به گزارش سایبربان

پس از آنکه مایکروسافت سه آسیب‌پذیری مهم  0day را بعد از سوء استفاده هکرها وصله کرد، اکنون آسیب‌پذیری دیگری تمام نسخه‌های سیستم عامل مایکروسافت (به غیر از Windows Server 2003) را تحت تاثیر خود قرار داده است.

آسیب پذیری جدید مایکروسافت با کد CVE-2014-6352، توسط این شرکت وصله شد. هکرها با استفاد از فایل های مخرب پاورپوینت اقدام به پیاده سازی حمله های خود می کند.

بر‌...

۲۰:۱۵ - ۱۳۹۳/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

فارنت/ این اقدام در ابتدا با تغییر  Nokia.com و انتقال این سایت به زیر مجموعه وب‌سایت مایکروسافت انجام گرفت و نوکیا فرانسه به عنوان اولین زیر مجموعه از نوکیا، نام مایکروسافت لومیا را در حساب‌های کاربری فیس‌بوک، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی خود با نام نوکیا جایگزین کرد.

 از طرف دیگر مایکروسافت تایید کرده که تا چند هفته دیگر سایر کشورها نیز...

۱۶:۳۵ - ۱۳۹۳/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

فارنت/ سال گذشته در اواخر سال اسمارت فون گلکسی اس 4 LTE-A روانه بازار شد درست همانند مدل جدید پلاس که اتصال LTE را بهبود داده بود. همانطور که اطلاع دارید اسمارت فون گلکسی اس 5 با پردازنده چهار هسته ای Snapdragon 801 2.5GHz...

۱۶:۲۳ - ۱۳۹۳/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

یک روزنامه اقتصادی روسیه از احتمال به امضا رسیدن یک پیمان همکاری امنیت سایبری میان روسیه و چین در سفر ماه آینده پوتین به چین خبر دادند. قرار است در ماه نوامبر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، به چین سفر کند.

روزنامه روسی کومرسانت (Kommersant) به نقل از "منابع آگاه نزدیک به کاخ کرملین" نوشت: "متن نهایی توافقنامه‌ی دوجانبه در مورد همکاری در حوزه امنیت اطلاعات هنوز آماده نیست"، اما مسئولان امیدوارند این سند در روز 10 نوامبر به امضا برسد.
به گزارش این روزنامه، در پیش نویس این پیمان آمده...

۱۶:۰۴ - ۱۳۹۳/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

مهر/ طراحی مدل جدید پالایش هوشمند شبکه های مجازی طی مراسمی با حضور مسئولان شرکت ارتباطات زیرساخت و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تفاهم نامه امضاء شد.

این تفاهم نامه پس از طرح و تصویب مدل مفهومی پالایش هوشمند در کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی به منظور توسعه فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی بر اساس اصول و ضوابط فرهنگی و اجتماعی کشور به مرحله اجرا در آمده است....

۱۵:۳۹ - ۱۳۹۳/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

 
باشگاه خبرنگاران/ در اجلاس مختار 2014 که با حضور 104 وزیر، 35 معاون وزیر و بیش از 50 نماینده ویژه کشورها همراه است، حمدون توره دبیرکل در سخنانی گفت: از سال 2007 تا کنون تعداد مشترکان تلفن همراه در سطح جهان، از 2.6 میلیارد به 3.9 میلیارد نفر رسیده و در همین دوره، تعداد استفاده کنندگان از اینترنت نیز از 1.2 میلیارد به 3.9 میلیارد نفر افزایش یافته است
 

وی در ادامه با یادآوری نیاز به تصمیم گیری های جسورانه برای کمک به برقراری ارتباطات افزود: امروزه...

۱۵:۲۶ - ۱۳۹۳/۳۰/مهر
به گزارش سایبربان

کریستفر پینتر (Christopher Painter)، هماهنگ کننده امور سایبری وزارت امور خارجه آمریکا به دهلی‌نو سفر کرد. پینتر با مقامات دولتی هند در شورای امنیت ملی، وزارت امور خارجه و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ملاقات کرد. هدف از این ملاقات‌ها تبادل نظر و تعمیق همکاری‌های دو طرف در زمینه‌های امنیت سایبر، حاکمیت بر اینترنت و امنیت بین الملل در فضای سایبر اعلام شده است. پینتر با صاحبان صنایع و سازمان‌های مردم نهاد که در مسائل سایبر درگیر هستند نیز دیدار کرد.
پینتر همچنین در کنفرانس "CyFy: the India...

۱۳:۴۲ - ۱۳۹۳/۳۰/مهر