به گزارش سایبربان

این‌طور که به نظر می‌رسد، هکرها با هک کردن شبکه دولت صربستان توانسته‌اند به‌تمامی داده‌های مردم صربستان دسترسی پیدا کنند. هکرها اعلام کرده‌اند بستر اصلی اینترنت صربستان که شامل سامانه‌های شناسایی می‌شود را هک کرده‌اند. از این طریق آن‌ها توانسته‌اند به تمام داده‌های شهروندان صربستان دسترسی پیدا کنند.

دولت صربستان این حمله را رد کرده است. به همین دلیل هکرها برای اثبات کار خود تصاویری از جزئیات داده‌های هک شده شهروندان صربستانی منتشر کرده‌اند. هکرها اعلام کرده‌اند تمام داده‌...

۲۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۲۳/آذر
به گزارش سایبربان

اریک اشمیت در یک کنفرانس نظارتی در موسسه کاتو (Cato) اعلام کرد: "خبرهای جاسوسی و نظارتی توسط NSA و همتایانش در سازمان ملل متحد، آسیب فراوانی را در بسیاری از سطوح، به صنعت تکنولوژی ایالات متحده وارد کرده است. این موضوع باعث شده تا بسیاری از اروپایی‌ ها نسبت به شرکت‌های فناوری ایالات متحده برای نگهداری داده‌های شخصی خود بی اعتماد شوند."
اشمیت همچنین به تلاش‌های بی وقفه سازمان اطلاعات GCHQ بریتانیا، برای رهگیری ترافیک بین مراکز داده گوگل از طریق یک مقاله روزنامه اشاره کرد و گفت: "من واقعا درباره...

۱۵:۰۱ - ۱۳۹۳/۲۳/آذر
به گزارش سایبربان

این بدافزار که از سوی محققان امنیتی شرکت Blue Cat با عنوان "چارچوب حمله آغازین" شناخته می‌شود، برگرفته از فیلمی با نام "Inception" است که در آن یک سارق وارد رویاهای مردم شده و اسرار ناخودآگاه آنها را به سرقت می‌برد.
دلیل اصلی انتخاب این اسم، استفاده از لایه‌های زیادی است که در طراحی این بدافزار مخرب به کار گرفته شده و به راحتی می‌تواند حملات بسیار هدفمندی را بر روی رایانه قربانی به اجرا در آورد و اطلاعات محرمانه وی را به سرقت ببرد.
محققان شرکت مذکور اعلام داشتند این تروجان یکی از پیچیده‌...

۱۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۲۳/آذر
به گزارش سایبربان

محمود خسروی در گفتگو با مهر در خصوص آخرین وضعیت اجرای فیلترینگ هوشمند در کشور گفت: هدفمند کردن فیلترینگ، احراز هویت کاربران در زمان دسترسی، استفاده از نرم افزارهای بومی شرکت های دانش بنیان و نیز تعیین دسترسی به اینترنت متناسب با شرایط کاربر از جمله برنامه های مدنظر برای مدیریت یکپارچه سامانه فیلترینگ کشور است.
وی با بیان اینکه اجرای این پروژه آغاز شده و کار بسیار زیادی را می طلبد، افزود: در پروژه فیلترینگ هوشمند ارتقای سیستم فعلی فیلترینگ هوشمند در نظر گرفته شده است.
مدیرعامل شرکت...

۱۰:۵۰ - ۱۳۹۳/۲۳/آذر
به گزارش سایبربان

دامنه‌های هدف قرار داده شده، متعلق به رسانه‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش (مانند facebook.education.gov.uk) می‌باشند  که همراه با پیامی علیه علیه اسرائیل و ایالات متحده آمریکا تخریب شده‌اند.
متن پیامی که این گروه از هکرها از خود بر جای گذاشتند به شرح ذیل می باشد: "سلام به جهان، سلام به مسجد الاقصی و فلسطین. آمریکا و اسرائیل، چرا بی دلیل مردم غزه را می کشید؟ بدانید این جنگی را که آغاز کرده اید، سرانجام به نفع مردم فلسطین به پایان خواهد رسید."
لازم به ذکر است که تصاویری از وب سایت های...

۱۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۲۳/آذر
به گزارش سایبربان

در همین زمینه بنیامین لاوسکی، مدیر گروه خدمات مالی نیویورک، نامه‌ سه صفحه ای خود را به بخش‌های مالی ارسال کرده است که در آن بررسی روش‌های جدید امنیت سایبر توضیح داده شده است. این نامه شامل سوالات امنیت سایبری، به عنوان بخشی از بررسی اطلاعات فناوری در هر موسسه است.
وی در مورد آسیب ناشی از حملات سایبری به موسسات مالی اعلام داشت: "حملات سایبری یک تهدید بالقوه برای بازارهای مالی ایالات متحده به حساب می آیند و به شدت می توانند زندگی مالی مردم را تحت تاثیر قرار دهند."
رگولاتوری وال استریت...

۰۹:۵۸ - ۱۳۹۳/۲۳/آذر
به گزارش سایبربان

وب گاه اسرائیلی هاآرتص بر اساس ویدئویی که وزیر اقتصاد دولت رژیم صهیونیستی در صفحه فیس بوک خود منتشر کرده بود، نوشت شرکت آمریکایی یو.اس.تی گلوبال قصد دارد یک مرکز توسعه آموزش در اسرائیل افتتاح کند. قرار است هزاران کارشناس نرم‌افزار در این مرکز دوره‌های امنیت سایبر بگذراند.

...

۰۷:۵۵ - ۱۳۹۳/۲۳/آذر