به گزارش سایبربان

بر اساس گزارش محققان امنیتی Operation Huyao، سایت های فروش را هدف حمله های فیشینگ خود قرار داده است. زیرا کاربران در این سایت ها اطلاعات مهم کارت های اعتباری خود را وارد می کنند که بسیار ارزشمند هستند.

در روش های قدیمی فیشینگ، هکر یک سایت را کاملا شبیه سازی می کند و آدرس آن را از طریق ایمیل یا روش های دیگر پخش می کند. یک کپی خوب از سایت اصلی، نقش اصلی را در پیاده سازی این حمله ایفا می کند.

اما در روش جدید فیشینگ، حمله بر اساس صفحاتی...

۲۰:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

شارژر 2 برای گوشی های دارای پورت میکرو USD مناسب بوده و با قدرت 40 درصد سریع تر از شارژرهای معمولی گوشی را شارژ می کند. این شارژر در حال حاضر برای ...

۱۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

محققین از افراد مورد مطالعه در این تست خواسته اند که نخست نوشته ای را با صدای بلند و سپس آن را در ذهن خود بخوانند تا در نهایت با توجه به فعالیت اعصاب مغز، یک الگوی قابل مرتبط در این دو حالت بیابند.

البته اگر تصور می‌کنید که این وسیله نیز در نهایت سر از نیروهای پلیس و نظامی برای اعتراف گیری از متهمین در خواهد آورد، باید بدانید که هدف اصلی محققین این...

۱۷:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

بد افزار یا Malware چیست؟

به عبارت ساده، بدافزارها نوعی نرم افزار هستند که برای انجام اقدامات مخرب ساخته می شوند. در واقع اصطلاح بد افزار (Malware) ترکیبی از دو واژه مخرب(malicious) و نرم افزار(Software) می باشد. هدف نهایی خرابکارهای اینترنتی نصب نرم افزارهای مخرب بر روی کامپیوتر یا دستگاه های تلفن همراه شما برای بدست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود می باشد که پس از نصب،می توانند کنترل کامل...

۱۶:۴۷ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

این گروه جاسوسی سایبری افزونه های مختلفی را برای بدافزار BlackEnergy تهیه کرده اند که در محیط های Linux و Windows کاربرد دارند. این افزونه ها امکانات گوناگونی به بدافزار اضافه می کنند. امکاناتی نظیر سرقت گواهینامه های دیجیتالی، دسترسی از راه دور، پاک کردن دیسک های سخت، رصد درگاههای مختلف و سرقت رمزهای عبور.
شرکت امنیتی Kaspersky گزارشی را منتشر کرده که در آن، به تعدادی از ابزارهای جانبی این گروه که برای بدافزار BlackEnergy طراحی شده اند، اشاره شده است.
کارشناسان کسپرسکی بیان می کنند که...

۱۵:۵۶ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

دلیل اصلی این اقدام، نگرانی مقامات روسی در مورد سرویس iCloud است که در ماه های اخیر و به دلیل انتشار عکس های خصوصی افراد معروف سرو صدای زیادی به پا کرده است.
در قانون جدید استفاده از هر گونه دستگاهی که سرویس iCloud شرکت اپل در آن وجود داشته باشد، منع شده است. دلیل وضع این قانون، نگهداری آنلاین فایل ها و اطلاعات در این سرویس شرکت اپل عنوان شده است. همچنین سرورهای مورد استفاده این شرکت در کشور امریکا قرار دارند و به همین دلیل دولت روسیه از این بابت بسیار نگران می باشد.
قانون یاد شده صرفا...

۱۵:۴۰ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

یک شرکت امنیتی در امریکا گزارش می‌دهد که کاربران اپل در چین با یک بدافزار مهاجم و فعال مواجه شده‌اند که از طریق سیستم عامل OS X مک به آی‌پد و آی‌فون نفوذ کرده و آن‌ها را آلوده می کند.
شرکت امنیتی Palo Alto Networks این بدافزار را WireLurker نامیده است و تنها زمانی قابل انتقال به آی‌فون و آی‌پد است که آنها را از طریق کابل  USB به یک رایانه یا لپ‌تاپ مک متصل کرد.
این نخستین بدافزاری است که می‌تواند همچون ویروس‌های سنتی، اپلیکیشن‌های iOS را آلوده کند. گفته می شود این بدافزار حدود ٤٦٧...

۱۵:۱۳ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی شرکت امنیتی پاندا که بدافزارهای رایانه‌ای را زیر نظر دارند، اعلام داشتند که روزانه به طور متوسط ۲۲۷ هزار و ۷۴۷ بدافزار در دنیا تولید می‌شوند؛ این یعنی ۱۵۸ بدافزار جدید در هر دقیقه!
این شرکت از تولید ۲۰ میلیون بدافزار در سه ماهه سوم سال جاری میلادی خبر داده و گفته که سه چهارم آن‌ها تروجان، ۹ درصد ویروس و ۴ درصد کرم‌رایانه‌ای بوده‌اند.
چین آلوده‌ترین منطقه دنیا از لحاظ بدافزارهاست و پس از آن، پرو و بولیوی قرار دارند.
یکی از نکات قابل توجه در تولید بدافزارها اینست که...

۱۴:۲۷ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش فارس، دکتر حمدون توره دبیر کل اتحادیه بین المللی مخابرات در اظهار نظری در این مورد گفته که زمان آن فرارسیده تا ترافیک وب به برقراری ارتباطات مشروع اختصاص یابد.
وی افزوده است: مقابله با گسترش دامنه ارسال هرزنامه ها و حفاظت از داده های کاربران یک دغدغه جدی در میان کاربران گوشی های هوشمند و خدمات اینترنت است. ما نیازمند یافتن راه حلی جهانی برای مقابله با این مشکل هستیم که هزینه های سنگینی را نیز تحمیل نموده است.
حال این اتحادیه با همکاری جامعه اینترنت به دنبال یافتن راه‌هایی به...

۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان
به گزارش سایبربان

بدافزار سرقت اطلاعات موسوم به Rovnix که سیستم عامل ویندوز را هدف می‌گیرد هم اکنون به طور وسیعی در بخش‌هایی از دنیا فعال شده است. به گزارش شرکت امنیتی بیت دیفندر،Rovnix  رایانه های متعددی در کشورهای آلمان، ایتالیا، آمریکا و ایران به این ویروس آلوده شده اند.
در گزارش این شرکت عنوان شده است که تنها ٨٧ درصد از رایانه های آلوده در بریتانیا قرار دارند و Rovnix  موجب آلوده شدن بیش از ١٣٠ هزار رایانه شده است.
تروجان سرقت اطلاعات Rovnix توسط ایمیل منتشر می‌شود و می‌تواند رایانه های دارای سیستم...

۱۴:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۷/آبان