به گزارش سایبربان

این مشکل امنیتی دقیقا‌‌ رها کردن اطلاعات شخصی کاربران بدون محافظت در دنیای اینترنت است. این اپلیکیشن‌ها، پسورد و دیگر اطلاعات محرمانه مانند متن چت‌ها، اسکرین شات از گوشی، عکس‌ها و ویدیو‌ها را بدون رمزگذاری در دنیای خطرناک وب ذخیره می‌کنند.

کاربران تصور می‌کنند که اطلاعاتی که در مسیج از طریق این اپلیکیشن‌ها برای دیگران می‌فرستند محرمانه و امن است در حالیکه به هیچ وجه این‌طور نیست.

این مشکل دقیقا‌‌...

۱۴:۵۱ - ۱۳۹۳/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

به گزارش شبکه گستر از ۱۵۹ ضعف امنیتی که در نسخه جدید Chrome 38 برطرف شده اند، ۱۱۳ مورد نقاط ضعف پیش پا افتاده ای بودند که با استفاده از ابزارهای نظارتی و کنترلی که توسط خود Google ساخته شده اند، شناسایی و برطرف گردیده اند. ولی به یابندگان برخی نقاط ضعف دیگر که از اهمیت بسیاری برخوردار بودند، پاداش های کم سابقه ای پرداخت شده است.

به یک کارشناس...

۱۴:۳۹ - ۱۳۹۳/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

Kali که حاوی ابزارهایی برای نفوذ و رصد کردن شبکه‌ها است، توسط شرکت امنیت دیجیتالOffensive Security تولید شده است. اخیرا تیم تولید کننده Kali، پروژه جدیدی را عرضه کردند که روی گوشی نکسوس نصب می‌شود. این پروژه با نام "NetHunter"، قدرت Kali را با ویژگی‌های همچون حمله به شبکه‌های...

۱۳:۴۱ - ۱۳۹۳/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

پس از انتشار عکس های خصوصی هنرپیشه های معروف هالیوود از iCloud آنها، اپل با سلب مسئولیت از خود انتشار این عکس‌ها را به گردن خود ستارگان انداخت و آن‌ها را متهم کرد که از رمزهای عبور ضعیف استفاده کرده اند و پاسخ سوالات امنیتی برای تغییر رمز را به گونه‌ای انتخاب کرده‌اند که حدس زدنش برای هکرها دشوار نبوده است. اما هنوز نمی‌توان با قاطعیت گفت ادعای اپل واقعا درست بوده و خطایی در سیستم ایمنی ...

۱۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

مذاکرات امنیت سایبری ژاپن با فرانسه، استرالیا، اسرائیل و استونی
یک مقام دولتی ژاپن از برنامه‌ریزی این کشور برای برگزاری مذاکرات جداگانه با فرانسه، استرالیا، اسرائیل و استونی در ماه مارس آینده خبر داد. هدف این مذاکرات ارتقاء توان ژاپن در مبارزه با جرائم سایبری، پیش از المپیک 2020 توکیو اعلام شده است.
پایگاه خبری japantimes نوشت: "گفتگو با این چهار کشور، که صاحب فناوری پیشرفته و تجربه در مقابله با حملات سایبری هستند، نشان دهنده عزم ژاپن برای توجه به تهدیدات تروریستی و تضمین امنیت در زمان...

۱۱:۵۵ - ۱۳۹۳/۲۰/مهر
به گزارش سایبربان

پوتین در جلسه شورای امنیت ملی که گروه های مختلفی از مقامات دولتی، دفاعی و امنیتی حضور داشتند اعلام کرد: "قصد ما از محدود کردن اینترنت تحت کنترل در آوردن کامل آن یا ملی کردن اینترنت نمی باشد. رسانه ها باید آزاد باشند و مردم حق دارند اطلاعات را دریافت و انتشار کنند. این از اصول اساسی هر دولت و جامعه دموکراتیک است و باید به شدت آنها را رعایت کرد."

پوتین از تظاهرات بزرگ علیه خودش در زمستان 2011-2012 نیز سخن گفت و اعتراضات مردمی در آن سال را منتصب به برخی از گروه...

۱۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۲۰/مهر