به گزارش سایبربان

دیجیاتو/ در حدود 2 سال پیش، غول لوازم الکترونیکی کره جنوبی، محصولی را معرفی کرد که در واقع یک ماوس چشمی محسوب می شود و نام آن را EYECAN نهاد. حال بعد دو سال این شرکت نسل دوم این محصول را با...

۱۵:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

گویا پروتکل‌های رمزگذاری که از آنها برای ایمن کردن اطلاعات منتقل شده در فضای اینترنت استفاده می‌شود، نقص‌هایی قدیمی در طراحی دارند که باعث به وجود آمدن نقطاط ضعف در آنها شده است.

هنگامی که بر روی رمزگذاری در تمام اینترنت تاکید می‌شود، باید پروتکل‌هایی که این کار را انجام می‌دهند نیز امن باشند تا کار حفظ امنیت به درستی انجام شود. مشکل اینجاست که گویا این پروتکل‌ها در انجام وظایفشان مشکل دارند؛ مشکلی که کار‌شناسان آژانس امنیت شبکه و اطلاعات اتحادیه اروپا قصد...

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

خبرهای امنیتی حاکی از آنست که طراحی بدافزاری قابل نصب در شارژر سیگارهای الکترونیک، عاملی برای سرقت اطلاعات رایانه شده است.

هکرهای چینی بدافزاری را طراحی کرده اند که با کمک شارژر سیگار الکترونیکی به سرقت اطلاعات می‌پردازد. این شارژر هنگامی که به درگاه USB رایانه برای شارژ متصل می شود، به محض برقراری ارتباط با رایانه، بدافزار فعال شده و به تمامی اطلاعات موجود دسترسی پیدا می‌کند.

برخی از شرکت های بزرگ آمریکایی ادعا می کنند...

۱۵:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

در روز گذشته مشخص گردید که یکی از ابزارهای جاسوسی سایبری با نام Regin جهت جاسوسی از زیرساخت های اصلی دولت ها طراحی شده و کشور ایران نیز یکی از اهداف اصلی این بدافزار بوده است. اما در حال حاضر جزئیات بیشتری در مورد این بدافزار منتشر شده است که در ذیل به آنها اشاره شده است.

شرکت سیمانتک یک گزارش 22 صفحه‌ای را در مورد بدافزار Regin منتشر کرده است که تحت عنوان یک پلتفورم جاسوسی سایبری قوی شرح داده شده و...

۱۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

ورود به حریم خصوصی افراد در دنیای مجازی از طریق دسترسی به وب‌کم‌ها مساله جدیدی نیست اما اگر شما به اینترنت متصل هستید و لپ‌تاپ یا رایانه ای دارید که وب‌کم دارد و پسورد پیش‌فرض وب‌کم را هم عوض نکرده‌اید، در اینصورت در معرض خطر بزرگی قرار گرفته‌اید و هر لحظه هکرها ممکن است به سیستم شما دسترسی پیدا کرده و از تمام فعالیت خصوصی شما در خانه فیلم یا عکس تهیه کنند.

خبرگزاری های بریتانیا اعلام کردند وب سایتی که از داخل روسیه کنترل می‌شود، با...

۱۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

شبکه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که آنچه را می‌خواهید به دیگران نمایش دهید و مدیریت کنید، اما در فیس‌بوک این قضیه به طور کامل کنترل نمی‌شود و شما حاکم اصلی نشان دادن اطلاعات خود به دیگران در این شبکه اجتماعی نیستید.

در اوایل ماه جاری میلادی، فیس‌بوک صفحه جدیدی را درباره " اصول اولیه حریم خصوصی" راه اندازی کرد.

این صفحه گام به گام به شما توضیح می‌دهد که چگونه با انجام تنظیمات امنیتی در مورد پست‌ها و مشخصات خود، مدیریت لیست دوستان خود...

۱۵:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

در جریان عملیات، با ورود یک گروه کوچک از بازدید کنندگان به اتاق‌های تاسیسات تارتو مانیتورها خاموش و سکوت حاکم می‌شد. افسری ناگهان فریاد زد: "تخته را پاک کنید!" ظاهراً او نگران بود یک آدرس آی‌پی ناخوانا –رشته‌ای نامفهوم از حروف، اعداد و نمادها- راه خروج از جنگل‌های استونی را پیدا کند.
در یک خط داستانی ترسناک تر، مجرمان خانواده یک افسر ارشد ناتو را گروگان گرفته بودند و از او می‌خواستند حجم عظیمی از اطلاعات طبقه بندی شده را از شبکه‌های نظامی و امن پیمان ناتو سرقت کند.
لوک دندورند (Luc...

۱۳:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

خبر آنلاین/ نسخه جدید و آزمایش‌شده بالن گوگل قادر است تا یک‌صد روز در استراتوسفر زمین خدمات رایگان اینترنتی به مردم جهان عرضه کند. هرچند برخی پروژه‌های گوگل مانند عینک  گوگل به خوبی جلو نمی‌رود، اما پروژه‌ای مانند بالن گوگل (Project Loon) هم خوب جلو می‌رود و هم شرکای خوبی هم پیداکرده است...

۱۳:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

هفته گذشته (17-23 نوامبر)، ناتو بزرگترین مانور جنگ‌های دیجیتال جهان را برگزار کرد. تمهیدات امنیتی آنقدر سختگیرانه بود که ناتو از بیم هک شدن هک‌های شبیه سازی شده‌ی خود، خبر وجود این برنامه را تا لحظه‌ی آغاز آن منتشر نکرد.
بیش از 670 سرباز - از 80 سازمان متعلق به 28 کشور- در این برنامه شرکت کردند تا این مانور را به بزرگ‌ترین تمرین سایبری ناتو تبدیل شود؛ دو برابرِ بزرگ‌ترین تمرین‌ سایبری ناتو در گذشته.
از زمانی که بحران اوکراین، پیمان ناتو و روسیه را به سوی یک رویارویی سرد کشاند، نقاط ضعف...

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر
به گزارش سایبربان

روزنامه آمریکایی The Hill در دروغی آشکار گفت پهباد RQ170 آمریکا در ایران سقوط کرده بود. این روزنامه نوشت: 
یکی از مثال‌های ظرفیت شگرف و جدید ایران، توانایی آنان در مهندسی معکوس پهباد آمریکایی بود؛ پهبادی که پس ازسقوط در مرزهای ایران به دست ایرانی‌ها افتاد. برای یافتن دسترسی و فهمیدن نرم‌افزار این پهباد از تکنیک‌های پیشرفته هک استفاده شده بود. مقامات آمریکایی هفته گذشته اعلام کردند شک دارند کیفیت نسخه ایرانی با پهباد آمریکایی برابر باشد.
اما، دیوید کندی (David Kennedy)، مدیر عامل شرکت...

۱۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۴/آذر