به گزارش سایبربان

محققان امنیتی یک حفره امنیتی CSRF در Blogger.com شناسایی کردند. Blogger یک ابزار برای ایجاد وبلاگ است که در سال 2003 توسط گوگل ازPyra Labs خریداری شد. این آسیب‌پذیری به هکر اجازه می‌دهد تا پست‌های عمومی ایجاد کند.

هر وبلاگی بر اساس Blogger ایجادشده باشد، در معرض این آسیب‌پذیری قرار دارد....

۲۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۲۴/آذر
به گزارش سایبربان

مقامات این دو شرکت با انتشار بیانیه مشترکی اعلام داشتند که هدف آنها از امضای این تفاهمنامه، ارائه خدمات جدید امنیت سایبری جهت تجزیه و تحلیل حملات هکری، و سپس ارائه اقدامات متقابل برای مبارزه با اینگونه حملات است.
ارائه این خدمات که قرار است در سراسر قاره اروپا، و به ویژه در آلمان به اجرا درآید، نگرانی رو به رشد مقامات امنیتی قاره سبز در مورد جاسوسی آنلاین و حفاظت از داده های مشتریان را نشان می‌دهد.
نگرانی در مورد امنیت آنلاین از زمانی به خود شدت گرفت که ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس...

۱۳:۱۵ - ۱۳۹۳/۲۴/آذر
به گزارش سایبربان

روزنامه Aftenposten چاپ نروژ، در گزارشی از خود عنوان کرد مقامات امنیتی، موفق به شناسایی ایستگاه‌های جعلی تلفن همراه موسوم به IMSI-catchers شده‌اند که ممکن است با هدف استراق سمع و نظارت بر انواع فعالیت های تلفن همراه در اسلو، پایتخت نروژ نصب شده باشند.
اکثر این ایستگاه‌ها در اطراف ساختمان پارلمان Stortingent، در نزدیکی چندین وزارتخانه و همچنین در نزدیکی اقامت نخست وزیر در Parkveien مشاهده شده‌ است.
هانس کریستین پرتوریوس (Hans Christian Pretorius)، مدیر سازمان امنیت ملی نروژ، خبرهای منتشر...

۱۱:۱۲ - ۱۳۹۳/۲۴/آذر
به گزارش سایبربان

این برنامه آندرویدی که به تازگی راه اندازی شده، " Cryptoy" نام دارد و توسط دانشجویان STEM (علوم، فناوری، مهندسی و ریاضی) و با نظارت GCHQ توسعه داده شده است.
برنامه Cryptoy، به شدت در جشنواره علوم چلتنهام از سوی آژانس نظارت دولت بریتانیا مورد تحسین قرار گرفته و در حال حاضر برای دانلود در وب سایت های مربوطه قابل دسترس می باشد. این برنامه به طور عمده برای تشویق نوجوانان بین سنین 14 و 16 سال جهت رمزنگاری و کد شکنی طراحی شده است، اما هر کسی که علاقه مند به رمزنگاری باشد می‌تواند از آن استفاده کند....

۱۰:۱۴ - ۱۳۹۳/۲۴/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، گزارشهای منتشر شده نشان می دهد شبکه مخابرات بلژیک (BELGACOM) هک شده است.
انگشت اتهام در این خصوص متوجه دستگاههای اطلاعاتی انگلیس شده است. گفته می شود دستگاه جاسوسی انگلیس با هک کردن شبکه مخابرات بلژیک توانسته است به اطلاعات کشورهای اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) دسترسی پیداکند. BELGACOM به آن علت هدف قرار گرفته است که با صدها شرکت مخابراتی در جهان ارتباط دارد و نقش بسیار مهمی در مخابرات اروپا دارد. 
سابقه این...

۰۹:۲۹ - ۱۳۹۳/۲۴/آذر