به گزارش سایبربان

سازمان‌های دولتی، سرویس‌های مالی و همچنین حوزه ارتباطات و انرژی از جمله بخش‌هایی هستند که از بیشترین حملات سایبری برخوردار بوده و مورد حمله هکرها قرار گرفتند.

بیشتر این حملات سایبری که توسط شرکت امنیت شبکه FireEye کشف شده است و انگلستان با آمار ۱۷ درصدی در مکان اول و آلمان نیز با ۱۲ درصد در مکان دوم حملات سایبری قرار گرفته‌اند. عربستان سعودی با ۱۰ درصد، ترکیه ۹ درصد و سوئیس ۸ درصد به ترتیب در جایگاه بعدی قرار دارند.

...

۱۵:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/آبان
به گزارش سایبربان

مایکروسافت به کاربرانش اعلام کرده است که این حفره امنیتی در تمامی نسخه‌های ویندوز به جز ویندوز سرور ۲۰۰۳ وجود دارد و تا کنون نیز قربانیان فراوانی را به دنبال داشته است.

باید گفت که این حمله فقط از طریق فایل‌های پاورپوینت صورت نمی پذیرد و دیگر محصولات آفیس را نیز دربرمی گیرد. به محض اینکه کاربر فریب بخورد و فایل آلوده را باز کند، رایانه را نیز آلوده می‌کند. اما در اثر این آلودگی، هکر نمی‌تواند در جایگاه ادمین قرار گرفته و اختیارات او را داشته باشد.

...
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/آبان
به گزارش سایبربان

تیم آمادگی اضطراری رایانه ایالات متحده آمریکا موسوم به US-CERT در گزارشی اعلام کرد هکرها ایمیل‌هایی مربوطه به بیماری ابولا که در واقع حاوی لینک‌های ویروسی هستند را برای کاربران به صورت گسترده ارسال می‌کنند تا بتوانند با نفوذ به سیستم قربانیان، اطلاعات شخصی آنها از جمله نام کاربری و رمز عبور سیستم رایانه شان را به سرقت ببرند.

کاربر به محض ورود به ایمیل ارسالی هکرها و دانلود فایل‌های ضمیمه ایمیل، سیستم‌اش آلوده به ویروس می‌شود...

۱۴:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/آبان
به گزارش سایبربان

به گزارش مهر، تفاهم نامه طراحی مدل جدید پالایش هوشمند شبکه های مجازی طی مراسمی با حضور مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات امضا شد.

این تفاهم نامه پس از طرح و تصویب مدل مفهومی پالایش هوشمند در کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی به منظور توسعه فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی بر اساس اصول و ضوابط فرهنگی و اجتماعی کشور به مرحله اجرا در آمده است.

در این تفاهم نامه که بین شرکت ارتباطات زیرساخت به نمایندگی از وزارت...

۱۴:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۲/آبان