به گزارش سایبربان

محققان امنیتی مدل جدیدی از بدافزار لینوکسی Turla که به‌منظور حمله به سامانه‌های لینوکسی استفاده می‌شود، را شناسایی کرده‌اند. نام این  نسخه جدید Penquin Turla است.

به گفته محققان امنیتی Turla یکی از پیچیده‌ترین بدافزارها در تاریخ است. محققان امنیتی بر این باورند که Turla توسط روسیه ساخته‌شده است و یکی از چندین سلاح‌ سایبری روسیه است!

Penquin Turla...

۲۲:۵۰ - ۱۳۹۳/۱۸/آذر
به گزارش سایبربان

به گزارش سايت خبری پلیس فتا سرگرد حمید کیانی، سرپرست اداره پیش‌گیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا، با بیان این‌که شبکه‌های Wireless و wi-fi یا بی‌سیم در کشور ما روند رو به رشدی داشته است، گفت: ایجاد یک شبکه بی‌‌سیم برای همه امکان‌پذیر است و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مراکز تجاری و ادرای برای جلب توجه و آسایش مشتریان و مراجعه کنندگان خود از شبکه...

۱۵:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۸/آذر
به گزارش سایبربان

محققان دریافته‌اند که آخرین نوع این تهدید سایبری، که با نام Vawtrack نیز شناخته می‌شود، از طریق بدافزارهای مخرب دیگر باعث آلوده شدن سیستم کاربران در این کشورها شده است. به عنوان مثال می توان به تروجان  Zemot اشاره کرد که با استفاده از باتنت‌های Asprox یا  Kuluoz به نصب سایر بدافزارهای مخرب دیگر بر روی رایانه ها کمک می‌کنند.

...
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۸/آذر
به گزارش سایبربان

پس از حمله هکرهای ناشناس به سیستم های رایانه ای شرکت سونی پیکچرز،‌ هر روز شاهد اخبار جدیدی از افشای اطلاعات مهم این شرکت از سوی هکرها و انتشار آنها در شبکه های اجتماعی می باشیم. این حمله سایبری باعث شده است تا آبروی سونی به شدت در معرض خطر قرار بگیرد و تا به الان تبعات بدی را برای این شرکت در عرصه تجاری به همراه داشته است.

هکرهای ناشناس در اقدام جدید خود، به انتشار ایمیل‌های مقامات ارشد این شرکت پرداخته و در پیامی اعلام داشته اند: "ما تقاضای خود را به صورت...

۱۳:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۸/آذر
به گزارش سایبربان

این حکم در حالی منتشر شده است که قانون آزادی خواهی ایالات متحده آمریکا، محدود کردن دسترسی آژانس امنیت ملی به این پرونده ها را دنبال می کند. تصویب کنندگان این قانون همچنین به دنبال تعیین مقررات لازم برای حفظ و ترویج حریم خصوصی در رسیدگی به دادگاه های مخفی آمریکا می‌باشند.

در پی افشاگری های پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، ادوارد اسنودن، دولت این کشور متهم به جمع آوری ابرداده های تلفن شهروندان آمریکایی از شرکت مخابراتی ورایزون گردید. پس از آن رئیس جمهور باراک اوباما،...

۱۲:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۸/آذر
به گزارش سایبربان

برنامه‌های رایانه‌ای مخرب کار جاسوسان را از همیشه آسان‌تر کرده اند.
30 سال از زمانی که نویسنده آمریکایی-کانادایی ویلیام گیبسون (William Gibson)، رمان Neuromancer را نوشت می‌گذرد. عبارت "فضای سایبر" اولین بار در این رمان استفاده شد. گیبسون در این رمان آینده‌ای را فرض می‌کند که در آن هکرها استخدام می‌شوند و شرکت‌های بزرگ در جستجوی اسرار دیگر شرکت‌ها به سامانه‌های رایانه‌ای یکدیگر هجوم می‌آورند. گیبسون در مورد جهت حرکت در این راه درست می‌گفت، اما در مورد جزئیات؛ خیر. زیرا این شرکت‌ها یا نوجوانان...

۱۱:۳۰ - ۱۳۹۳/۱۸/آذر
به گزارش سایبربان

بروس شنایر (Bruce Schneier) یک رمزنگار و نویسنده آمریکایی است که در زمینه امنیت رایانه تخصص دارد. او تاکنون 12 کتاب در زمینه‌های امنیت رایانه، رمزنگاری و دیگر زمینه‌های مرتبط با علوم رایانه نوشته است. پس از انتشار اخبار مختلف در مورد بدافزار رگین، شنایر در مقاله‌ای با عنوان "شرکت‌های آنتی ویروس باید در مورد کشفیات خود از بدافزارهای دولتی صادق و صریح باشند". ضمن انتقاد از سکوت چند ساله شرکت‌های آنتی ویروس در خصوص رگین، دلایل این پنهان کاری را بررسی کرد.

شرکت‌های آنتی...

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۱۸/آذر
به گزارش سایبربان

سازمان دفاع امریکا از توسعه یک پروژه دفاعی درزمینهٔ سایبر بانام System-Aware Secure Sentinel پشتیبانی می‌کند. این پروژه عملاً یک دیوار دفاعی است که توسط گروه تحقیقاتی شامل دانشگاه‌های University of Virginia و Georgia مؤسسه of Technology درحال‌توسعه است.

امروزه پهباد به‌طور وسیعی در جنگ و به دست آوردن اطلاعات جاسوسی استفاده می‌شوند. اما حمله‌های سایبری نیز به این هواپیماها در حال شدت...

۰۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۸/آذر