به گزارش سایبربان

محققان  پنج ماه پیش خبر از کشف  یک بدافزار بانکی داده بودند که قادر بود با هدایت ترافیک جلسه‌ کاری بانک به یک دامنه‌ ثبت‌شده توسط مهاجم، رمزنگاری SSL را دور بزند. این تروجان که با نام‌های Dyre یا Dyreza شناخته می‌شود، از روشی  موسوم به اتصال به مرورگر برای سرقت ترافیک در جریان بین قربانی و وب سایت  اصلی بهره می‌گیرد.

نسخه‌ جدید این تروجان بانکی با سوء‌...

۱۸:۳۳ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان
به گزارش سایبربان

مقامات کره جنوبی همسایه شمالی خود را متهم به جاسوسی از گوشی هوشمند ده ها هزار شهروند خود کرده و اعلام داشته اند که کره شمالی برنامه های مخربی را بصورت برنامه های بازی در گوشی های هوشمند آنها نصب کرده است.

سرویس اطلاعات کره جنوبی در گزارشی که به پارلمان داده است اعلام داشت که سایت های دولتی را از این تروجان پاک ساخته و مانع تلاش هکرها برای نفوذ به آنها شده است.

سرویس اطلاعات کره جنوبی معتقد است که 75 هزار تلاش برای هک و حملات سایبری بر علیه...

۱۸:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش وب سایت اخبار امنیتی فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات، این آسیب‌پذیری با شناسه‌ی CVE-2014-3704 دقیقاً دو هفته‌ پیش کشف و گزارش شد. مطابق گزارش محققان، حملات خوکار برنامه‌ریزی‌شده از همان روز اول و در عرض چند ساعت شروع به حمله به وب‌ سایت‌های آسیب‌پذیر دروپال کرده‌اند و تنها وب‌ سایت‌هایی که در ساعات اولیه نسخه‌ی 7.32 دروپال را دریافت کرده‌اند از این خطر در امان هستند.  

در این حملات ‌مهاجم قادر بوده است اطلاعات محرمانه‌...

۱۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان
به گزارش سایبربان

بسیاری از کشورها بخصوص هندوستان، سنگاپور و تایوان که مشتریان اصلی Xiaomiمی باشند نگرانی خود از این موضوع را بیان کرده اند. نیروی هوائی هندوستان که یکی از مهمترین مراکز این کشور می باشد به کارمندان خود هشدار داده است که داده های شخصی آنها به سرورهایی در چین ارسال شده است و رسما از آنها خواسته تا به دلیل خطر امنیتی بسیار مهم از استفاده از گوشی های هوشمند Xiaomi خودداری کنند.

در تایوان نیز...

۱۷:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان
به گزارش سایبربان

آتن- اتحادیه اروپا روز سه شنبه (28 اکتبر 2014) بزرگترین تمرین خود برای جلوگیری از حملات سایبری به تاسیسات خدمات شهری و شبکه‌های ارتباطات عمومی اروپا را برگزار کرد.
عودو هلمبرشت (Udo Helmbrecht)، مدیر آژانس امنیت شبکه و اطلاعات اروپا در گفتگو با رسانه‌ها اعلام کرد در این تمرین یک-روزه‌ که با حضور 29 کشور و 200 سازمان برگزار شد، با سناریوهای حمله به "زیرساخت حیاتی" دست و پنچه نرم کردیم.
هلمبرشت گفت کشورهای اروپایی با یکدیگر کار می‌کنند تا همکاری میان آژانس‌های امنیت ملی این کشورها ارتقا...

۱۵:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان
به گزارش سایبربان

فیس‌بوک اعلام کرد که اکنون به طور رسمی این امکان را فراهم آورده تا کاربران با استفاده از مرورگر Tor به صورت کاملا ایمن و ناشناس به این شبکه اجتماعی متصل شوند و از ردیابی در امان بمانند.  

آدرسی که فیس‌بوک برای این دسترسی مخفی به این شبکه اجتماعی از طریق Tor پیشنهاد کرده است به قرار ذیل می باشد: https://facebookcorewwwi.onion

...
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان
به گزارش سایبربان

مقامات دولتی برزیل اعلام داشتند که زیرساخت‌های اینترنتی این کشور در حال تحولی اساسی است وتمامی این تلاش ها به منظور استفاده نکردن از فناوری‌ها و خدمات آمریکایی عنوان شده است.

دولت برزیل قصد دارد از خطوط فیبرنوری اختصاصی استفاده کند تا مانع از دسترسی نهادهای اطلاعاتی آمریکا به محتوای آن‌ها و سرقت اطلاعات کاربران عادی، شرکت‌های تجاری و همین طور نهادهای دولتی برزیل توسط آژانس امنیت ملی آمریکا شود.

پیش از این ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس...

۱۳:۰۲ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان
به گزارش سایبربان

برخی از کمپانی‌ها از قبیل "هکینگ تیم" با ارایه نرم‌افزارهایی به دولت‌ها این اجازه را به آن‌ها می‌دهند تا رمز گذاری‌ها را دور زده و به اطلاعات کاربران دست پیدا کنند.

به گزارش ایسنا پایگاه خبری اینترسپت نوشت: "برای نخستین بار ابزار جاسوسی تجاری به نام سیستم کنترل از راه دور توسط کمپانی‌ ایتالیایی هکینگ تیم (تیم هک کننده) تهیه شده است و این کمپانی با افتخار اعلام کرده که این ابزار جاسوسی می‌تواند به راحتی رمزگذاری‌ها را از میان بردارد."

در بروشور...

۱۲:۳۷ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان
به گزارش سایبربان

ابزارهای مدرن همراه با توانایی‌ها و قابلیت‌هایی که با خود می‌آورند مستعد تهدیدها و آسیب‌های جدید و متفاوتی نیز هستند. کارشناسان امنیت شبکه اکنون بیش از هر زمان دیگری وقوع چنین خطراتی را محتمل می‌دانند.

٦١ درصد از ١٦٠٠ نفر کارشناس امنیت اینترنتی که در نظرسنجی گسترده و مشترک دو موسسه پیو اینترنت و پروژه زندگی امریکایی شرکت کرده‌اند، معتقدند یک حمله سایبری وسیع و گسترده به زیرساخت‌های اینترنتی امریکا در یک دهه آینده کاملا محتمل است.

نویسندگان گزارش می‌گویند...

۱۲:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان
به گزارش سایبربان

روز سه شنبه 6 آبان، سومین همایش پدافند غیرعامل با حضور مسئولین این حوزه و برخی از مقامات کشوری و لشگری در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد. در این همایش سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور، با اشاره به اینکه در دنیای امروز حملات سایبری نقش ویژه ای در برنامه ریزی کشورهای قدرتمند دارد گفت: 21 کشور در این خصوص ارتش تشکیل داده اند و تهاجم سایبری در دستور کارشان است. اکنون نیز ناتو یک سال و نیم است که تمرین دفاع سایبری را با 39 کشور انجام می‌ دهند...

۱۱:۵۸ - ۱۳۹۳/۱۱/آبان