به گزارش سایبربان

یک گروه متخصص در زمینه امنیت رایانه و اینترنت می‌گوید گروهی حرفه‌ای از جاسوسان سایبری تحت حمایت دولت روسیه مدت‌هاست که مشغول ربودن اطلاعات حساسی از مجموعه‌های مختلف تجاری، دولتی و امنیتی کشورهای مختلف هستند.

شرکت امنیتی FireEye اعلام کرد که گروهی موسوم به ATP28 در هفت سال گذشته با تولید، توسعه و به‌روز رسانی بدافزارهای خاص خود، اطلاعات نظامی، امنیتی و دولتی را در طی این مدت به دست آورده و علاوه بر مقام‌های دولتی،...

۱۴:۱۷ - ۱۳۹۳/۱۰/آبان
به گزارش سایبربان

تیم واکنش سریع رایانه ای ایالت متحده موسوم به US-CERT می‌گوید حداقل سه سال است که سیستم‌های کنترل صنعتی آمریکا در دام حملات پیچیده بدافزار موسوم به بلک‌انرژی قرار داشته‌اند و این پروسه کماکان ادامه دارد.

هکرها با ورود به اپراتورهای سیستم کنترل صنعتی مجموعه‌هایی که نام‌شان برده نشده، بلک‌انرژی را در HMI متصل به اینترنت این سیستم‌ها، شامل محصولات GE Cimplicity،‌ ...

۱۴:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۰/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش ایرنا سردار غلامرضا جلالی روز سه شنبه در حاشیه سومین همایش پدافند غیرعامل در سالن همایش های صدا وسیما اعلام داشت: "باید پدافند سایبری بومی سازی شود."

وی گفت: اقدامات موثری در این زمینه انجام شده و در حال گسترش فعالیت های خود در این زمینه هستیم.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: در پدافند سایبری، حوزه مبارزه با دشمن در منشا است و در مسایل داخلی پلیس و حفاظت اطلاعات وارد می شوند.

سردار جلالی ادامه داد: در بخش...

۱۳:۴۹ - ۱۳۹۳/۱۰/آبان
به گزارش سایبربان

با وجود متخصصان و برنامه نویسان خبره جهانی، هند از جایگاه بسیار بالایی در دنیای فناوری اطلاعات برخوردار است. این امر باعث شده اسرائیل توجه زیادی به این کشور داشته باشد. اسرائیل و هند در زمینه‌های مختلف سایبری مثل تحقیقاتی، دفاعی و امنیتی همکاری‌ دارند. در کنفرانس‌ها و نشست‌های امنیتی و امنیت سایبری که در هند یا اسرائیل برگزار می‌شود، طرفین حضور فعال دارند.

در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، نارندرا مودی، نخست وزیر هند و بنیامین نتانیاهو با یکدیگر ملاقات کردند. این دیدار، اولین دیدار...

۱۲:۴۶ - ۱۳۹۳/۱۰/آبان
به گزارش سایبربان

فابریس کلمنت (Fabrice Clement) رئیس واحد مدیریت اطلاعات و امنیت بلگاکام (Belgacom) اعلام کرد: حمله‌ای که به احتمال زیاد توسط آژانس امنیت بریتانیا GCHQ انجام شده، هزینه‌ای 15 میلیون یورویی به این شرکت تحمیل کرده است. بلگاکام اوپراتور مخابراتی ملی بلژیک است.
حمله‌ی GCHQ که در گزارش‌ها با عنوان "عملیات سوسیالیت" از آن یاد می‌شود، شامل یک حمله مرد میانی پیچیده به خدمات جایجایی بین المللی بلگاکام (Bics) بود که سر راه ترافیک شبکه‌ی اهداف قرار می‌گرفت و آنان را به یک صفحه لینکداین (LinkedIn)  جعلی می...

۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۰/آبان