به گزارش سایبربان

وزارت کشور روسیه با اختصاص ٣.٩ میلیون روبل بودجه برای دست‌یابی به فن‌آوری که امکان شناسایی کاربران شبکه Tor را فراهم کند، عملا به جنگ کاربران این شبکه رفته است. تور یک شبکه رمزگذاری برای ناشناس نگه داشتن کاربرانی است که از این شبکه برای پنهان نگه داشتن فعالیت‌های آن‌لاین خود از نظارت قانون، سانسور دولتی و به دلایل دیگر استفاده می‌کنند.

در آگهی که وزارت کشور روسیه در پورتال تدارکات دولت این کشور تحت عنوان "انجام پژوهش کد...

۱۴:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۴/آبان
به گزارش سایبربان

این افشاگری‌ تازه حاصل بخشی از تحقیقات دولت این کشور در زمینه عملیات و فعالیت‌های ستاد ارتباطات دولت انگلیس موسوم به GCHQ است که از جمله نهادهای جاسوسی و اطلاعاتی مهم انگلیس محسوب می‌شود. پیش از این تصور می‌شد ستاد یاد شده برای مشاهده و دسترسی به اسناد جمع آوری شده متحدان خارجیش و از جمله امریکا باید از وزارت خارجه مجوز بگیرد.

بسیاری از کارشناسان این قانون شکنی آشکار را غیرقابل پذیرش دانسته و آن را نشانه احساس مسئولیت پایین...

۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۱۴/آبان
به گزارش سایبربان

بنا به گزارشات منتشر شده در نشریات امریکایی، پلیس فدرال امریکا خواستار دسترسی کامل به اطلاعات تمامی مشترکان ایالات متحده امریکا است تا بتواند نظارت و کنترل کاملی را در ایالات مختلف امریکا داشته باشد. نشریات از خواسته عجیب پلیس فدرال امریکا با تیتر "حفاظت به بهانه دخالت" یاد کرده اند که اعتراضات بسیاری از منتقدان و شهروندان امریکایی را برانگیخته است.

به گزارش مهر، پلیس فدرال امریکا در رابطه با دلایل چنین درخواستی می گوید: "پس از حوادث مختلفی که در ماه های اخیر...

۱۳:۴۴ - ۱۳۹۳/۱۴/آبان
به گزارش سایبربان

از همین رو تروریست‌های داعش با انتشار بیانیه ای به جذب جوانان متخصص سعودی روی آورده است. داعش در روزهای گذشته آگهی‌های پیاپی منتشر کرده و در آنها به چند تخصص مشخص اعلام نیاز شده است؛ از جمله از کسانی که توانایی بالایی در "هک" و نفوذ به حساب کاربری رسمی دستگاههای دولتی و رسانه ای داشته باشند!

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این اعلام نیاز از سوی داعش همزمان با نفوذ به حساب کاربری دستگاههای دولتی عربستان در پایگاههای اجتماعی صورت می‌گیرد و آخرین مورد آن نفوذ...

۱۳:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۴/آبان