به گزارش سایبربان

محققان امنیتی این آسیب پذیری جدید را که با CVE-2014-3566 شناخته می شود، POODLE (Padding Oracle On Downgraded Legacy Encryption) نامیده اند که به هکر اجازه می دهد تا داده های رمزشده توسط Secure Sockets Layer (SSL) را رمزگشایی کند.

هکرها بوسیله این آسیب پذیری، بار ترافیکی قربانی را در کانال SSL توسط روش Man-in-the-Middle شنود می کنند. SSLv3...

۲۱:۱۶ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر
به گزارش سایبربان

یک گروه جاسوسی سایبری که در روسیه فعالیت می کند، حملات مخربی را علیه سازمان های دولتی ایالات متحده و اوکراین انجام داده اند. این حملات از طریق یک آسیب پذیری ناشناخته در اکثر نسخه های ویندوزی صورت گرفته است.

این گروه که با نام مستعار Sandworm شناخته می شود، به طور فعال سازمان هایی مانند ناتو، شرکت های انرژی و شرکت های مخابراتی را از سال 2013 هدف قرار داده اند، محققان امنیتی iSight نیز اعلام...

۱۸:۲۰ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر
به گزارش سایبربان

گزارش های امنیتی حاکی از آنست که این هکرهای روسی با استفاده از یک آسیب پذیری اصلاح نشده در ویندوز XP ، 7 و ویستا موفق به آلوده کردن این رایانه ها شده اند.

هدف از این بات نت سرقت اطلاعات بانکی رایانه ها اعلام شده است. ۵۲ درصد از سیستم های آلوده دارای سیستم عامل ویندوز XP ، ۳۹ درصد دارای ویندوز 7 و هفت درصد نیز از ویندوز ویستا استفاده می کردند.

بات نت Qbot تنها به...

۱۶:۱۷ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش خبرگزاری مهر/ دکتر علی کاشانی که مدرک پسادکتری خود را از دانشگاه بریتیش کلمبیا اخذ کرده و اکنون معاون شرکت تخصصی Energy Aware Technology در ونکوور کاناداست با همکاری محققان خوش ذوق این شرکت پلت فرمی طراحی کرده است که با استفاده از آن محل زندگی با انبوهی از وسایل برقی و الکترونیکی به "خانه هوشمند" تبدیل می شود، آن هم با هزینه ای به مراتب کمتر از نمونه های مشابه. اگر قرار باشد نوآوری این محققان را در یک عبارت خلاصه کرد باید چنین گفت: منزل را ترک می کنید...

۱۵:۲۸ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر
به گزارش سایبربان

روزنامه ایران در گزارشی به بررسی فعالیت های اینترنتی کاربران ایرانی از دیدگاه وب سایت های معتبر خارجی پرداخته است که در ذیل به آنها اشاره می شود. این بررسی در حالی صورت پذیرفته است که در روزهای گذشته بارها به جاسوسی از برخی برنامه های پرکاربرد در ایران همچون وایبر پرداخته شده است که در پس آنها رژیم صهیونیستی قرار دارد.

مرکز Alexa اعلام کرده است که هم اکنون 5 میلیون ایرانی در WhatsApp عضو هستند و البته با توجه به...

۱۲:۵۳ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر
به گزارش سایبربان

برسام/ شرکت اچ‏ تی‏ سی گوشی جدیدش را با نام Desire 510 با قیمت 200 دلار با قرارداد راهی بازار کانادا کرد. بر این اساس، کاربران کانادایی می‏توانند این گوشی را با قیمت 200 دلار و احتساب دو سال قرارداد خریداری کنند. Desire 510 از اتصالات شبکه نسل چهارم برخوردار است و از صفحه...

۱۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر
به گزارش سایبربان

سیستم شنود جدید پلیس انگلیس کاملا شبیه سیستم شنود سازمان امنیت آمریکا است که به US PRISM معروف است و در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شد، اما نسخه انگلیسی این سیستم هنور نامی به خود نگرفته است.

روزنامه گاردین در گزارشی عنوان کرده است که اطلاعات چهار شرکت بزرگ مخابراتی در بریتانیا به راحتی در اختیار پلیس قرار گرفته است. آسانی این دسترسی به اطلاعات همانند برداشت پول با کارت عابر بانک از حسابتان مقایسه شده است....

۱۲:۲۸ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر
به گزارش سایبربان

فارنت/ سامسونگ موفق شد مشکل تداخل سیگنال‌های شبکه را حتی زمانی که چندین دستگاه به‌طور همزمان از شبکه استفاده می‌کنند برطرف کند. همچنین فناوری 60 گیگاهرتزی در مقابل موانع ضریب نفوذ کمی داشت و دچار ضعف سیگنال و ارتباط ناپایدار می‌شد. به گفته‌ی این شرکت، آن‌ها توانستند با طراحی خاص آنتن این مشکل را برطرف سازند. همچنین سامسونگ گفت، می‌تواند این امکان را فراهم آورد که دستگاه‌های متعدد در شبکه به‌طور همزمان تبادل اطلاعات داشته باشند.

کیم چانگ یونگ، سخنگوی سامسونگ می...

۱۱:۵۶ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر
به گزارش سایبربان

ایمنی در دنیای آنلاین یک شباهت بسیار بزرگ با ایمنی در دنیای واقعی دارد. هرچه روش‌های امنیتی برای حفظ امنیت ما بهبود می‌یابد، قابلیت‌های مجرمان برای شکستن دیواره‌های امنیتی بیشتر می‌شود. با پیشرفت سیستم‌های ایمنی، روش‌های ضد ایمنی هم پیشرفته می‌شوند.

دنیای آنلاین هزار و یک مزیت انکار ناشدنی دارد اما متاسفانه یک اشتباه از سوی ما و یا سرویس آنلاینی که به آن اعتماد کرده‌ایم، می‌تواند تمام مزایای دنیای آنلاین در نظرمان را بی ارزش جلوه دهد....

۱۱:۴۲ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر
به گزارش سایبربان

حکم رهبر انقلاب برای تشکیل شورای عالی فضای مجازی کشور برگ روشنی از اهمیت فضای مجازی و تأثیر آن در زندگی فردی و اجتماعی را پیش روی مسئولان قرار داد و مسیر روشنی را برای لزوم برنامه ریزی در این فضا تبیین کرد. اما با گذشت نزدیک به 3 سال از زمان تشکیل این شورا، به نظر می رسد دولتها در عمل اعتقاد چندانی به این مهم نداشته و تشکیل جلسات منظم این شورا مورد غفلت واقع شده است.

17 اسفندماه سال 90 مقام معظم رهبری دستور تشکیل شورای عالی فضای مجازی به...

۱۱:۲۲ - ۱۳۹۳/۲۳/مهر