به گزارش سایبربان

از سال 2010، آسوشیتد پرس پژوهشی در خصوص نشت اطلاعات از دولت آمریکا انجام داده است که نشان می‌دهد هر ساله کارکنان بسیاری از سازمان‌های دولتی، بدون آنکه متوجه باشند، باعث بوجود آمدن دست کم نیمی از حوادث سایبری می‌شوند.
دولت آمریکا از ظهور ادوارد اسنودن‌ها از درون سازمان‌های دولتی و انتشار اطلاعات سّری وحشت دارد، در حالی که این بیشتر کارمندان و پیمانکاران دولت هستند که با عادت‌های غلط خود، پرتوکل‌های امنیت را زیر پا می‌گذارند. این عادت‌های غلط در کارمندان تمام سازمان‌های دولتی وجود دارد از وزارت...

۰۹:۲۸ - ۱۳۹۳/۲۲/آبان
به گزارش سایبربان

این حمله که "Masque Attack" نام دارد نسخه‌های iOS7 و iOS8 را آلوده می‌کند و اساس کار آن همانند حمله WireLurker  می باشد. در حمله WireLurker ابتدا رایانه های مک مورد نفوذ قرار می گیرند و در صورت اتصال گوشی یا تبلت به آنها از طریق پورت USB به سرعت به آیفون یا آی پد منتقل می...

۰۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۲۲/آبان
به گزارش سایبربان

مرکز ملی هماهنگی سایبری هند (National Cyber Coordination Centre) موسوم به NCCC یکی از پیشنهادات مطرح شده در دولت هند می باشد و مقامات این کشور مبلغی معادل 13 میلیون پوند را برای اجرایی کردن آن در نظر گرفته اند.

هدف NCCC برای...

۰۸:۴۳ - ۱۳۹۳/۲۲/آبان
به گزارش سایبربان

پایگاه businesswire.com نوشت: لابراتوار کسپرسکی اعلام کرد پس از تجزیه و تحلیل 2000 فایل استاکس نت که در مدت دو سال جمع آوری شده است، امروز (11 نوامبر 2014) می‌تواند اولین قربانیان کِرم استاکس نت را شناسایی کند.

محقق امنیتی با نام Kim Zetter کتابی را با عنوان "شمارش معکوس روز-صفرم" (Countdown to Zero Day on Stuxnet) در مورد بدافزار استاکس‌نت منتشر کرده است که نحوه توزیع ویروس استاکس...

۰۸:۲۹ - ۱۳۹۳/۲۲/آبان
به گزارش سایبربان

خبرگزاری واشنگتن پست با انتشار خبری مبنی بر سرقت اطلاعات پستی 800 هزار نفر از شهروندان ایالات متحده اعلام کرد که هکرهای دولتی چین مظنون اصلی حمله به شبکه های رایانه ای اداره پست آمریکا می باشند.

این نفوذ در اواسط ماه سپتامبر شناسایی شده است و مقامات امنیتی FBI مسئولیت بررسی این هک را بر عهده گرفته است.

اخبار منتشر شده در مورد این هک به خدمات پستی ایالات متحده در حالی منتشر شده است که باراک اوباما برای مذاکرات اقتصادی با...

۰۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۲۲/آبان
به گزارش سایبربان

Dridex جانشین تروجان های بانکی Cridex، infostealer شده است که از طریق کمپین های اسپم و صفحات حاوی کیت های بهره برداری میان کاربران توزیع می شود.

این بد افزار مخرب به گونه ای طراحی شده است که با نفوذ به حساب کاربران از طریق وب سایت های سازمان های مالی، به سرقت مدارک بانکی آنلاین می پردازد.

محققان امنیتی شرکت Trend Micro کمپینی...

۰۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۲۲/آبان