به گزارش سایبربان

محققان امنیتی اعلام کردند، پروتکل های uIP و lwIP که در اینترنت اشیا استفاده می شوند، به حمله های مسمومیت کش آسیب پذیر هستند. این آسیب پذیری می تواند با ترافیکی شبکه را به سرورهای مخرب هدایت کند.

uIP کوچکترین پشته داده TCP/IP است که در میکروکنترلرها استفاده می شود. میکروکنترلرها به دلیل داشتن محدودیت های RAM و سایز کد، نمی توانند از پشته معمولی ...

۱۶:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

محققان امنیتی نوع جدیدی از بدافزار دستگاه های کارت خوان را شناسایی کردند که از همان کدهای Backoff استفاده می کند و توانسته چندین ویژگی جدید به آن اضافه کند. محققان امنیتی این بدافزار جدید را ROM  نامیده اند که با کد W32/Backoff.B!tr.spy شناخته می شود.

ROM به مانند Backoff می تواند داده های کارت های اعتباری که در دستگاه های کارت خوان استفاده می شود، به دست آورد...

۱۴:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در دو ماه گذشته اقدامات خوبی از سوی دانشگاهیان و گروه‌های داخلی برای ایجاد شبکه‌های جدید انجام شده گفته با وجودی که از نظر اقتصادی برای وزارت ارتباطات مناسب نیست اما با توجه به استقبال جوانان به این شبکه‌ها دولت تصمیم دارد که استفاده از این شبکه‌ها آزاد باشد.

وی در عین حال توصیه کرده که نکات اخلاقی در استفاده از این شبکه‌ها می بایست رعایت شود.

وی همچنین در مورد روند فعالیت شبکه ملی...

۱۳:۰۷ - ۱۳۹۳/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

مارتین وینترکورن، مدیرعامل فولکس واگن در یک کنفرانس صنعتی در مونیخ اظهار کرد: ما به دنبال اتصال به سیستم دیتای گوگل هستیم اما می‌خواهیم بر خودروهای خود مسلط باشیم.

با تقاضای مصرف کنندگان برای اتصال بی‌سیم در داخل خودرو، خودروسازان خدمات اینترنت بیشتری را در خودروهایشان فراهم می‌کنند و همچنین محصولاتشان را به سیستمهایی مجهز می‌کنند که امکان ارتباط میان دو خودرو را فراهم می‌کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، گوگل و اپل سیستم‌های تعبیه شده در خودروهایی...

۱۲:۵۹ - ۱۳۹۳/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش رویترز، شرکت فیس بوک در شش ماه نخست سال جاری میلادی ۳۴ هزار و ۹۴۶ درخواست رسمی برای دسترسی به اطلاعات کاربران دریافت کرده است. این میزان، نسبت به دوره پیشین یعنی شش ماهه دوم سال ۲۰۱۳، افزایش ۲۴ درصدی داشته است. این شبکه اجتماعی همچنین درخواست جلوگیری از انتشار محتوا یا همان سانسور بر مبنای قوانین محلی کشورها و نقاطی که فیس‌بوک در آن‌جا نمایندگی دارد، ۱۹ درصد افزایش یافته است.

کریس ساندربای معاون ریاست اداره حقوقی فیس‌بوک مدعی است که این کمپانی در...

۱۲:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۵/آبان
به گزارش سایبربان

اوایل سال جاری بود که اخباری مبنی بر اینکه یک گروه اسرائیلی با شکایت از ایران در دادگاهی در آمریکا مدعی شد که حق دامین ir و تمامی آی پی آدرس‌های ایرانی را متعلق به خود می‌داند؛ صرفنظر از نادرستی این موضوع، اجرای چنین حکم‌هایی درباره آدرس‌های اینترنتی در اختیار "آیکان" است که وظیفه‌اش ثبت نام دامنه‌های سطح بالا و شماره‌های واگذار شده اینترنتی است.

به گزارش ایسنا، برای اینکه افراد حقیقی و حقوقی بتوانند از طریق اینترنت به...

۱۲:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۵/آبان