات جهانی GReAT در آزمایشگاه امنیتی کسپرسکی، نظرات گوناگونی را در مورد نحوه حملات APT در سال آینده، همراه با چالش‌های پیش رو ارائه کرده است.

اطلاعاتی که در مورد تهدیدات مداوم پیش‌رفته در دسترس است، نسبت به اطلاعاتی که هنوز از آنها بی‌خبر هستیم بسیار کم است. کمبود این اطلاعات به این دلیل است که...

۱۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس، شرکت مایکروسافت که قبلا با سخاوتمندی با آژانس امنیت ملی آمریکا در این زمینه همکاری می‌کرد پس از افشاگری های ادوارد اسنودن اعتبار و حسن شهرت خود را از دست رفته می‌بیند و به همین علت در ظاهر مدعی است که دیگر به سهولت داده‌های خصوصی کاربرانش را در در دسترس کاخ سفید قرار نمی‌دهد.

دولت آمریکا با توسل به مقامات قضایی این کشور احکام دادگاهی فراوانی را برای شرکت مایکروسافت ارسال کرده و در قالب آنها خواستار دریافت اطلاعات هزاران کاربر این شرکت شده است....

۱۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

I2P، یک پوشش شبکه ناشناس در یک شبکه دیگر می‌باشد. I2P برای حفاظت از ارتباطات نظارتی و کنترل توسط اشخاص ثالث مانند ISPها، در نظر گرفته شده است. I2P بیشتر توسط افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نگران حفظ حریم خصوصی خود هستند. فعالان و روزنامه نگاران بخشی از این افراد محسوب‌ می‌شوند.

محققان امنیتی تلاش کردند تا با شبکه ...

۱۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۲۶/آذر
به گزارش سایبربان

به نظر می‌رسد هکرهای شرکت سونی پیکچرز، به این زودی‌ها دست از سر این شرکت بر نخواهند داشت، چرا که این بار با انتشار بیانیه‌ای در فضای مجازی اعلام داشتند که با فرارسیدن ایام کریسمس، اطلاعات حساس‌تری را افشا خواهند کرد. آنها در پیام خود بیان کردند: "ما در حال آماده سازی هدیه کریسمس، برای شما (شرکت سونی پیکچرز) هستیم. هدیه ما مقادیر بزرگتری از داده ها را در بر خواهد گرفت. مطمئنا سونی پیکچرز به بدترین حالت خود دست خواهد یافت!"

هکرهایی که با نام مستعار " نگهبانان...

۱۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۲۶/آذر