به گزارش سایبربان

محققان امنیتی گروهی هکی با نام Darkhotel را شناسایی کردند که حداقل چهار سال از زمان فعالیتشان می گذرد. این گروه مدیران ارشد شرکت ها را در هنگام مسافرت، هدف حمله خود قرار می دهند. این گروه داده های حساس افراد را هنگام استراحت در هتل سرقت می کنند.

سرقت اطلاعات حساس افراد و پاک کردن هر نوع ردپا نشان از توانایی بالای اعضای این گروه هک دارد. هم چنین آن ها هرگز یک فرد را دوبار مورد بررسی قرار نداده اند.

افرادی که به منظور سرقت داده استفاده می شوند، عموما شامل...

۲۲:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش باشگاه خبرنگاران، آسوشیتدپرس در گزارشی درباره حملات سایبری به نهادهای فدرال آمریکا نوشت: تلاش های دولت فدرال آمریکا که سالانه ده میلیارد دلار به حفاظت از اطلاعات محرمانه اختصاص می دهد، در مقایسه با موج حملات سایبری سارقان، کشورهای متخاصم و هکرها ناچیز به نظر می رسد. 
گزارش این هفته آسوشیتدپرس نشان می دهد مسئولان فدرال امنیت سایبری با چالش دیگری نیز رو به رو هستند: کارکنان دولتی و پیمانکاران اغلب با کلیک کردن روی لینک های حاوی بدافزار، گم کردن اطلاعات و تجهیزات حاوی اطلاعات( همچون فلش...

۱۴:۵۳ - ۱۳۹۳/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرنگار مهر، محمود واعظی در حاشیه سمینار تشریح برنامه های وزارت ارتباطات برای گذر به نسل جدید آدرس های عددی اینترنت، گفت: این وزارتخانه درصدد ارتقای سیستم فیلترینگ شبکه های اینترنتی است که بر این اساس توافقنامه ای میان شرکت ارتباطات زیرساخت و پژوهشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات ماه گذشته مبادله شد تا از نظر فنی، سیستم فیلترینگ سایت های اینترنتی ارتقا یابد....

۱۴:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

 این بسته امنیتی 16 به‌روزرسانی امنیتی را ارائه خواهد کرد که شامل مرورگرهای اینترنت، ویندوز، Office،  Exchange ServerوServer  SharePoint خواهند بود. 5 مورد از به روزرسانی های مذکور بحرانی به حساب می آیند و 9 مورد در دسته مهم و دو مورد هم دارای آسیب پذیری متوسط می باشند.
به گفته بسیاری از کارشناسان امنیتی، این به‌روزرسانی یک کار عظیم است که مایکروسافت می‌خواهد در ماه نوامبر انجام دهد.
یکی از به‌روزرسانی‌های مهم مایکروسافت، جلوگیری از هک شدن سیستم از راه دوراست و این به‌روزرسانی دیگر اجازه...

۱۴:۰۹ - ۱۳۹۳/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

اداره سیگنال های استرالیا موسوم به ASD، به تمامی صنایع کسب و کار در این کشور هشدار داد در حالی که دولت خود را برای میزبانی از رهبران جهان در اجلاس G20 آماده می کند، به احتمال زیاد هکرهایی از روسیه و چین نیز خود را برای حملات سایبری گسترده به زیرساخت های استرالیا آماده می کنند.
در همین ارتباط اداره مشاوره امنیت سایبری G20 می گوید: "هدف قرار دادن رویدادهایی مهمی مانند G20 از سوی دشمنان خارجی و مجرمان سایبری یک تهدید واقعی و ماندگار به حساب می آید و حتی در پاره ای از موارد لطمات جبران ناپذیری را...

۱۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

دیجیاتو/ ال جی اخیرا به طور ناگهانی خبر داده که جدیدترین تلفن هوشمندش، جی 3، در این هفته به روز رسانی نسخه 5.0 از اندروید را دریافت خواهد کرد. به گفته ال جی این به روز رسانی در این هفته  برای...

۱۲:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

نظارت جمعی، ردگیری ارتباطات دیجیتال و جمع آوری اطلاعات شخصی در تعریف دو کشور از جمع آوری گسترده اطلاعات آمده است که باید به عنوان نقض حقوق بشر شناخته و محکوم شوند.
هارالد براون، سفیر آلمان در سازمان ملل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: "به عنوان سرپرست جهانی حقوق بشر، سازمان ملل متحد باید نقش کلیدی را در دفاع از حق حریم خصوصی و آزادی عقیده و بیان در دنیای دیجیتال ما بازی کند."
در قطعنامه پیشین که در ماه نوامبر گذشته به تصویب رسید، دو کشور پیش نویس قطعنامه کنونی را اصلاح کردند تا منع جمع...

۱۲:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۹/آبان
به گزارش سایبربان

با توجه به خبر های منتشر شده از سوی شرکت اپل ، این شرکت دست روی دست نگذاشته و قصد دارد هر چه سریع‌تر سرمایه‌ خود در خرید بیتس را به کارانداخته و سود آوری داشته باشد. شایعه ساخت هدفون بیتس با برند اپل از آنجا شروع شد که اسناد اف‌.‌سی.‌سی (کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا) از ساخت این هدفون خبر دادند.

این اطلاعات اشاره به محصولی دارد که از لحاظ ساخت و طراحی شباهت‌های زیادی به هدفون مدل Solo 2 بیتس...

۱۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۹/آبان