به گزارش سایبربان

محققان Security Explorations گزارش دادند که چندین آسیب پذیری جدی را در محیط جاوای Google App Engine کشف کرده اند. Google App Engine بخشی از پلت فرم ابری گوگل می‌باشد.

Google App Engine یک PaaS است که به برنامه های سفارشی سازی شده اجازه می‌دهد تا با استفاده از دامنه وسیعی از زبان‌های معروف و چارچوب‌های کاری...

۱۱:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۹/آذر
به گزارش سایبربان

جایی در عمق کره شمالی، مرکزی به نام اداره 121 (Bureau 121) وجود دارد که جنگجویان سایبری خبره این کشور در آن جمع شده اند. برخی معتقدند که این گروه و یا گروه‌های مشابه در کره شمالی، مسئول حملات مخرب به شرکت سینمایی سونی پیکچرز (Sony Pictures) هستند. این افراد باور دارند ساخت فیلم کمدی "The Interview" (مصاحبه) انگیزه لازم برای حملات را به جنگجویان سایبری پیونگ یانگ، داده است. موضوع فیلم "مصاحبه" تلاش چند آمریکایی برای ترور رهبر کره شمالی است. همچنین این کشور مضنون به انجام حملات مشابهی بر علیه شرکت‌های...

۱۱:۳۱ - ۱۳۹۳/۱۹/آذر
به گزارش سایبربان

به طور کلی، شرکت مایکروسافت هفت بولتن امنیتی را برای ماه دسامبر منتشر کرده است که سه مورد از آنها بسیار مهم هستند. این هفت بولتن مربوط به پوشش آسیب پذیری‌های امنیتی موجود در ویندوز (نسخه سروری و نسخه دسکتاپ)، Office، سرور Exchange، سرور SharePoint و مرورگر اینترنت اکسپلورر می‌باشد.

ولفگانگ کاندک، افسر ارشد فناوری شرکت امنیتی Qualys...

۱۱:۲۹ - ۱۳۹۳/۱۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری دولتی شین هوا، لو وی (Lu Wei)، رئیس اداره فضای مجازی کشور چین در دیدار با تیم کوک عنوان داشت که کشورش برای تمامی محصولات تکنولوژی و فناوری دارای بازار آزاد است، اما تمامی آنها باید "حفاظت از امنیت ملی کشور" و محافظت از حریم خصوصی کاربران را در نظر داشته باشند.

وی در ادامه افزود: قبل از ورود هر یک از محصولات فناوری به بازار چین، یک ارزیابی امنیت سایبری بر روی محصول مورد نظر انجام می گیرد.

در...

۰۰:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۹/آذر
به گزارش سایبربان

این رویداد، که سال پنجم خود را سپری می کرد، حضور گسترده هکرها، کارشناسان امنیتی، کارشناسان صنعتی، نمایندگانی از شرکت‌های مختلف از جمله بانک‌ها و شرکت ارتباطات از راه دور و همچنین دانشجویان را به دنبال داشت. شایعاتی نیز شنیده می‌شد که سازمان‌های اجرای قانون از کشورهای مختلف نیز در این کنفرانس حضور داشتند.

DefCamp همچنین میزبان بزرگترین رقابت CTF در رومانی و اروپای شرقی و مرکزی است، که تیم‌های مختلفی از اروپا با...

۰۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۹/آذر
به گزارش سایبربان

 این کمپین به گونه‌ای طراحی شده است که با ارسال ایمیل‌های جعلی از شرکت‌های معتبری مانند وودافون، Telekom و Volksbank، کاربران را فریب داده و سیستم آنها را به انواع بدافزارها آلوده می کند.

پیام ها به زبان آلمانی نوشته شده و در آنها فاکتوری ارائه شده که به آدرس گیرنده اشاره دارد. اما در پس این نوشته ها برنامه های مخرب قرار گرفته اند.

محققان شرکت AVG با...

۰۰:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۹/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس، حمله به فروشگاه آنلاین پلی‌استیشن سونی باعث شد که فروشگاه یاد شده در سطح جهان به مدت حداقل دو ساعت در دسترس نباشد.

سونی چند هفته‌ای است که با حملات متعدد هکری دست و پنجه نرم می کند. هفته گذشته هم شبکه رایانه‌ای سونی پیکچرز هک شد و اطلاعات دهها هزار نفر شامل کارمندان و افراد مشهور طرف قرارداد با این شرکت به سرقت رفت. این حمله همچنین منجر به سرقت برخی فیلم های سینمایی جدید تولید شده توسط استودیوی فیلم سازی سونی و انتشار آنها در فضای مجازی شد....

۰۰:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۹/آذر