به گزارش سایبربان

کمیسیون اروپا اخیرا قانونی را با نام "حق فراموش شدن" به تصویب رساند که بر اساس آن به کاربران اجازه داده می‌شود تا سوابق خود را از جستجوگرهای اینترنتی همچون گوگل حذف نمایند.

BBC در خصوص علت انتشار این لیست تاکید کرده است که تعدادی از مقالات توسط گوگل به صورت اشتباه حذف یا از دسترس خارج شده‌اند، چرا که برخی از کاربران از گوگل درخواست کرده اند تا اطلاعات آنها را فراموش کند.

قانون حق فراموش شدن دردسرهای فراوانی را برای گوگل...

۱۲:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

هدف این گروه دستیابی به اطلاعات شرکت‌های پیمانکار وابسته به صنایع دفاعی آمریکا و سایر کشورهای غربی دست عنوان شده است.

کارشناسانی با بررسی این حمله سایبری دریافته اند که این گروه از هکرها با استفاده از روش فیشینگ Spear-phishing به نام کاربری و رمز عبور کارمندان این شرکت‌ها دسترسی پیدا کرده و از سال ۲۰۰۷ تا کنون حملات خود را انجام ‌داده‌اند.

این حمله که به "عملیات توفان سرباز" معروف است، با استفاده...

۱۲:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

سرویس های تحت وب مورد استفاده این افراد از قابلیت های امنیتی مناسب برخوردار نبوده و همین مساله باعث می شد اطلاعات شخصی کاربران در معرض خطر هک شدن و دستبرد سارقان اینترنتی قرار بگیرد. این شرکت ها خدمات تلفنی ارزان قیمت برای شرایط اضطراری هم به شهروندان کم درآمد آمریکایی ارائه می کردند.

از جمله این شرکت ها می توان به TerraCom Wireless و YourTel Wireless اشاره کرد که در زمینه نگهداری داده های...

۱۲:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش تابناک، ‌مؤسسه آمریکایی Rapid7 ‌در بررسی‌های خود متوجه شده است که یک اشکال اساسی در پیکربندی مودم‌ها و روترهای مورد استفاده کاربران در سراسر دنیا وجود دارد. این مشکل در تنظیمات NAT-PMP این دستگاه‌هاست که اجازه می‌دهد، شبکه‌های خارجی با دستگاه‌هایی که‌ روی یک شبکه داخلی پیکربندی شده‌اند، ارتباط برقرار کند.

این مؤسسه دریافته است که ‌حدود ۱.‌۲ میلیارد مودم و رو...

۱۲:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

شرکت MasterCard با یک شرکت بیومتریک نروژی با نام Zwipe در اجرای این طرح همراه شده است.

اسکنر اثر انگشت با قراردادن کارت بر روی کارت خوان، به صورت نامحدود اجازه پرداخت را به مشتریان خواهد داد. این تکنولوژی جایگزین بسیار مناسبی برای PIN کد یا امضاء خواهد بود.

مقامات این شرکت اعلام کرده اند که محصول جدید به دلیل جلوگیری از سرقت کلاهبرداران از حساب‌ها و...

۱۱:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

شرکت اپل با انتشار بیانیه ای با وجود تاکید بر امنیت سرورهای iCloud به مشتریان خود اعلام داشت که هنگام دسترسی به این سرویس اطمینان حاصل کنند که بر روی سایت واقعی iCloud قرار دارند و برای این کار از مرورگرهای قابل اعتماد استفاده کنند.

در این بیانیه به طور غیر مستقیم از کشور چین به عنوان مظنون اصلی نام برده شده است.

در چند روز گذشته هنگامی که بر روی سایت ...

۱۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/آبان
به گزارش سایبربان

 این تکنولوژی در برابر بدافزارهای مخربی که بر روی این دستگاه‌ها اجرا می‌شوند و به سرقت اطلاعات مشتریان می پردازد محافظت می‌کند.

فروشگاه‌هایی که از ترمینال‌های کارت خوان استفاده می‌کنند، از طریق بدافزارهایی که بر روی این دستگاه‌ها اجرا می‌شوند در معرض خطر نشت اطلاعات قرار دارند. چنین ترمینال‌هایی معمولا سیستم‌های ویندوز با سخت افزار خاصی هستند که نرم‌افزار کارت خوان بر روی آن اجرا می‌شود.

این تکنولوژی از بارگذاری پویای...

۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۴/آبان